Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Iszisz? Vagy van más mòds...

Iszisz? Vagy van más mòdszer is a szoptatásra?

Figyelt kérdés

Az igényszerinti szoptatàsròl kérdeznék.


Mennyire "megterhelő" ez hogy 0-24ban szopik a baba?

Ugye vannak màs teendők is ... Én meg még plusz iskolàba is jàrok.

Ki tudnà valaki fejteni hogy hogy néz ki egy nap egy iszisz babàval?

Ugye régen a 3 òrànkénti szoptatàs volt "divat". Ebben az esetben beàllt a baba életébe egy rendszer. Viszont az iszisznél nincs semmi féle rendszer. Vagy rosszul értelmeztem ezt a fogalmat?



Megköszönném ha valaki elmagyarázza :)



Igaz még csak 8hét 2 napos terhes vagyok,de szeretem a dolgokat jò előre letisztàzni :)



2017. okt. 29. 11:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Valaki már írta: [link]

Nekem is még 7 éve az első gyereknél sokat segített, hogy átrágtam magam rajta. Benne van a helyes mellre tétel, meg hogy nem kell megijedni, hogy a baba éhen hal, ha csak 4-5. nap indul be a tej, ill. hogy hogyan kell kézzel fejni. Talán ezek voltak a leglényegesebbek. Kicsit ömlengős szájbarágós a stílusa (nekem) és nem egészen logikus az oldal felépítése, de hasznos volt és hát tudtommal elég rég bevált, "hivatalos" szoptatási tanácsadók gyűjtője.

2017. okt. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nagyon sok info van a neten. Olvasni kell. Nem a gyakorikérdéseket! Hivatalos oldalakat. Én pl rengeteg youtube videót megnéztem,sok babaápolós van.
2017. okt. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Facebookon van egy csoport szoptatási tanácsadókkal, szakemberekkel, akiknek korszerű ismereteik vannak, az a neve a csoportnak, hogy Szoptatási tanácsadás kérdezz-felelek :) én ott szereztem minden tudásomat, és az lll. weboldaláról. A kisfiam egy éves koraszülött baba, akit nem szoptathattam az elején, cumizavarosan hoztuk haza, de sikerült a cicizés, még most is igény szerint szopik :)
2017. okt. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

En ismerem mindket oldalt, az idore etetest es az igeny szerinti szoptatast is, amire csak a fiam 6 hetes kora korul alltunk at. Bar korabban tettem volna. A babak igenye a szoptatasi idokozokre, testkontaktusra, stb. eltero. Van olyan gyerek, aki vigan elvan 2-3 orankenti szoptatassal mar az elejen is, es van, aki felirankent keri meg 4-6+ honaposan is. Azt, hogy mennyire van a gyerekemnek igenye, ha en kivulrol akarom meghatarozni, nem biztos, hogy eltalalom, hiszen ezt o tudja a leginkabb. Tevhit, hogy nincs rendszer az iszsz gyermekeknel.


Mertem az elejen, hogy mennyit van mellen, aztan mikor atalltunk a nagyon gyakori szopira, megmertem kivamcsisagbol, es megdobbenve lattam, hogy az osszes mellen toltott ido a sokkal nagyobb gyakorisag ellenere kb. a felere csokkent! Valoszinuleg az idore szoptataskor inkabb biztosra ment, es mivel tudta, hogy egy darabig nem kap, inkabb tovabb rajtamaradt.


Nalunk rejtett reflux, bukas, bufiztetes szuksegessege, hasfajas, nagyon sok siras szunt meg az iszsz/-szel. Mikor lattam lattam egy picikori videojat a gyerekemnek (aki idokozben mar 1,5 eves), nagyon elszomorodtam, mikor lattam, hogy hogyan" bologat" a ferjem nyakanal, mintha puszit adna, na az mar korai ehsegjel, a siras kesoi, es addigra mar annyira fel tudjak hergelni magukat, hogy kapkodva szopiznak, levegot nyelnek kozben, aztan kesz is a hasfajas (bar nalunk a tejtermektol es a tojastol is gond volt, nemcsak az idotre szoptatastol).


En nagyon-nagyon sajnalom, hogy nem olvastam el elobb tobbet az igeny szerinti szopirol, es napirendet akartamraeroltetni kivulrol. Magatol is kialakult amellett is, hogy nagyon sokaig szopizott rengetegszer, de arra szuper megoldas egy karikas kendo (a je porte mon bebe markajut ajanlom), abban nem latszik, ha szopizik, es nyugodtan lehet kozben setalni, de ha elalszanak, akkor amugyis tudsz vele menni szoptatas nelkul, mert 1-3 orat siman alszik a legtobb baba egyben naponta tobb alkalommal is.


Nalunk rugalmas rendszer van a babam kb. 3 honapos kora ota, amit nagy reszben o, kis reszben mi alakitottunk ki kozosen. Ennek resze a kb. hasonlo idopontba ebredes, fekves, esti furdes, es a nappali alvas. Olyan gyorsan elszalad ez az ido. Az elso par honap tenyleg fizikailag es erzelmileg is megterhelo tud lenni, de marha gyorsan elmulik, es egyre kevesbe van rank szukseguk.


Ajanlom facebookon a szoptatas kerdezz-felelek csoportot, szakertok is valaszolnak, illetve a szoptatasi tanacsado kepzesi anyaganak kivonatat: [link]

2017. okt. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!