Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Más is volt úgy vele, hogy...

Más is volt úgy vele, hogy semmiképp sem akar szoptatni?

Figyelt kérdés

Nem akarok és kész. Azt mondom, hogy nincs tejem.

Nem fogja szétharapdálja, lenyúzza senki.

A nővérek, orvosok mennyire megértők? Ne m kezdik el ott nyomkodni a mellem?


2017. nov. 7. 19:33
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
64%

Amúgy 19 hónapja szoptatok,köszöni szépen a mellem jól van. Nincs szétnyúzva (az mi?),nincs szétharapdálva (le kell szoktatni a babát róla,meglepően hamar megtanulják). Ha sok tejed lesz,tejlázat kapsz,tuti kórház. Nagyon durva kórság.


Ja,és a besárgulás normális. Sok napfény kell és tejcsi. Nagyon gyakori.

2017. nov. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
71%
Amúgy meg nem kell azt nyomkodni...nekem a 8. hónaptól folyt magától a tejem.
2017. nov. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
43%
Ne hallgass senkire, ha nem akarod, senki sem kényszeríthet. Sokan ezzel akarják magyarázni, hogy mennyire szeretik a gyereküket, meg ez a fajta táplálás az alapja a kapcsolatuknak. Ez hülyeség. A gyereknek teljesen mindegy, hogy egy gumi vagy egy bőr felületen keresztül kapja a táplálékot. Minimális a különbség egy jó tápszer és az anyatej között, nyilván nem is lehetne adni a gyerekeknek, ha annyira rossz lenne. De az 100x rosszabb lenne, ha te emiatt lennél frusztrált. Az ő gyerekük sem kötődik jobban, ez mese. Lehetsz 1000x jobb anya úgy, hogy egyszer sem szoptattál, akár egy több évig szoptató anyánál is, és hidd el a gyerekedet sem fogja érdekelni felnőve, hogy szoptattad-e. Amikor a játszótéren vagy boltban azt látom, hogy egy anyuka őrjöng a kicsi gyerekével tök értelmetlenül, akkor szerintem pont lesz@rja mindenki, hogy akár 2 évig szoptatott az az anya, mert nem ezen múlnak a dolgok...
2017. nov. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
66%
Utolsó, látom te se néztél utána az anyatej összetételének...
2017. nov. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
63%

Látom a kérdező se tudja miért sárgulhat be egy baba...ha valakinek nincs teje akkor adnak potlást de azért mert nem akar szoptatni...hát ez olyan h akkor megetetni se akarsz egy éhes síró babát inkább várod hogy adjon neki más?

2 éves gyerekem cicifüggő,de a mellem köszöni jol van jol is néz ki,én pedig nem vagyok ősanya,aki elhanyagolja magát,csinosan öltözködöm,rendszeresen járok fodrászhoz,kozmetikushoz,körmöshöz,amugy irodai alkalmazottként dolgozom....

2017. nov. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
62%

Kár, olyan miatt hisztèriázni, ami mèg a kanyarban sincs!

Egyáltalán terhes vagy már? Vagy csak most a dacos tini szólalt meg belőled, mert a csapból is a szoptatás folyik?

2017. nov. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
72%

Hagyjátok szegènyt, aki szerint egy újszülött májgond miatt sárgul be, annak elèg hiányosak az ismeretei...

Előbb be kellett volna járni biosz órára, nem csak azokra, amikor azt mesèltèk el, hogyan kèszül a gyerek...

2017. nov. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

De igen köze van hozzá a májnak. Tanultam bioszból, ahogy azt is, hogy elmúlik legtöbb esetben. Egyébként bioszon pont, hogy "marhaságokat" tanulunk, ilyen allél olyan piramissejt, amiből semmi nem marad meg egy hét után. Gyakorlati tudást nem nagyon adnak.


A sárgaság nevét arról kapta, hogy a bőr színe sárgássá színeződik a szervezetben felhalmozódott indirekt bilirubin miatt. Ezt a betegséget normális esetben is a máj egyik enzimjének éretlensége, valamint a vörösvértestek fokozott szétesése okozhatja az első életnapokban. De kiváltó oka lehet a vércsoport összeférhetetlenség is, valamint fertőzések tünete.


Egyes esetekben az anyatej vált ki sárgaságra utaló tünetet. Erről csak akkor bizonyosodhatunk meg, ha minden más sárgaságot kiváltó okot alapos és körültekintő vizsgálatokkal kizártunk. Ezekben az esetekben, amikor más okot nem tudnak, pár napra abba hagyatják a szoptatást, vagy más anyától származó női tejet adnak a babának. Általában a tünetek 1-2 nap alatt csökkenek, vagy megszűnnek. Még ekkor sem kell a szoptatást abbahagyni, mert ez az állapot nem kóros és nem ártunk vele a picinek.

2017. nov. 7. 20:34
 19/30 anonim ***** válasza:
49%
Látom infóóráról nem hiányoztál legalább:-D De lebuktál, azt írtad tanultok, nem tanultatok. Tehát még gimis vagy, nagyon maximum. Bár én ilyen hozzáállással 12nél többnek nem tippellek.
2017. nov. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

Azt úgy értettem. hogy tanulunk itt, Magyarországon.


Nem, nem vagyok már gimnazista.

2017. nov. 7. 20:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!