Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Más is volt úgy vele, hogy...

Más is volt úgy vele, hogy semmiképp sem akar szoptatni?

Figyelt kérdés

Nem akarok és kész. Azt mondom, hogy nincs tejem.

Nem fogja szétharapdálja, lenyúzza senki.

A nővérek, orvosok mennyire megértők? Ne m kezdik el ott nyomkodni a mellem?


2017. nov. 7. 19:33
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
79%
Én is így voltam vele, én már azt is utálom, ha a párom hozzáér a mellemhez, nemhogy valaki egyen belőle! Aztán megszületett, odahozták és nem volt mit tenni... Szerintem aki ilyenkor azt mondja, hogy kösz nem, vigyék el és adjanak neki tápszert az---
2017. nov. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
92%
Én is idegenkedtem tőle. Olyan fura volt bele gondolni a dologba, hogy abból fog enni. Persze nem álltam ennyire negatívan a dologhoz, mint te, de nem is repkedtem az örömtől, hogy szoptatni "kellesz". Erre 9 napja megszületett a lányom és ez teljesen megváltozott. Eleinte nem volt tejem és azon sírtam, hogy én nem akarom, hogy tapszeres legyen, én szoptatni akarom. Azóta már hála Istennek van tejem is. Már csak az a fontos, hogy neki jó legyen és neki az a legjobb, legmegnyugtatóbb dolog, ha a mellemen van, hozzám simulva, nagy szeretetben.
2017. nov. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
70%

Veled valami nincs rendben. Vagy csak simán trollkodsz.


Ha akkor mondod, hogy nem akarsz szoptatni, amikor már annyira kisebesedett a melled, hogy a gondolata is fáj a dolognak, azt megértem. Vagy mondjuk amikor egy éjszaka alatt már hatodszor kéne felkelni, és nincs erőd hozzá, azt is. De hogy alapból így kezded, hogy te egyáltalán nem fogod szoptatni soha, ilyen egyszerűen nincs...


Vagy ha igen, akkor neked nem való gyerek, már bocs.

2017. nov. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
64%

Válassz magán kórházat és akkor senki se fog fogdosni és beszólni, ráadásul hamarább hazamehetsz.

Mielőtt lemondanál a szoptatásról, állitsd be az órád 3 óránkénti ébresztésre, és amikor jelez, csinálj egy teát, kakaót, bármit. 3 nap után már tuti meggondolod ezt az anyatej dolgot. Nagyon szuperek a mai tápszerek, így nem gond ha valaki nem tud vagy nem akar szoptatni. A természetes táplálás kényelmesebb, olcsóbb és egyszerűbb.

Másfél év alatt 2 alkalommal harapott meg a baba, de mind a kétszer betettem az ágyába, hogy érezze, ezt nem szabad. Szoptatás után pedig szépen visszaálltak a melleim, még én is meglepődtem...

2017. nov. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
87%

Ha már nen vagy gimnazista,akkor azt is tudod,hogy tejbelövellés után vagy szoptatsz,vagy fejsz,mert begyullad a melled. És kérned kell gyógyszert is,ami elapasztja. De legalább az első héten a föcstejet add oda (kolosztrum,előtej),abban van a sok immunanyag,ami megvédi a babát a fertőzésektől.

Ha ezt is sajnálod tőle,mert félted a melled,akkor kérlek,ne szülj gyereket!


Húgom se szoptatott,most jön neki a 3. gyerek,de egy hetet nem sajnált tőlük,hogy az alapvető védettséget megszerezzék.

2017. nov. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
51%

Látom megint nekiugrottak a kérdezőnek és szétszedték.

Én csakis úgy vagyok hajlandó majd szoptatni a kórházban, ha nem fogdossák a mellem. Nekem a saját apámtól elég volt hallani az ostoba és abberált megjegyzéseit 11 éves koromban, amikor picit nőttek már akkor a melleim.

Sajnos kérdező, hallottam olyan, hogy nem hogy megnyomkodták, de meg is ráncigálták a kismama mellét. Egy állami kórházban ahogy hallom, semennyire nem megértőek, ezzel a gondolattal nekem is sajnos meg kellett barátkoznom.

Magánkórházban elnézőek lennének, viszont ha valami baj van a babáddal azonnal viszik államiba.

Tudom, nehéz ez így, mert elhiszem hogy neked is van ilyen gátlásod, nekem is. A felesleges konfliktusok elkerülése miatt megpróbálom a kórházban a szoptatást, ne tegyék pokollá az a 3 napot. Azt viszont nem fogom bevállalni, hogy itthon zabáljam a szénhidrátot és hízzak 10 kg-ot is akár , csak azért mert legyen tejem. Ez azért mondom, mert amikor 6 hónapos kismama voltam ( 2 hónappal ezelőtt) egyik ismerős megakarta itatni velem a karamalz italt. Visszautasítottam, mert mondtam én nem iszok cukros löttyöket, mire a hangját is felvitte, hogy de akkor miből lesz tej? Ő persze napi szinten megeszik 2 zacskó győri kekszet, holott a kislányának tápszert kellett adni.

2017. nov. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
26 megértelek. De életemben nem hallottam olyat h sok széndhidrát kellene. Annyit ehetsz amennyit elotte. Inkabb olyat nem ami fustolt áru pl vagy pár dolog,ami bántja a baba hasát.. olyat sem hallottam h hízik vki a szoptatás alatt. Sőt sokszor fogynak. Én 2kgot fogytam semmi egyéb..
2017. nov. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos hallottam, hogy híznak. Ettől is rettenetesen félek, mert nagyon sokat fogytam régen, még most is terhesen is minimálisat szedtem fel, ha lehet ezt mondani.
2017. nov. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Az nem azt jelenti h neked hizni kell.. nem kotelezo.
2017. nov. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Elsősorban a szoptatás alatti hormonváltozásoktól félek. Mert olyan is van sajnos.
2017. nov. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!