Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem tudom szoptatni a kisbabám...

Nem tudom szoptatni a kisbabám, nagyon sokat sírok ez miatt,!?

Figyelt kérdés
A csaladban van aki 3 éves koráig tudott szoptatni, anyukám majdnem 2 éves koromig, azt hittem sima ügy lesz nálam is...de nem :( az elejétől kevès tejem van, 3 hónapja pótollom azt a keveset is. Sokat sírok emiatt, mert szoptatni mindenki tud, èn meg nem ;(

2017. nov. 23. 11:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
nm tud mindenki, csak sajna van ez a bélyeg, ha nem tudsz akkor sz.r vagy, de nem
2017. nov. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

Mi ez a hülyeség hogy szoptatni mindenki tud?

Teljesen alkati,genetikai dolog ez, ez kb olyan mint hogy mindenki tud természetes úton szülni.

Hát nem ,én is csak 3 hónapig tudtam vegyesen! szoptatni, persze én is megsirattam mert hiányzott a szoptatás meg hogy a fiam elutasít ezt nehezen vettem ,de az a legfontosabb hogy ő jól lakjon, gondolj bele milyen szerencsés hogy most született mikor ilyen széles skálája van a tápszerkínálatnak, régen volt 2 fajta aztán fájt a hasa tőle akkor kapta a krumplifőzeléket.

Nézd a pozitív oldalát ,legalább párod/férjed is meg tudja etetni így felesbe tudtok éjszakázni.

Sok hordozással,összebújással meg ugyanúgy megkapja a szeretet mint cicin.

2017. nov. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%

1) nem tud mindenki szoptatni

2) meglepő, de ma már egyre több van aki direkt nem is akar szoptatni

3) a gyerekednek semmi hátráltatása nem lesz amiatt, hogy nem szoptatod.


Kár ezen abajognod, meg sírni szerintem..

2017. nov. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
De a csapból is az folyik, hogy a szoptatott babák így meg ugy.....hogy okosabbak, egészségesebbek lesznek, meg az összebújás, meg ..á....most is itt pityergek :(
2017. nov. 23. 11:29
 5/15 anonim ***** válasza:
77%

Figyelj, attól hogy ezen bőgsz nem lesz jobb. Attól nem jön meg a tejed.


A világon semmi baja nem lesz a gyerekednek. Nem lesz se butább, se csunyább, csak mert nem szoptattad.


A csapból sok minden folyik. Egyéb bio terméket, ne egyél szénhidrátot, ha megromlik a kaapcsolatod csetéld le, keress jobbat, a szoptatott gyerekek jobbak. Te ezt mindet beveszed?


Állj a talpadra, mert a gyereket ettől éri hátrány hogy bőgsz meg rossz a kedved, üeg ideges vagy.

2017. nov. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%
Ne akarj ennyire megfelelni a társadalmi normáknak! Nem mindenki tud szoptatni. Akinek meg ez élete teljesítménye és másokat leszól ez miatt az minősíti önmagát. Nem kell mindent elhinni, pláne a mai világban..ráadásul milyen példát fogsz majd mutatni a gyerekednek hogy 1-1 kudarc során nem megoldást keresel és nem megoldod a problémát csak problémázol rajta. Semmi baja nem lesz a babádnak mert mondjuk tápszeres lesz. Ahogy fentebb is írták attól mert sírsz rajta nem lesz tejed, sőt!.. Azért nem a világ omlik ettől össze. Hálistennek nem fog éhen halni a baba szóval ez nem tragédia. Kicsit nőj fel Te is mert anyuka lettél és példát kell mutatnod. Ha ettől padlóra kerülsz mi lesz ha tényleg valami óriás gondod lesz?
2017. nov. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%

Nálam pont ez a görcsölés állította meg.. Meg hogy mindig aggódtam a szoptatás előtt, hogy jaj vajon mennyi lesz most? Az agyat nem lehet becsapni, így nem is figyelt oda hogy mit termel..


Én feladtam, de utólag tudom, hogy csak is a görcsölésem volt az oka..

2017. nov. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
98%
Ah, bár lett volna erőm és energiám ezen nyafogni. Nekem nem volt, a baba meg hidd el teljesen szép, erős, egészséges így is, hogy tápszeres.
2017. nov. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
84%
Ez a legnagyobb baromsag, hogy mindenki tud szoptatni.. csak a szoptatasfanatikusok hangoztatjak ezt, hogy érezzük magunkat szarabbul már...Én se tudtam, minimális tejem volt, de tényleg pár csepp.. A babám se akart szopizni, mert szivta szivta, nem jött semmi, bedühödött, éhes volt, sírt. Kapott tapszert, ez van. Én sokaig probaltam szaporitani, megittam, beszedtem, amit lehetetett, rengeteget fejtem, egy fél oras fejessel sikerült kb 20 milit fejnem...4-5x felora (az rakeszulessel, mosogatassal egyutt minimum 3 óra, csaszarsebbel, kicsi baba mellett!) fejessel hoztam össze 80-100 ml tejet, ami még csak nem is volt eleg egy evésre a babámnak. Aztan egyre kevesebb és kevesebb lett, egy idő utan meg hiába fejtem, egy csepp se jött. Akkor elegnedtem a dolgot és onnantól lett igazán boldog a babázás, az első heteket nagyon megkeseritette ez az állandó kinlodas, fejés, hullafaradtan, inkabb aludtam volna helyette...A babam boldog volt a tapitol, jollakott, nyugodt, jól aludt, mostara meg nagy és okos és nagyon bolodg kisfiu :) Az immunrendszere is erős, eddig egyszer volt csak beteg. Most várom a második babaámat, megprobalom majd mindenképp szoptatni, de nem fogok ennyit kinlodni. Ha nem megy, nem megy, és kész. Nem leszek se én, se a gyerekem kevesebb attól, hogy nem szopik. Akinek nem tetszik, tehet egy szivesseget :)
2017. nov. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
93%
Szia! Tényleg ne légy emiatt elkeseredve. Sokan nem tudnak szoptatni akármennyire is szeretnének. Nekem se ment. Más országokban van aki születéstől fogva csak tápszert ad, te legalább egy ideig tudod szoptatni, ez is sokat számít! De ha téged ez ennyire bánt, akkor hívj fel egy szoptatási tanácsadót, hátha tud segíteni.
2017. nov. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!