Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem tudom szoptatni a kisbabám...

Nem tudom szoptatni a kisbabám, nagyon sokat sírok ez miatt,!?

Figyelt kérdés
A csaladban van aki 3 éves koráig tudott szoptatni, anyukám majdnem 2 éves koromig, azt hittem sima ügy lesz nálam is...de nem :( az elejétől kevès tejem van, 3 hónapja pótollom azt a keveset is. Sokat sírok emiatt, mert szoptatni mindenki tud, èn meg nem ;(

2017. nov. 23. 11:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezt végigjártam a fiamnál, óriási bűntudatom volt azért, mert csak 3,5 hónapig tudtam kizárólagosan szoptatni, utána feladtam. Éjjel 1,5 óránként ébredt, éhes volt, egy etetés kb. 40 percig tartott, mert közben volt sírás is. Gyomorgörcsöm volt, amikor etetésre került a sor. Hónapokig marcangoltam magam, hogy mekkora szar vagyok, amiért nem tartottam ki. Aztán tápszeres lett, a napjaink kiegyensúlyozottak lettek, a gyerek is nyugodtabb lett és én is. Tudtam, hogy a második babánál nem akarom ugyanezt. Ő sokkal ügyesebben szopizott, max 20 perc volt egy etetés, de a korábbi rossz tapasztalataim miatt feladtam. Akkor ezt így gondoltam jónak, ma már kitartóbb lennék, de ez az én bajom. Szerintem sokkal többet ér egy nyugodt anyuka, mint minden áron kitartani amellett, ami nem megy. A gyerekeim már nagyobbak, 8 és 6 évesek, idén még nem voltunk orvosnál. ;) SEmmi baja nem lesz a tápszertől és nem vagy ettől szar anya, hidd el. Hordozd, hátha a közelség jót tesz mindkettőtöknek.
2017. nov. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, hogy ezt mondom, de sokkal nagyobb bajt okozol a gyerekednek azzal, hogy ilyen gyenge vagy. Most komolyan azt kell hallgatnia, hogy az anyja, aki elvileg a legfőbb támasza, egész nap bömböl valamin? A gyerekek nagyon megérzik, ha a másikkal valami nem okés.


Anya vagy, szedd már össze magad! Nagyanyám is etette a fél várost, én meg itt gyötröm a mellem minden nap, hogy legyen valami egyáltalán! Ez van sajnos.

2017. nov. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Gyerekorvosom mondta, hogy az első 3-4 hónap a legfontosabb. Nyugi, Te már itt tartasz. A többi ráadás, ami nem megy mindenkinek, és ennek ezer oka lehet. Ügyes vagy, hogy eddig is ment neked. Tudod hányan örülnének amnnak, amit elértél? Fel a fejjel!
2017. nov. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nincs semmi baj. Azért ha teheted, beszélj egy szoptatási tanácsadóval, legalább megnyugtat
2017. nov. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Emiatt ne sírj! Sok oka lehet, ne keresd hanem fogadd el és élvezd az anyaságot! Nekem se volt elég, beletörődtem. Anyumnak szintén sok volt, mindhármunkat vígan szoptatott pótlás nélkül. Tesómnak se volt teje ( ő abszolút nem tudott szoptatni), én 2 hónapig tudtam pótlással. Barátnőm első gyerekét alig tudta szoptatni, rá 1 évre született a második babája ömlött neki! Nem tudom mi az oka h valakinek van akinek nincs de látod még gyerekenként is változhat! Ne idegeskedj. Lépj túl ezen, nem leszel rosszabb anya és rosszabb ember sem. Fel a fejjel :)
2017. nov. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!