Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Azok, akik 2-3 vagy annál...

Azok, akik 2-3 vagy annál idősebb gyerkőcöt is szoptatnak, komolyan így szerették volna?

Figyelt kérdés

De nagyon őszintén :) mármint van egy barátnőm aki nagyon szopi párti - ezzel egyébként egyet is értek, szerintem is csodás és hasznos a szoptatás.

Azt mondta, ő sose fogja elválasztani, megvárja míg elválasztódik (eleve kötődő, és nem is nagyon mond ellent a gyereknek). Szóval a vége az lett hogy a gyerek a hisztit is cicivel kezelte...úgy 1,5 év tájékán kérdeztem - nyilván nem így - hogy nem "teher e neki ez a dolog". Mármint nem az hogy szopizik hanem hogy óránként hiszti és szopi utána...mert ezzel kezelte a gyermek a stresszt. Akkor kvázi lenézve kinevetett hogy dehogy is...aztán úgy 2 hónappal 2 éves kora előtt mondta, hogy nem választja el, kivárja a 2 évet a who miatt...most 3 éves múlt már a gyerek, már csak elalvásokhoz meg ha beüti magát, akkor kap cicit. És most kezdi be-be ismerni, hogy nem így akarta.

Na szóval arra lennék kíváncsi, hogy azok az anyukák akik előre eltervezik hogy eddig szoptatnak majd, tényleg elhiszitek magatoknak hogy ezzel jót tesztek?


2018. jan. 3. 21:23
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:
gyorsan adtam egy zöldet mielőtt bárki azt gondolná hogy piros kezeket osztogatni írtam ki a kérdést. Nem, kedves első/utolsó, tényleg érdekel neked mi az álláspontod. Nálatok hogyan vált be a dolog mi volt a motiváció stb
2018. jan. 3. 21:37
 12/39 anonim ***** válasza:
30%

11 valasz erkezett ebbol 9 a tied, jol elbeszelgetsz magaddal.

Rohadtul mindenki maganugye, meddig szoptat.

2018. jan. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:
Oke aki lepontozastol provokaciotol tart nyugodtan irja meg privatba! Tenyleg nem vitat akarok!
2018. jan. 3. 22:00
 14/39 anonim ***** válasza:
86%
Az én gyerekem 15 hós és még szoptatom. Én is szoptatás párti vagyok..de már tehernek érzem. Nagyon szeretném abbahagyni, de nem akarom sírni hagyni őt.. megszakad a szívem, amikor éjjel torka szakadtából sír addig, amíg nem kap cicit. Nem tudom mit tehetnék.. Úgy gondolom, hogy nem teszek rosszat ezzel, hisz erre van szüksége. De nem akarok arra gondolni, hogy még 2 évesen is szopni fog. Remélem elválasztja magát..
2018. jan. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:
A 15 hó még picike, siman elvalasztodhat még addig. En masfel evig szoptattm volna ha nagyon sirnak a ciciert marmint addig nem valasztottam volna szerintem el oket...aztan a 1.5 ev ugye mar a dackorszak es ugy gondolom, addigra mar tisztaban kell lenniuk azzal a tennyel hogy vannak szabalyok, hatarok, amikre ha anya azt mondja hogy nem, akkor azt nem lehet...marmint ugye a hataraikat mar probalgatjak egy eves kortol kb de megse varhato el hogy megertsek, hogy azert vonhnk meg toluk dolgokat mert ugy latjuk helyesnek, nem pedig azert mert nem nem szeretjuk ot es ki akrunk tolni vele...de egy 1.5 evestol mar elvarhato hogy ertse hogy az anyuka hozza a donteseket akkor is ha neki nem tetszik, nem? Elfogadnia nyilvan nem kell, harcol vele mig dackorszakos , de erteni erti.
2018. jan. 3. 22:13
 16/39 anonim ***** válasza:
92%
OFF:nekem abból van elegem,hogy màr senkinek semmihez semmi köze,semmit nem lehet megkérdezni senkitől,mert jujujj.Ha valaki tőlem érdeklődik olyan dologról,amiben 100%ig hiszek és magaménak érzem,akkor szépen elmondom,hogy miért gondolom ,hogy az àllàspontom helyes és kész.Aki felkapja a vizet,az mitől ennyire frusztrált?!
2018. jan. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:
Erre egy jo mondas hogy altalaban az kiabal akinek nincs igaza. De most ezt nem sarkitanam igy ki hiszen aki talalva erzi magat a kerdes altal, nem biztos hogy nincs igaza, csak maskent gondolkodik. Viszont h onmagat sem erti es inkabb nem valaszol azt is megertem, de akkor attol még mas hadd kerdezzen meg vlszoljon
2018. jan. 3. 22:34
 18/39 A kérdező kommentje:

Amugy meg . FORUM szó jelentese Véleménynyilvánítás helye; olyan honlap, vagy honlapnak az a része, amelyen a látogatók saját véleményüket egy témával, cikkel kapcsolatban szabadon megírhatják, azzal kapcsolatban vitatkozhatnak." Wikipedia

Melleslega gyik szlogenje hogy itt megkerdezheted amit mashol nem mertél...

2018. jan. 3. 22:39
 19/39 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor legyen egy válasz a kérdésedre.

Nem terveztem meg a szoptatást. Tudtam, hogy szeretném, de hogy meddig az jött magától.

Fél éves koráig csak anyatejes volt. 2 éves koráig szopizott, de nem úgy, mint a barátnődnek. Csak a délutáni alvásnál és az esti alvásnál. Úgy voltam vele, hogy amíg mind a kettőnknek jó addig mehet a dolog. Ilyenkor nem én kezdeményeztem, ha kérte akkor kapta meg.

Aztán 2 éves volt amikor eldöntöttük, hogy jöhet a tesó. Egyből megfogant és fájt a szoptatás így nagyon hamar abbahagytuk. Hiszti nélkül elfogadta, hogy "elfogyott".

2018. jan. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
82%

Én sem terveztem el előre. Az első fiam 6 hósan, a 2. 8 hósan elválasztotta magát. A 3. gyerekem meg 4 évig szopott, vele már meg lehetett veszêlni, hogy itt a vége.

A 4. 8 hónaposan magától abbahagyta, a legkisebbet meg 3 évesen egy több napos távollét után szereltem le, mert fetrenge, tornâzva szopott, és ez akkor már fájdalmat okozott.

A hisztiben és annak kezelésében nem sok különbség volt a gyerekek között, mindegyik megtalálta a módját, ha éppen olyan kedve volt. És egyik sem volt rámnőve, mindegyikük 1,5-2 éves korától több napot a maminál aludt.

A mindent ráhagyásnak meg nem sok köze van a hosszú szoptatáshoz.

Gondolhatod, hogy egy 5 gyerekes család nem mūködne szabályok nélkül.


Túl van ez az egész lihegve. Nem is értem ezt az egész ősanyázást, férjelhanyagolást, mindent ráhagyást szöveget, csak mert valaki tovább szoptat az átlagosnál.

2018. jan. 4. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!