Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Azok, akik 2-3 vagy annál...

Azok, akik 2-3 vagy annál idősebb gyerkőcöt is szoptatnak, komolyan így szerették volna?

Figyelt kérdés

De nagyon őszintén :) mármint van egy barátnőm aki nagyon szopi párti - ezzel egyébként egyet is értek, szerintem is csodás és hasznos a szoptatás.

Azt mondta, ő sose fogja elválasztani, megvárja míg elválasztódik (eleve kötődő, és nem is nagyon mond ellent a gyereknek). Szóval a vége az lett hogy a gyerek a hisztit is cicivel kezelte...úgy 1,5 év tájékán kérdeztem - nyilván nem így - hogy nem "teher e neki ez a dolog". Mármint nem az hogy szopizik hanem hogy óránként hiszti és szopi utána...mert ezzel kezelte a gyermek a stresszt. Akkor kvázi lenézve kinevetett hogy dehogy is...aztán úgy 2 hónappal 2 éves kora előtt mondta, hogy nem választja el, kivárja a 2 évet a who miatt...most 3 éves múlt már a gyerek, már csak elalvásokhoz meg ha beüti magát, akkor kap cicit. És most kezdi be-be ismerni, hogy nem így akarta.

Na szóval arra lennék kíváncsi, hogy azok az anyukák akik előre eltervezik hogy eddig szoptatnak majd, tényleg elhiszitek magatoknak hogy ezzel jót tesztek?


2018. jan. 3. 21:23
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:
Eznigaz utolso. Marmint hogy jó szandeknak indul, csak aztan sokan atesnek a ló tuloldalara. De azert esnek át, mert ha nem tanulnak meg nemet mondani mondjuk egy eves kor elott, akkor kesobb még nehezebb es sok anya akkor meg már nem kepes nemet mondani. Most nem azt mondom hogy 3 hetestol pl tagadjuk meg hogy cicit kapjon, hanem hpgy pl szerintem ha a gyerek azt akarja hogy napestig mellette uljunk akkor se ulok napestig mellette mert mas dolgom is van amit a csalad erdekeben elvegzek. Ez lehet a valaszkeszseg megtagadasa, de szerintem meg sok kotodoen neveleonek inkabb nemet kellene mondania mar az elejen bizonyos dolgokra
2018. jan. 4. 17:17
 32/39 anonim ***** válasza:
Vannak erre win-win megoldások, pl. pont a hordozás :) Most érted, ha a 3 hónaposodnak éppen olyanja van, hogy üvölt, ha lerakod a kezedből, mert front van, vagy mit tudom én (az enyém spec pont baromi érzékeny volt a frontokra, nagyon nyűgös tudott lenni), akkor már csak nem hagyod ordítani egyedül a kiságyban, mert neked vasalni kell, meg mosogatni. Az megvár, a gyerek meg egyszer kicsi. Én ilyenkor magamra kötöttem, és csinálhattam a dolgomat is. Nemet szerintem onnantól kell mondani, amikor kezdenek már tudatosabbak lenni, piszkálnak dolgokat, amiket nem kéne (konnektor pl.). Ez nagyjából akkor történik, amikor megtanul közlekedni, mert onnantól elér dolgokat, amiket nem kéne neki :) Szóval ilyenekben lehet nemet mondani, de magamat nem tagadtam meg tőle, ha szüksége volt rám. Ha csak simán anyás volt, lóghatott rajtam, ez amúgy fordítva működik, mint sokan gondolják: ha megkapja azt a biztonságérzetet, hogy bármikor lóghat a nyakadban, ha szeretne, nem fog olyan görcsösen kapaszkodni beléd állandóan, mert tudja, hogy mehet, ha akar. Ha viszont nem engeded, sokáig úgy érezheti, ki kell használnia azt, amit kap, meg harcolnia kell érted. Szóval sok gyereknél épp ellentétes a hatás. Nálunk ez bejött, tudja a lányom, hogy bármikor ott vagyok, így simán van, hogy ha játszani vagyunk valahol, elvan a többi gyerekkel, és kb. rám se néz.
2018. jan. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:

Igy van ha fajdalomtol uvolt vagy front erzekeny akkor arra egy normalis erzesu anya reagal. Akar kotodo akar nem. De pl ha az 1 eves alszik es csaladi program van, az altalam ismert kotodo anyak inkabb lemondjak a programot mint sem.felkeltsék a gyereket...hat en meg siman felkeltem akkor is ha nyzgos lesz. Ugyanigy ha a 15 honaposom nem akar kimenni es hisztizik, akkor is kimegyunk. Az altalam ismert kotodo anyak ebben az esetben a gyerekhez alkalmazkodnak.

Ugyanigy az enyem pl unta az autozast regen - 15 honapos. Ettol fuggetlen vittem mindenhova az elso 4 utat vegig uvoltotte aztan megbekelt. Kotodo anya ismerosom meg ag elso alkalommal elkezdett a telefonjan videot mutatni, emnek mar 2 eve. Persze ez onnagaban nem baj ha 5 perces utrol van szo, de a gyerek azota is videot nez, ha 3 oras utra mennek akkor 3 orat nezi a videot mert az anyukaja erre sem tudott nemet mondani.

2018. jan. 4. 17:38
 34/39 anonim ***** válasza:
Értem, amit mondasz, de szerintem ennek továbbra sincs sok köze a kötődő neveléshez, inkább szimpla akaratgyengeség. Mondjuk az alvással úgy vagyok, hogy rossz alvó a gyerekem, ha nem muszáj, nem keltem fel, de ha kell, akkor természetesen igen. Alapból viszont igyekszem úgy szervezni a dolgokat, hogy alvás előtt vagy után. De aludt már strandsátorban a balatonparton, autóban, a hátamon stb. A leírt példáidat láttam én olyannál, aki nem kötődően nevel (tápszeres, nagyszülőknek gyakran lepasszolt, sosem hordozott, nem együttalvó gyerek), mégis ugyanígy beleesett a kocsiban videózás és hasonló hibákba.
2018. jan. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:
Akkor veletlen lehet hogy a kornyezetemben elo 15 oviskoru gyerekbol a 3 legnehezebb esetet epp kotodoen nevelik? Lehet hogy veletlen egyebkent....csak felfigyeltem erre
2018. jan. 4. 18:31
 36/39 anonim ***** válasza:
100%
21-es vagyok, alapból egyetértettem ugye a felvetéseddel a szoptatással kapcsolatban. De amiket itt a végén leírtál annak tényleg nem sok köze van a kötődő neveléshez, ez inkább egyfajta konfliktuskerülés, inkább minden legyen úgy ahogy a gyerek akarja, csak ne hisztizzen. Ezeknek a szülőknek inkább nemet mondani, meg szabályokat betartatni kéne megtanulnia. És ebből a szempontból tök mindegy hogy ha ez megvan együtt alszanak-e vagy felébreszti-e a családi program kedvéért. A hosszú szoptatás kicsit más tészt mert arra komolyan rá tud szokni a gyerek, és akkor is hisztizhet érte nyilvánosan, vagy veheti el a figyelmét pl.a játékról ha amúgy más téren megvannak a szabályok az életében.
2018. jan. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi, hogy ritka azért szerintem valaki annyira tankönyvszerűen neveli a gyerekét, hogy eldönti hogy na én most kötődően nevelek, és minden pontot betart amit valaki valahol leírt erről. Nekem pl.a szoptatással kapcsolatban olvastad a véleményem, de hordozni szeretek, nagyon jó dolog szerintem, de babakocsink is van. A babaklubból ismerek olyan anyukát aki 3 éve szoptat, de amúgy semmi más abból amit leírtál, tök normális 😂. A gyereke viszont őt is nyúzza a szopi miatt.
2018. jan. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezt osztom. Írtam is, hogy 2 évesen végül azért szoktattam le én is, mert elkezdett nyúzni a ciciért állandóan a lányom, és 1-2x megtörtént, hogy nyilvánosan, jó hangosan... na, ez nekem nem fért már bele. Szóval erre tényleg rá tudnak bizonyos gyerekek kattanni annyira, hogy már problémás lesz. De nem mindegyik, olyat is ismerek, aki tökre elvan azzal, hogy otthon, alváshoz, máskor eszébe sem jut.
2018. jan. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%
21-es vagyok, teljesen egyetértek. És visszautalnék még az elsö pár válaszadó hisztijére, hogy lám, kulturáltan is beszélgethet erről a két tábor.
2018. jan. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!