Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy csinálják azok, akik nem...

Hogy csinálják azok, akik nem szoptatnak?

Figyelt kérdés
Most mindegy, hogy nem akar, vagy nem szabad neki gyógyszer vagy egyéb miatt, de nem szoptat. Hogy nem gyullad be a mellük?
2017. nov. 29. 22:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem a nem szoptató anyukák szinte kivétel nélkül azért nem szoptatnak, mert nem elég a tejük. Ha nincs sok tej, akkor meg nincs mitől begyulladnia a mellnek. Én 3 hét után egyszerűen abbahagytam, mert pár mililiter jött csak, sokszor annyi sem. Ha valakinek lenne bőven teje, de úgy dönt, hogy nem szoptat, akkor gyógyszerrel tudják neki elapasztani.
2017. nov. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nagyon sokan azért nem, mert azt hiszik, megnyúlik a mellük. Pl Amerikában ez egy elfogadott, bevett dolog.
2017. nov. 29. 22:51
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem úgy, hogy lefejik, de fokozatosan, először sokat,majd egyre kevesebbet, míg végül elapad a tej, de állítólag vannak olyan gyógyszerek vagy vény nélkül kapható szerek is, melyek segítenek elapasztania tejet.


Én speciel szoptattam sokáig, de nekem még így is begyulladt vagy háromszor, pedig nem voltam egy kifejezett tejcsarnok. Szerintem ez alkati kérdés is, hogy begyullad-e egyáltalán valakinek a melle és mitől.

2017. nov. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%
Amúgy kérdező igen, megnyúlik a mell illetve inkább úgy mondanám, hogy behorpad (szóval ne úgy képzeld el, hogy olyanok lesznek a sokáig szoptató mellek, mint két banán :-))de ezt szerintem akár mellizom erősítéssel is lehet valahol kicsit ruganyosabbá tenni, ha valakit nagyon zavar.
2017. nov. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
Barátnőm a szülés közben "összeszedett" egy komoly szívbetegséget, ami nem tette lehetővé, hogy szoptasson. Még az intenzíven kapott gyógyszert tej ellen.
2017. nov. 30. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Nekem sem gyulladt be, mert a kezdeti időkben szoptattam, de aztán egyre kevesebb lett és végül tápszer mellett döntöttünk.

Nem is nyomogattam, nem figyeltem, nem csöpögött, nem termelődött.

2017. nov. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugy,h nincs tej tehát nincs mitől begyulladjon. Ha nem szeretne vagy vmiért nem szoptathat, kap gyogyszert h elapassza , olyankor ajánlott masszirozni ha csomosodik a mell.
2017. nov. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
40%
Utolsó válaszadó, sajnos nem kap gyógyszert aki nem akar szoptatni. Nálam pszichés okai vannak, nem a mellem féltem, hanem sajnos komoly pszichés okok és nem fogok sajnos kapni gyógyszert. Azt sem tudom, hogy fogom elapasztani a tejet.
2017. dec. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
7# maximum felétek, mert itt barátnőm is kapott , h elapadjon. És őszintén megmondta h nem akar szoptatni
2017. dec. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%

8-as, irom ezt úgy,hogy mindent megtettem a szoptatásért és szerettem is... ha megszületik a babád, és nem szoptatod hatalmas bedobással,nem fog a tejed beindulni, annyira vagy egyáltalán. Ha pedig hazamentek, iratsz tápszert, te pedig mindig annyira fejed,hogy ne feszüljön pár hét és elapad...


Ha neked lelkileg megterhelö a legjobb ha igy csinálod, de a végleges elhatározással várj amig elöször megkapod a babát... szerintem

2017. dec. 4. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!