Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akinek nagyon kevés teje...

Akinek nagyon kevés teje volt, az meddig küzdött vele?

Figyelt kérdés

Tanácsokat megköszönöm, de nem kérem, mert már minden létezőt kipróbáltam...de semmitől nincs több tejem mint alkalmanként 20-30ml..

Ugy érzem, nem nagyon van értelme küzdeni már emiatt a kevés miatt, mert se éjjelem, se nappalom...erről szól az egesz napom...es egy ideg roncs vagyok már!



2018. jan. 16. 17:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
A feleségemnek is hasonló mennyiség volt és az volt a fénypont, amikor végre sikerült meggyőzni, hogy attól nem lesz rossz anya, mert tápszeres a baba. Ő is átment ezeken és a sírós időszakon, és nagyon felszabadult amikor végre teljesen tápszerre álltunk át 4 hónap szenvedés után. Persze az sem segített a helyzeten, hogy errefelé az anyatejes anyáknak külön plakettet osztanak, hogy milyen jó is a természetes út, csak éppen az érzi szarul magát emiatt, aki nem is tehet arról, hogy nincs (elég) teje.
2018. jan. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
4 hónaposan hagytam abba, nem tudom mennyi lehetett benne, de 1percig se szívta a gyerek. Én biztos abbahagynám, ha idegroncs lennék tőle.
2018. jan. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%

1 hónapot és 2 hetet szoptattam

Gyerekorvossal megbeszéltük felesleges idegőrlés a gyereknek meg nekem is. Mindent kipróbáltunk, de semmi.

2018. jan. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
28%

sok alvás, sok víz, és a 7-5-3-1es fejés nekem meghozta, 10-20 milivel jöttünk ki 10 nap láz után a kórházból....utána 1 hónapba telt mire visszahoztam, fél évig kizárólagosan anyatejes volt

ezt a fejést még próbáld ki, ha próbáltad (több napig kell és naponta legalább háromszor) akkor szerintem megtetted amit megtudtál

2018. jan. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Nekem is kb ennyi volt, 20 ml jött össze félórás fejéssel (szaporító fejés), a kisfiam sajnos egyáltalán nem akart szopizni. Addig fejtem, míg ez a kevés is el nem apadt, 3 hét kb. Aztan egyre kevesebb volt, a végén fél óra gyötrés után se jött egy csepp sem, onnantól nem is fejtem többet. Ha nem apadt volna el, akkor fejem amíg tudom, hogy annyit legalább kapjon.
2018. jan. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
94%

Kb masfel honapig kinlodtam az elso gyerekkel, de ugy, hogy mar nezni is rossz volt. A ferjem mar ket het utan kerte, hogy engedjem el a dolgot, ha megy jo, ha nem, akkor ez van. De csinaltam tovabb.

Rengeteg penzt koltottem tejszaporitokra, mellpumpakra (hatha az elektromossal jobb lesz, vagy a masik markaval, stb), ejjel, nappal fejtem 2-3 orankent akkor is, amikor a gyerek aludt. Rendesen allitottam be az ebresztot, pedig a fiam 4 hetes koratol aludt 8 orat ejjel egyhuzamban. Persze a gyerek par het utan mar orditott, amikor cici kornyekere kerult, amugy is nagy sullyal szuletett, nagy etvagya volt, nekem meg az elso ket hetben gyakorlatilag meg elotejem sem volt. Szoval ehesen nem volt hajlando szopni egy ido utan.

Oszinten, nekem meg ennyi sem volt, mint neked, 5-10 ml jott le fejessel, szoptatassal szinte semmi (nem volt valtozas a gyerek sulyaban merlegen), a rekord 40 ml volt 24 ora alatt osszesen valmikor a 4. heten.

Masfel honapos volt a fiam, amikor Edesanyam jott egy par napra, latta, hogy mit muvelek es milyen allapotban vagyok, leultetett es felvilagositott, hogy magamat is tonkreteszem, meg a gyereket is, mert egyaltalan nem latja, hogy boldogan babaznek, inkabb depressziosnak nezek ki.

Rajottem, hogy igaza van, kellett hozza meg par nap, hogy teljesen belassam, hogy nem megy, de utana kb felszabadultam. Mintha a mazsas sulyt vennek le rolam. Es vegre ertekeltem a gyereket is, az anyasagot is, a szules ota eloszor voltam boldog.


Amugy a masodik gyereknel ugy alltam hozza, hogy nem erdekel lesz-e tej, szoptatok es meglatjuk, lazan kezeltem. Ittam, ettem rendesen, szoptattam, ha kellett, de se tejszaporito csodabogyo, se pumpa a kezemben nem volt egyszer sem. Nem gyotort a lelkiismeret, hogy potlas kellett. Akkor sem lett sok tejem, de joval tobb es tovabb is tartott.

2018. jan. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

3 hónapig fejtem, mellre tettem, ittam mindenfélét, de nem tudtam komoly változást kicsikarni. Most már csak maximum komfortszopi van, talán két korty, ha jön. Tápszeres lett. Sajnáltam nagyon, de ez van. Legalább kapott valamit a baba, nameg a tápszert én nem érzem akkora tragédiának, mint sokan.


Én is tápszeres voltam anno, de kutya bajom sincs, és a babám is jókedvű, életvidám, egészséges. Én úgy voltam vele, hogy rosszabb lenne neki egy egész nap búskomor és ideges anyát látni, mint belerakni a cumisüvegbe a tápszert és megitatni vele.

2018. jan. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Rendületlenül szoptattam, csak este kapott mellé pótlást is.

Három hónapos volt, mikor nem kért egy korty tápszert se. Aztán 5 hónapos korig csak anyatejet kapott, utána már elkezdtük a hozzátáplálást, mikor kevés lett újra. Tejpépet kapott először, utána a gyümölcsöket a 6. hónaptól.

Most 10 hónapos. Reggel, este és elalváshoz kell a szopizás.

Fejni sose sikerült, a legtöbb, amit mértem, hogy evett, az 40 ml.

Nekem az segített, hogy kidobtam a mérleget, és csak a baba súlyát figyeltük. Két hetente mérte a védőnő.

2018. jan. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

2 hétig. Első babám mondjuk cumizavaros is lett, nem csoda, általában 10 mili tejem volt. Második babámnál kb 20 ml úgyhogy bőven kellett pótlás. Átálltunk Pregomin tápszerre (laktózmentes és tejfehérjeérzékenyeknek való, a nagyobb gyerek tejallergiás) mert hasmenéses volt, bevallom, én 20 miliért egy 21 hós gyerek mellett nem akartam ezzel szórakozni. Úgyhogy abbahagytam a szoptatást.

A helyedben pedig szépen abbahagynám. Nem kell idegroncsnak lenni emiatt, a tápszeren felnőtt gyerekek se kötődnek kevésbé, ha minden szereteted és figyelmed megkapja. :)

2018. jan. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
*a szórakozást főleg a diétára értettem. Aki tudja mit jelent a tejmentes étrend, nem annyi, hogy nem eszem tejterméket.
2018. jan. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!