Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kevés a tejem, néha kell...

Kevés a tejem, néha kell tápszer is sajnos. Viszont védőnő mondta, hogy teáttathatom. Mennyit egy nap?

Figyelt kérdés
Mikor,mennyit, miből? Kakis pelus alig van a tápszertől sajnos, hasfájós lett a tápszertől egy kicsit. Biogaia cseppeket kap, most 3 hetes. Légyszi kíméljetek az okoskodától hogy csak anyatej kell mindenáron. Óránként fejem lassan magam hogy minél több legyen de hiába . Mellgyulladás óta alig van tejcsim. Viszont muszály mellé még pluszba. Szóval babavíz. Tápszer, anyatej, tea,,, miből mennyit mikor?
2017. dec. 20. 19:35
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
20%
Te igyál sok folyadékot, az ételt is inkább leves formájában fogyaszd.
2017. dec. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
95%

Miért kell teáztatni? Ha a védőnő szerint kell, akkor neki kellett volna elmondania, hogy milyen teát és mennyit gondolt.

A lányom tápszeres volt, az első pár hónapban nem kapott semmit azon kívül. Te nyilván adj neki annyi anyatejet, amennyit tudsz és pótold annyi tápszerrel, hogy jóllakjon. A teához nem tudok hozzászólni.

2017. dec. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem kb. napi egy decit adj. Egyébként nem fontos. Vizet kapjon, amennyit kér. A tápszertől kevesebb a kaki, ez normális. Nálunk 2-3 naponta volt csak.
2017. dec. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
74%

Ne teáztasd, teára nincs a babának szüksége. Három hetes, nagyjából az első növekedési ugrás jön, teljesen normális, ha pár napig nincs elég tejed. A mellszívót tedd el, a babát pedig minél gyakrabban tedd mellre - lényegesen hatékonyabb a legjobb mellszívónál is.


Annak érdekében, hogy sok tejed legyen, pihenj sokat. Ha a baba alszik, te is dőljön le, akár nappal, akár éjszaka van. Bőven gyerekágy idején belül vagy, a háztartás vezetése most nem a te feladatod. Neked gyógyulni, pihenni és a babát ellátni kell, minden mást Rátz le magadról, kaját is tudsz rendelni, ha nincs aki meleg étellel ellásson.

És természetesen igyál sokat, napi négy literre mindenképpen szükséged van.


Ez a teáztatásos dolog akkora butaság...

2017. dec. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
69%
Nem kell tea, víz. Es nem fejni kell, han szoptatni.
2017. dec. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
79%
hanem
2017. dec. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
55%
6 hónapos korig nem kaphat teát! (Ha jót akarsz a gyomrának) Csatlakozom az előttem szólókhoz: minél többet legyen mellen, attòl nő a tej mennyisége. Ha szoptatàsi tanács kell, akkor az iblc.hu-n találsz szakembert, a védőnőd úgy látszik nem ért hozzá. Mondjuk nem is a szakterülete, de akkor meg minek beszél bele...
2017. dec. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
77%

Az én fiam eleve amíg nem volt hozzátáplált, nem is fogadott el plusz folyadékot, max. fél decit naponta. Nem igényelte, hisz gyakorlatilag könyörgöm folyadékot visz be egész nap. Mitől legyen szomjas?

Tedd minél többet mellre, amennyit tud, annyit szopizik, a többit pedig pótold tápszerből.

Igyál sokat, étkezz egészségesen és legyél nyugodt. Ha éppen elmegy a tejed, hát istenem. Van ilyen, nem kell rajta stresszelni. Számtalan baba nőtt ám fel tápszeresként.

2017. dec. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
31%

Vannak babateák. Általában olyan dolgok vannak benne ami segíti az emésztést, kömény, stb.

Szoptatások közt nyugodtan megkínálhatod.

Annyit fog inni amennyi jól esik neki, se többet se kevesebbet.

Ne hallgass az " étele, itala a tej" kezdetű marhaságokra.

A csecsemők is megszomjaznak!

2017. dec. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Sajnos nem szopizik a kis drágám, de minden nap többször próbálkozunk,hátha rákapna. Komolyan nem lehet teáztatni? Jesszus, én megvettem ezt a béby Mecsek teát mert ezt ajánlotta, tápszer helyett néha mondta. Csak pontosabban szerettem volna megtudni hogy mennyit adhatok neki. De minek mondja? Nem ezt tanulta??? :/. Félreinfromálja az embert. Most teljesen összezavarodtam basszus. Amíg nincs elég tejcsi addig viszont kell pótlás sajnos. 100ml-t szokott enni. Ha pl letudok fejni 60-at. Akkor tejcsi után egyből tápszer? És vizet mikor?
2017. dec. 20. 20:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!