Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akinek nagyon kevés teje...

Akinek nagyon kevés teje volt, az meddig küzdött vele?

Figyelt kérdés

Tanácsokat megköszönöm, de nem kérem, mert már minden létezőt kipróbáltam...de semmitől nincs több tejem mint alkalmanként 20-30ml..

Ugy érzem, nem nagyon van értelme küzdeni már emiatt a kevés miatt, mert se éjjelem, se nappalom...erről szól az egesz napom...es egy ideg roncs vagyok már!



2018. jan. 16. 17:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Az elsőnél 1,5 hónapig fejtem, de végig kellett a pótlás, olyan kevés volt. Mellre nem lehetett tenni, fogalma nem volt a technikáról. Mikor elegem lett, úgy elapadt egyik napról a másikra, mintha soha nem lett volna.

A másodiknál ugyan ez volt a helyzet, de neki csak 3 hétig jutott anyatej. Összesen tuti, hogy nem volt 1 liter, pedig sokmindent kipróbáltam. Elegem lett és a fejés és idegeskedés helyett a naggyal való foglalkozást váladztottam. Maximum 1 percig bánkódtam. Mindkettő kiegyensúlyozott, egészséges és kötődő.

2018. jan. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Milyen érdekes, hogy ennyi mindenkinek meggyűlik a baja a szoptatással, peidg mindent megteszünk érte, a nagyokos lll meg ibcl meg bőszen hangoztatja, hogy csak a nők 2% nem tud szoptatni...A környezetemben is azt látom, hogy kb belegebed, meg belebetegszik szegény nő, és aztan mégis lenézik, hogy nem szoptat. Persze, akiből erőfeszítés nélkül is dől 150 ml tej, az sose fogja ezt megérteni és tényleg elhiszi, hogy más csak nem akar...
2018. jan. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nem volt nagyon keves tejem de harmasikreim voltak igy nem jutott tul sok fejenkent. 6 honapos korukban elapasztottam a tejem, amikor mar kb napi egy evés per gyerek volt az adag, es ugy ereztem masbol se all a napom csak fejesbol es sterilizalasbol. Koraszulottek voltak, azert huztam eddig, szivem szerint mar 4 honapos korukban bedobtam volna a torolkozot.
2018. jan. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Első babával 2,5 hónapig próbálkoztunk, nem ment több cicinként 10-15 ml-nél se szopival, se fejéssel. Anyukám térített észhez, hogy tápszerrel is lehetek jó anya, mikor látta, hogy patakokban folyik a könnyem etetéskor (szopi, pótlás, fejés). Második babával ugyanígy nem tudta a mellem a dolgát, de csak 3 hétig kínlódtam. Amíg kérte a cicit, természetesen odaadtam, alváshoz pl 2 hónapig, de már üresjárat volt.
2018. jan. 17. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Majdnem 4 hónapig. A legjobb szándékkal tanácsolom, hogy hagyd a jó fenébe a küzdést.


Mi is megvettük az összes "gyógyszert", mellszívókat, és semmit nem javult. Én is tiszta ideg voltam, kicsit azóta is bánt a lelkiismeret, hogy nem tudtam tejet adni neki. Ha nem lett volna akkora belső kényszerem is, sokkal nyugodtabb életünk lehetett volna. Így az első hónapok borzasztóak voltak, még emlékezni sem szeretek rájuk.

2018. jan. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A szaporító fejéssel kapcsolatban: azon is túl vagyok, nem napi 3x csináltam, hanem napi 8x, ettől sem lett több tejem.

De ugy látom nem vagyok egyedül, sokan küzdünk ezzel, ez bevallom kicsit megnyugtat.

Es igen, az okos beszólások, hogy "mindenkinek van teje, olyan nincs, hogy nincs". Hát nyilván, ezt nagyon könnyű annak mondani akiből ömlik a tej, ugy, hogy semmit nem kell érte tennie..

Na meg a szánakozó pillantások amikor megkérdik, hogy szopizik-e a baba..mondjuk megfogadtam, ha megkerdi még egyszer valaki, akkor a válaszom az lesz, hogy igen, es ezzel lezárom a témát!

2018. jan. 17. 16:32
 17/19 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a babad? Szerintem hagyd mostmár... az első hónap nekem is kínszenvedés volt, míg állandóan probaltam az uvoltő gyerekl szájába tuszkolni a cicim, folyton fejtem, idegeskedtem... persze, nem akartam abbahagyni, míg kicsi is volt, de nem érte meg ennyire kikészülni. Szerintem törődj bele, hogy tápis lesz, az sem baj, amíg van az a pici tej add oda neki, aztán kész, ne idegeskedj rajta. Vagy ha nyűg már, akkor hagyd az egészet, adj tápit, sokkal nyugodtabbak lesztek.
2018. jan. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Én napi 4 liter babavizet iszok és minimális szénhidrátot viszek be. Szóval ilyen, hogy karamalz, cukros löttyök, fehér kenyér cukor kávé ki vannak zárva. Napi szinten fél liter tejet biztos lefejek, mert alkalmanként 150 ml-t is fejek 20 perc alatt. Mindenkinek más a jó módszer, emellett mellre is teszem sokszor.
2018. jan. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én igyekeztem kitartani vagyis 4 hónap volt a cél, és szerencsére meg is lett az eredménye... Noha semmi praktika amit olvastam nem segített... Anyósom aki heti kétszer jött, nah az ő kiiktatása hozott eredményt... 2 hétig nem tudott jönni, és hirtelen 3x annyi tejem lett... Szóval amikor azt mondják h ne stresszelj rá a dologra, abban valóban van igazság...
2019. dec. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!