Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elapadhat a tejem azért, ha...

Elapadhat a tejem azért, ha éjszaka nem vagy csak egyszer szoptatok, napközben pedig 4 óránként?

Figyelt kérdés

Az elmúlt napokban nehezen aludt/alszik el a baba minden alvásnál, illetve az eddigiekhez képest többet akar ölben lenni. A környezetem azt mondja, hogy kevés a tej és nem lakik jól, azért ilyen.

Az éjszakai szopit a hosszabb alvás érdekében akarom elhagyni.



2018. jan. 18. 06:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem apad el, csak kevesebb lesz.

Nem logikus lépés, hogy este ne egyen, ha napközben kevés az, amit magához vesz. Ilyenkor inkább az a természetes, hogy este is gyakrabban ébred enni.

Nem mindegy az se, hogy mennyi idős a pici. Nagyon sokáig nem tudják még szabályozni és szinten tartani a vércukrot. Ezért is esznek este is.

Ha nem lesz szüksége az esti plusz mennyiségre, magától is át fogja aludni az éjszakát.

Az biztos, hogy ha többet akar ölben lenni, akkor testközelségre vágyik. Nem feltétlenül azt jelenti, hogy kevés a tej. Valószínűbb, hogy több megnyugtatásra van szüksége. Több inger éri nappal, elkezdett egy új mozgást, mocorog a foga, stb.


A környezetre nem érdemes hallgatni, mindenre az szokott lenni a megoldás, hogy "kevés a tej".

Az mennyire logikus, hogy kevés a tej, szoptass kevesebbet?

Vízszintes ezt a babára! Ő tudja egyedül, hogy mikor kell ennie.

2018. jan. 18. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
3,5 hónapos a fiam, 6 hetes kora óta atalussza az éjszakát, talán kétszer ébredt azóta. Nekem nem apadt el a tejem, beállt a keteslet-kínálat. Én magamtól nem szoktatnam le az éjjeli szopirol, ha nem igényli nem fog kerni.
2018. jan. 18. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Újszülött kora óta mindig azt csináltam, hogy amikor felébredt éjjel, szoptattam, majd visszatettem aludni. 4.5 hónapos és kipróbáltam két éjszaka, hogy visszaalszik-e altatással. Visszaaludt pár perc alatt, ebből arra következtettem, hogy nem kér enni, csak megszokásból vagy egyéb miatt ébredt fel és nem éhes. Így aludt egyben 7 órát, előtte soha nem volt ilyen, max 2.5 órát aludt egyben éjszaka.
2018. jan. 18. 08:03
 4/7 anonim ***** válasza:

3:

Mérd a súlyát rendszeresen! Ha nem lassul a hízása, és este visszaalszik könnyen, akkor OK. Ebben az esetben bőven van tejed.

Ha tényleg kevés a tejed, akkor a súlya alapján ki fog derülni.


Ezért írtam, hogy nem tudom, ki a "környezet" aki szerint kevés a tejed. A következő tanácsa az lesz, hogy gyenge a tejed, kezdj el hozzátáplálni. Fogadjunk?


Azt kell megérteni, hogy a picinek a szopizás nem csak sima étkezés. Lehet, hogy este azért ébred meg, hogy "ellenőrizze", hogy anya megvan, nincs egyedül, elég csak megnyekkenni. Ilyenkor az is megnyugtatja, ha kicsit megsimized. Hamar megtanulja, hogy biztonságban van alvás közben is, és majd utána tanul meg visszaaludni egyedül.

Lehet, hogy jön olyan időszak, amikor már elkezd forogni, mászni, hogy nappal "nem ér rá" enni. Pár korty, pár falat, aztán menne vissza felfedezni a világot. Lehet, hogy újra enni kel fel este.

Lesz olyan időszak (szeparációs szorongás), mikor azért akar cicizni, mert akkor vagy a legközelebb. Ilyenkor este megint csak gyakrabban kelnek, de akkor te kellesz.


Szóval lehet, hogy az estét hol átaludja, hol nem, de ennek köze nincs ahhoz, hogy kevés-e a tejed. :)

2018. jan. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A nagyon gyors súlygyarapodás miatt kell visszavennem a gyakoriságból, 95% fölötti a percentilise.
2018. jan. 18. 09:14
 6/7 anonim ***** válasza:

:"D

És van, aki szerint kevés a tej. OK.

Anyósod?

2018. jan. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
8 kilós volt január elején, amikor el kellett kezdeni ritkítani az evést, most 7.8 kiló, szerintem nem gáz az a 20 deka mínusz. És persze simán kibírja a 4 órát, sőt, ha alszik, akkor többet is.
2018. jan. 18. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!