Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Folytatnátok a szoptatást így is?

Folytatnátok a szoptatást így is?

Figyelt kérdés

Fél éves lesz a kisfiam, sajnos egyre kevesebb a tejem és a melleim is nagyon fájnak a sok fejéstől és a szoptatástól (egyik be is van repedve, de nem sebes csak mintha szétnyílt volna kicsit).

Mos már alig van olyan szoptatás hogy jól tudna lakni (ha azt hiszem hogy sokat evett, másfél óra után már remeg hogy éhes), mindig kell a kiegészítés. Lefejtem egyszer kíváncsiságból és 90ml jött le 3 órával étkezés után. Éjjel ha egyszer kel a baba akkor elég 30-60ml kiegészítés, de ha kétszer, akkor a második alkalommal szinte semmit nem tud enni. Hozzátáplálással cudarul állunk, semmi nem kell neki.


Túl vagyunk szoptatási tanácsadón, malátaitalon, teán stb stb... Kérlek ne tippeket adjatok a tejszaporításra, hanem véleményt a helyzetről!


2018. jan. 20. 18:55
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és természetesen ha pl elfogy a ciciből, jön az ordítás, megfeszíti magát a kisfiam, mire elkészítem a tápszert, öklendezésig sírja magát. Néha már úgy érzem, tortúra neki is a szoptatás.
2018. jan. 20. 18:57
 2/6 anonim ***** válasza:
40%
Dehogy szoptatnám, féléves, ilyenkor már csak az szoptat, aki élvezi, hát nálatok nem ez a helyzet.
2018. jan. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
35%

Ott valami gond van, ha fáj a szoptatás.

A fejést hagyd a pitlibe. Szoptasd meg, kapjon utána pótlást, aztán pont. Nem sokára ideje elkezdeni a hozzátáplálást is. Utána sokkal könnyebb lesz.

2018. jan. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Csak az egyik cicim fáj, a másik nem... Amelyik fáj az a kisebb, abból mindig kevesebb jött és nehezebben.
2018. jan. 20. 19:30
 5/6 anonim ***** válasza:
81%

hagyd a francba. Elő a tápszert, és inkább élvezd a babázást.

Abszolut szoptatáspárti vagyok, de saját tapasztalatom azt mondja, hogy boldog anya= boldog baba.

2018. jan. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én már nem kínlódnék ezzel. Inkább a hozzátáplálásra fokuszálnék. Ahogy látom neked már inkább nyűg ez az egész. Élvezd az anyaságot én is azt mondom! Ha még anyatejet adnál a kicsinek akkor fejd le neki, ha nem akkor tápszer, sokkal nyugisabb és ugyanúgy jól lakik a baba ha nem jobban. Emiatt nem kell szégyenkezni. Ez személyes döntés, tehát bárhogy döntesz csak arra gondolj h nektek h jó, ne arra h xy majd mit szól stb.
2018. febr. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!