Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Csak nekem van már ebből...

Csak nekem van már ebből teljesen elegem?

Figyelt kérdés

Az én babám 4 hetes. Egyik napról a másikra a 50-60 ml tejről, ami naponta olyan 4,5-5 dl volt átváltott hirtelen 100ml-re és napi 6,5-7 dl-re! E miatt sem hiszek a kereslet-kínálat dologban, mert a két mellem együtt nem szolgálja ki az étvágyát! Már most muszáj e miatt a pótlás!

És egyre több!

A reggeli tej fogyasztása már 120 ml volt!

Miért kell rosszul érezni magát annak aki tápszert is ad azért, hogy a gyermeke elégedett legyen!!!???

Csak én unom már ennyire, hogy mindenki az anyatejjel okoskodik? Hogy mindenki azt a szöveget fújja ami a szakkönyvekben van: márpedig elég a tejed, ne adj tápszert, miért nem szoptatod stb!

Most ha nincs annyi akkor mit csinájak?

Miért gondolják a ,,probléma mentes" szoptatók, hogy joguk van pálcát törni felettünk ,,problémások" felett?

Szerintem az anyaságnem csak a szoptatási minőségről szól!


2010. jún. 7. 09:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%
SZia! Azért mert akinek van bőven teje annyak az a természetes és el sem tudja képzelni,hogy ez másként is lehetne... Én a szoptatás alatt végigprobáltam az összes lehetséges tejserkentőt, fejtem is állandoan, mert azt olvastam azzal is lehet szaporitani! Erre mi történt... 5 hónaposan megjött a menim és ugy lecsökkent a mennyiség, hogy már semmivel sem tudtam visszahozni, most akkor legyen lelkiismeretfurdalásom, mert nem tudom szoptatni a hőn áhitott 6 hónapos koráig. Annyira könnyü azt mondani, hogy szoptasson az ember... Ez van. Mindenkinek mása szervezete.
2010. jún. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%
Én "probléma mentes" szoptató voltam,és SOHA NEM törtem pálcát a "problémások" felett!!!Ilyenkor csak azt gondoltam milyen szerencsés vagyok.Mindenkinek azt kívánom ez legyen a legnagyobb problémája,olyan jó tápszerek vannak és nem véletlenül!!!Jó egészség,szeretet boldogság legyen ,hidd el ez a lényeg! :)
2010. jún. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
47%

"E miatt sem hiszek a kereslet-kínálat dologban" Akár hiszel benne, akár nem, ez létezik. Mindig annyi tej termelődik, amennyi elfogyott a melledből. Persze ha a babád étvágyát félig tápszerrel elégíted ki, akkor a tejhtermelésed sosem fogja az ő étvágyát követni, ergo nem lesz több tejed. Pont fordítva: ahogy ő egyre több tápszert eszik, neked egyre kevesebb tejed lesz, és ez se neked, se a babának nem jó. Egyvalakinek jó csak: a tápszergyártónak.


Ettől nem leszel rossz anya, sőt!Ezt senki sem állítja. Csupán a szoptatást szúrod el.


Ha nincs, akkor szoptass többet, szoptass gyakrabban, fejj rá, igyál görögszéna-teát, ne idegesked, feküdj és aludj többet, igyál rengeteg folyadékot, és higgy magadban, hogy képes vagy rá.

2010. jún. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy a babám csak cumis üvegből eszik! Bababarát korházban szültem, ahol mindent megtettek, hogy szopjon, még nyelvfék felmetszést is és semmi!

Elhiheti mindenki, hogy jobb lenne nekem is ha szopna, mert így azért elég kemény: fejés- etetés az egész napom!

De ez sem érdekel csak neki jó legyen, de bántó ahogy velünk ,,problémásokkal" bánnak! Tisztelet a kivételnek!

2010. jún. 7. 10:49
 5/14 anonim ***** válasza:
61%
Nekem pár napja kell tápszerrel pótolnom az adagokat szoptatás után. Mindez 5 hónap szoptatás után következett be. Én is megkaptam, hogy szoptass gyakrabban, fejjél, nem is kell neki a tápszer stb... Csak hogy én már mindezt megtettem, egy hónapon keresztül, az eredmény pedig az lett, hogy a babám már egyáltalán nem hízott, hanem elkezdett fogyni. Na ilyenkor kérdem én, hogy ha az "ellenzők" is ilyen helyzetben lennének, akkor sem adnának tápszert? Hagynák éhezni a gyereket?
2010. jún. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
27%

10:32 vagyok.


Szintén bababarát kórházban szültem, ahonnan cumizavarral jöttünk haza, mert az inkubátorban teáztatták cumisüvegből, mellre meg nem tehettem, mert véres volt az előtejem. 3 hétig poharaztunk, közben próbáltam szoptatni, de nem szopott. Csak ekkor álltam át a cumisüvegre, és csak egy hete adtam fel véglegesen, hogy már nem fogom tudni szoptatni a fiamat. 3 óránként fejek, etetek, mosogatok, sterilizálok, szóval tudom, miről beszélsz. 3 hónapja szültem, az óta még nem aludtam egyhuzamban 3 óránál többet, éjszakánként 6 óránál többet.


De szerintem megéri ezzel vesződni. Megéri, mert anyatejet kap, nem tápszert. Anya vagyok, ez a dolgom. Azzal, hogy teherbe estem és vállaltam a gyermekemet, vállaltam a vele járó összes vesződséget és munkát is.

2010. jún. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolók!

Na ez az amiről beszélek! Hogy mennyivel többet kell tennünk és mégis minket bántanak!!!

Köszönöm, hogy elmondtátok a véleményeteket!

Remélem elolvassák a kérdést azok az anyukák is akik sértően beszéltek rólunk!

2010. jún. 7. 11:51
 8/14 anonim ***** válasza:

Én még sosem láttam itt sértő választ, ha valakinek szoptatási gondja volt. Mindenki próbál segíteni a másiknak.

Tudom, hogy amikor már az ember mindent kipróbál, akkor bosszantó és rosszul esik egy olyan válasz, hogy miért nem így vgay úgy csináltad. Amikor már tudod, hogy ez a kizárólagos szoptatás biztosan nem fog menni, de még mindig próbálnak bíztatni, pedig már pont kezdtél megbékélni stb , azt hiszem mindenki érti miről beszélek. Viszont hidd el, hogy ennek is a segítség a célja, nem pedig az okoskodás. Persze vannak kivételek, de azzal meg ne foglalkozz!

2010. jún. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
szerencsémre nekem is van tejem,bár volt 1-2 alkalom,mikor azt hittem,itt a vége.inkább adj a kicsinek tápszert és legyen jóllakott és jókedvű,minthogy ordítson egész nap az éhség miatt.nekem mondták a hét végén,milyen ügyes vagyok,mert szoptatom a 6 hónapos babám.ez nem ügyesség kérdés,szerencsés vagyok,ennyi.
2010. jún. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%

Akármit csinálsz "szaranya" vagy.

13 hónap szoptatás után megkaptam, hogy milyen kegyetlen vagyok, hogy elválasztottam a fiamat, pedig tudták, hogy egészségügyi oka volt.

Szard le az ilyen embereket!

Mindig lesz valami okoskodó, aki a szívedbe, lelkedbe tapos.

Vigyázz magadra és a babádra. Sok boldogságot nektek!

2010. jún. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!