Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatti hízás. Más...

Szoptatás alatti hízás. Más is van/volt így?

Figyelt kérdés

3 hónapja szültem. A terhességgel +13 kg jött fel, ami szinte egyből lement, ahogy hazajöttünk. A 3 hónap alatt azonban 4 kg visszajött. Pedig odafigyelek arra, hogy mit eszem, mostmár arra is, hogy mennyit. Kb 2200 kcal viszek be egy nap. Elméletileg a szoptatás 500 kalóriát éget. Akkor hogy lehet, hogy nem fogyok, hanem hízok? :(


Pár hete tornázok, de csak mentálisan segít valamit :D


Tejem hálistennek van, csak anyatejes a kisfiam. Próbálok kevesebbet enni, de szinte folyton éhes vagyok. Ilyenkor abonettet és túrót eszem étkezések között, mégsem megy lejjebb a mérleg.


Más is van így?



2018. márc. 8. 13:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Én mind a három gyerekkel kb.20kilót híztam szoptatás alatt. Ahogy lerakták a cicit keményen diétázni kezdtem és tornázni. 4-5hónap leadtam a pluszt.
2018. márc. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
47%
1700 kalória benned marad tisztán, az sok, ha nem mozogsz. Mert az egy dolog, hogy a babával foglalkozol és talpon vagy és alig alszol, de az nem éget el annyi kalóriát akkor sem. Kialvatlanul meg pláne több zsír rakódik le.
2018. márc. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
47%

Pont a minap olvastam utána ismét, hogy egy 30 körüli nőnek aki nem sportol (a gyerekkel sétálas nem az), nap átlag kalória elégetése 1800 kcal. Azaz ha ennél többet eszel, hízol, hiszen akkor hízol ha a bevitt kcal több, mint a felhasznált és akkor fogysz, ha kevesebb.

Persze ez az 1800 csak átlagos, de ezt már nem egy helyen olvastam/hallottam anno 1. gyerekem mellett sem!

2018. márc. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
A pajzsmirigyed nem mukodik alul?
2018. márc. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

12-13-as hozzászóló? Akkor szerintetek egy szoptató nőnek mennyi kalóriát kellene bevinnie?


Nekem az alapanyagcserém olyan 1700 körül van.


Sajna folyton éhes vagyok :( Ezért lesz 2200 körül a vége. De igazatok van...ez sok.


Pajzsmirigy: alul működött, szedek is rá gyógyszert, de a szüléssel helyre állt, és fokozatosan hagyom el. Folyamatosan kontrolláljuk vérvétellel.

2018. márc. 9. 09:04
 16/18 anonim ***** válasza:
dettó ugyanez...8hónapos a babám, szülés után pár napra bomba alakom volt, aztán szépen lassan jöttek fel a kilók...nyilván benne van az is, hogy kevesebbet mozgok, valamivel többet eszem(igazán nem sokkal)de a hormonok is játszanak..hiába figyelek oda a táplálkozásra, hiába tornázok..meg sem látszik, rettenet :/ kitartást neked is :D
2018. márc. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
1.babával 74el szültem hazajottem 62voltam 57re fogytam le 2év alatt. 2.babával 75 kg voltam, hazajovetkor 67 víz lement 62....baboca nagyon siros volt és keveset aldutam,most vagyok 53 de nekem enni sincs idom mellettük, tehát megoldjk :D :D
2018. márc. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Volt, aki azt írta, hogy magas prolaktin így hat, ez biztosan igaz, mivel én 15 évesen 20 kilót híztam másfél hónap alatt, nem ment le évekig. Utána életmódot váltottam és lement az összes. Én nagyon féltem a terhesség alatti hízástól , sőt a szoptatás alatti hízástól is. Odafigyelek mit és mikor eszek. A babám csak anyatejes. Mikor hazajöttünk a kórházból akkor pont a kiinduló súlyomnál voltam, mivel szopik azóta kettő kiló le is ment. Szerintem kérdező konzultálj dietikussal , mit javasol neked. Nem hiúság, de nő vagy és elhiszem, hogy zavar, engem is zavarna.
2018. márc. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!