Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti milyennek elitek/eltetek...

Ti milyennek elitek/eltetek meg a szoptatast?

Figyelt kérdés

Pozitiv vagy negativ dolognak? Farasztonak? Bensosegesnek? A vilag legmeghittebb vagy legrosszabb dolganak? Megkonnyebbules volt, mikor vege lett, vagy szomoruak voltatok?


Sokan irjak le kulonleges kotelekkent, meg hogy mennyire imadtak szoptatni. Nekem nincs gondom vele, de annyira nem is vagyok oda erte. Mikor arrol olvasok, hogy masokat mennyire megvisel a szoptatas abbahagyasa 1-2 ev folotti gyerekkel, ugy erzem, engem nem fog. nagyon szeretem a gyerekem, de nekem inkabb az ad sokat, amikor az olemben ul, vagy ad egy puszit. Van mas is igy ezzel?


2018. márc. 19. 16:44
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Én egyenesen undorodtam tőle, nem azért, mert a babától sajnáltam, hanem eleve szégyellős vagyok. A szülésig úgy voltam vele nem fogok szoptatni. Császáros volt sajnos a kicsim, de ennek ellenére hamar jött a tej. Ő eleinte kicsit ügyetlen volt, nagyon fájt amikor szívta, de hamar belejött. Ezt a csecsemős nővéreknek is köszönhettem, mert sokat segítettek, tuszkolták a szájába a cicit ( pl ettől is rosszul voltam gondolatban, milyen már az, ha tuszkolják a mellet a baba szájába). Most ott tartunk, hogy a baba 3 hónapos, már nincsen olyan sok tejem, ami azt jelenti, hogy 2 étkezés szopi és a többi tápszer. Én most már úgy élem meg, hogy ez a természet rendje, babának ez a legjobb. Szerintem a hozzátáplálásig így kihúzzuk, de érzem hogy csökken a tejem. Nekem valahol nem is a szoptatástól volt undorom, erre utólag jöttem rá, hanem sokkal inkább azoktól a személyektől, akik állandóan azt kérdezték tőlem, hogy ugye szoptatni fogok. Meg az zavart még, hogy a védőnő azt mondta, azt szeretné, ha melltartó nélkül lennék itthon. Én meg azt szeretném, ha igényes lennék itthon is. Na, nálam ezek voltak azok a dolgok, amik alapján idegennek éreztem a szoptatást. Hogy őszinte legyek, én azért várom a hozzátáplálást és az elválasztást, mert szeretném ha a vérzésem rendbe jönne. Sajnos régen voltak ezzel problémáim, de ez nagyon régen volt, aminek a tünete a hízás volt. Most inkább fogyok, de nem szeretném ha még egyszer megismétlődne.
2018. márc. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!