Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Félek hogy a szoptatásból...

Félek hogy a szoptatásból adódó alvásmegvonásoktól epilepsziás rohamaim lesznek, van valami mód kisbabát rászoktatni a hosszabb alvásra?

Figyelt kérdés

Még nem szültem, csak terhes vagyok.

Vállalhattam gyereket igen, szoptathatok is majd igen. Tünetmentes vagyok 3 éve. Az epilepsziáról viszont tudni kell,hogy a kialvatlanság rohamokhoz vezethet. Én ettől nagyon félek. Az hogy 3-4 órát aludjak csak egy nap az nagyon megrémiszt. Nyilván egy egészséges női szervezetet is azért megvisel,de az egészségeseket nem fenyegeti rohamveszély. Az oldalon olvastam a történeteket hogy mennyire kialvatlanok a kismamák.

Lehet sokan úgy gondolják epilepsziás ne szüljön, de több orvossal is konzultáltam és mind azt mondta, hogy nincs akadálya. Nem gondolom hogy felelőtlen lennék, csak ahogy elkezdtem olvasgatni a szoptatásról (amiket ezelőtt soha nem tettem meg) úgy kezdett ez a kérdés felvetődni bennem.



2018. ápr. 10. 20:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Sok olyan baba van aki elég jó alvó, lehet hogy szerencséd lesz, de ha úgy érzed hogy ez komoly gond és a szoptatás miatt van, akkor átállsz tápszerre, azt is lehet hogy csak éjszakára. Azzal általában tovább bírják evés nélkül és nem tart egy órág egy etetés. Persze sokszor más miatt is fog sírni.. Ha sok gyógyszert szedsz egyébként se biztos hogy baj ha felváltva kap anyatejet és tápszert. Tudom, lehet ezekkel szoptatni, de azért számít a mennyiség ha esetleg pl. aluszékony tőle a baba.
2018. ápr. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöma válaszokat! Tegretolt és Frisiumot szedek.
2018. ápr. 11. 21:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!