Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak? Elegem van a...

Mit csináljak? Elegem van a szoptatásból?

Figyelt kérdés
Lassan hét hónapos a kislányom. A nagy most múlt két éves. Egész nap egy perc megállásom, tudom, ez adolgom, ezért kapom a gyedet, hogy a gyerekekkel, háztartással foglalkozzak, de úgy érzem sok. Nyúzott és lestrapált vagyok. Most úgy érzem a szoptatásból is elegem van, mert az is csak lehúz. Közben lelkifurdalásom van, hogy lehetek ilyen anya.
2014. máj. 16. 08:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%

Etesd a gyereked tápszerrel, ha unod a szoptatást...


DE


amíg van tejed, addig szoptass, mert az a legegészségesebb a babádnak!

2014. máj. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az a kérdés, mi a gond a szoptatással? Nehezen megy, kevés a tejed, vagy túl sok? Gyakran kér enni a kicsi?

Ha leírnád kicsit részletesebben, talán tud valaki segíteni.

2014. máj. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Megértelek, rólam azt hitték, beteg vagyok, olyan karikák voltak a szemem alatt. Arra viszont emlékszem, hogy a szoptatásnál nem volt egyszerűbb dolog, bár csak 4 hónapig sikerült. Nem kellett vizet forralnom (elég sokáig csináltam, talán fölöslegesen), tápszert adagolnom, cumisüveget mosni stb. Ha nem szeretnél már szoptatni, próbáld meg a tápszert nyugodtan, de ez csak egy csepp a tengerben. Mi azt csináltuk, hogy kértem apától kéthetente egy szabad napot, délutánt, amikor feltöltődöm, és gyakran járok én bevásárolni gyerkőc nélkül, az is már kikapcsolódás nekem. Ha esetleg nagyi is van (nálunk messze lakik), ő is besegíthet egyszer egyszer. Teljesen természetes, hogy elfáradsz, emberből vagy te is :). Egyébként is az a véleményem, hogy bár valóban az anya az életét adja a családjának, attól még ugyanolyan szuverén emberi lény, akinek szintén szüksége van arra, hogy néha magával is foglalkozzon, elvonulhasson. Ha ki vagyunk merülve, az senkinek nem jó. Az is igaz, hogy nekem szerencsém van, a párom igen együttműködő, segít a háztartásban, és szívesen marad a picúrral néha.
2014. máj. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
És ha a szoptatást pihenésképp fognád fel? Szoptass fekve, vagy olvass, filmezz közben, így máris jobb lesz.
2014. máj. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Van tejem, igaz nem tejescsárda vagyok, de van. Nem tudom miért tehernek érzem már az egészet. Tisztában vagyok, hogy a gyereknek ez a legjobb, nem a tápszer.
2014. máj. 16. 09:08
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

Oké, nem szoptatod, akkor majd elmegy az idő a tápszer készítésére, modogatásra...na meg nem olcsó a táp, havi 10.000ft.

Az időbeosztásodon gondolkodj el!

Nálunk, reggel kelés 7-kor. Nagyobbnak adok kakaót, mesét néz, míg a kicsi szopik!

Utánna öltözés, beágyazás.

Utánna a kicsi a jumperooba, a nagy az etetőszékbe, s reggelizik, míg én oda rakom az ebédet. Ma pl. Gyümölcsleves, és tepsiben lesütve császár szalonna burgonyával. Kb. 20 perc volt oda rakni az ebédet, oda raktam a levest, míg a másodikat elkeszítettem, beraktam a sütőbe, a levest behabartam, s ennyi.

A kicsi megint szopizott, s már vissza is aludt, ebéd készen, a nagy játszik mellettem, en reggelizel és netezek.

Majd még egy mosást berakunk, felporszívózunk ha felkelt a kicsi, s szabad az egész nap!

2014. máj. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

lehet, nálatok rendszer kell, meghatározott időkben történő etetés, cicizés, és azt az időt neked főként arra kell szánnod, tehát nincs a két évesnek akkor "közös ideje"

amikor ő kicsi volt, akkor rá figyeltél csak szopizásnál, ő nála biztosan nem volt ilyen érzésed... ő megkapta ami jár, most a testvérkéje is kapja meg.

a szopizás nem csak táplálás, hanem anyával töltött meghitt idő. ne vedd el a kicsitől, ha már olyan ügyes és szerencsés vagy, hogy anyatejjel tudod táplálni (és erősíteni, okosítani... stb.) :)


nehéz, én elhiszem. (ezért nem is akarok az egy éves mellé MÉG testvért)


ne a háztartás legyen a legfontosabb. próbálj segítséget szerezni a házimunkához (nagyik, apuka)

a GYEREKNEK kell lennie a legfontosabbnak. és egyformán kell adnod a kicsinek is azt, amit a nagynak.


sok sok erőt kívánok neked.


kérj segítséget valakitől! heti egy nap jöjjön valaki vigyázni pl. a nagyobbikra. heti egyszer valaki tegye neked rendbe a háztartást (porszívózás, felmosás, rendrakás) tényleg szükséged van segítségre! mert ilyenkor mindenkinek szüksége van rá. vannak szerencsések, akik körül nagy család van, és nem is kell kérni, de a legtöbben úgy vannak, ahogy te, emiatt ne is érezd rosszul magad. kérj segítséget, és add meg a kicsikének ami a legjobb neki.

2014. máj. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tavaszi fáradtság, kimerültség stb... Ha lelkifurdalásod van, akkor ne hagyd abba most emiatt a szoptatást, mert utána bűntudatod lesz. Inkább valahogy fel kellene töltődnöd. Nem tudsz segítséget kérni valakitől, hogy egy kicsit kiszabadulj a mókuskerékből?
2014. máj. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Megértelek, nekem egy 9 hónapos lányom van, de néha hülyét kapok... ha abbahagyod a szoptatást, szerintem később bűntudatod lesz, tarts ki még egy kicsit.
2014. máj. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát, segítettek. Természetesen szoptatni fogok tovább. Amúgy nem vagyok a hosszú szoptatás híve. 10-12 hónapos koráig tervezem. Addig szopott a fiam is, aztán junior italt kapott, azóta is azt kapja. Így lesz a kicsinél is. Amúgy a fiam szinte teljesen magától mondott le a ciciről. Emlékszem, akkor még az is rosszul esett. Kislányom is szopik, amíg kéri, vagy legalább egy éves koráig.
2014. máj. 17. 14:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!