Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Férjek, mi a véleményetek...

Férjek, mi a véleményetek arról ha a feleségetek mások (család/barátok) előtt szoptatná a babát?

Figyelt kérdés

A hétvégén egy étterem teraszán ültünk és ebédeltünk. A szemben lévő asztalnál egy nő félig leengedte a felsője és a melltartóját is lehúzta a fél melléről majd valamivel elkezte törölgetni a mellét/mellbimbóját. A velünk lévő fiatal fiúk ( 9,13 és 20 év körüli) nagy érdeklődéssel figyelték, és bevallom én is, de a látvány mellett a meglepetéstől is leblokkoltam.

Csak ezek után vettem észre a kisbabát aki a karjába adtak, majd szoptatni kezdte. Az ő asztaluknál is sokan ültek, idősek ( nagyszülök) és fiatalok is 6-7 ember.

Ha más csinálja engem nem zavar, szép látvány egy ilyen női mell. Ami zavaró nekem, az az hogy sokan ültek az asztalunknál.

Belegondoltam, hogy a feleségem a hamarosan megszületendő gyermekünket az édesapám, öcsém, kollegáim/barátaim előtt szoptatná meg, az engem zavarna.

Sokszor hallom, hogy ha majd megszületik majd másképp gondolom .... hátnem tudom


2018. máj. 1. 17:49
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
13%
Azt hogy imádom és milyen gyönyörű látvány!
2018. máj. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
90%
Én is mindig meg tudtam oldani, hogy soha senki ne lássa a mellem, ahogy a két testvérem i. Mind a hárman szoptattunk nyilvános helyen. Egy elég nagy kendő kell csak hozzá. A baráti társaságunkban van egy anyuka, aki gyakorlatilag mindenhol szoptatott. Összejöveteleken, parkban, állomáson, mikor vonattal mentünk kirándulni. Gyakorlatilag mindenki látta a mellét, soha nem takarta el magát. Én nőként mondom, baromi zavaró volt mindenki számára. Azt sem tudtuk már hova forduljunk. Szerintem illetlenség, mert sokakat zavarhat. Főleg úgy hogy meg lehet oldani úgy is, hogy ne lássanak.
2018. máj. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
57%

Én nem szoptattam nyilvánosan de az igaz, hogy szeptember végi babám van, sétálni sokat nem sétáltunk, elmenni vele ilyen helyekre meg nem tudtunk, mert sokat sírt. Szóval nem is kerültem hasonló helyzetbe.

Beszéld meg a feleségeddel.

2018. máj. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
*a sokat úgy értem, hogy 1-2 óránál többet. Később meg nyilván mást is evett már, mikor több órát voltunk távol.
2018. máj. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoptatnék ilyen szituációban vagy legalábbis nem így. Van kendő stb amivel el lehet takarni az intim részeket a kíváncsi szemek elől hamár muszáj ott az asztalnál abszolválni ezt a dolgot. A férjem sem díjazná egyébként ha közszemlére tenném a mellemet bárki előtt függetlenül attól ezt milyen céllal tenném legyen az akár a lányunk szoptatása.

Szerintem ez így ahogy leírtad eléggé illetlen megnyilvánulás.

2018. máj. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
50%
Illetlenség,pláne egy étteremben.Én legálábbis nem szeretném más lógó melleit nézni vacsora közben,még az étvágyam is elmenne.
2018. máj. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
78%
Nem is értem az ilyen anyákat. Persze, természetes dolog a szoptatás, de banyek a kakálás is az. Akkor étteremben a többi ember előtt letolom a gatyát és odakanyarítok egyet az asztal mellé...? Nekem teljesen megdöbbentő, hogy egyesek ennyire nem veszik észre magukat.
2018. máj. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
55%

A velünk lévő fiatal fiúk ( 9,13 és 20 év körüli) nagy érdeklődéssel figyelték, és bevallom én is


érdeklődéssel figyelni a legnagyobb otrombaság. NEm vagyok a nyilvános szoptatás híve, de a tuskó viselkedésé sem.

2018. máj. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Az én férjem kimondottan büszke volt rá, és az is a mai napig, hogy szoptattam a kisfiunkat, bárhol, bármikor kérte. Ha szóba kerül ez a nyilvános szoptatás téma, azt is el szokta mindig mondani, hogy ahhoz képest, hogy bárhol szoptattam, ahol szükség volt rá, gyakorlatilag teljesen feltűnésmentesen intéztük, pedig nem takartam el magunkat semmivel, mármint nem borítottam a gyerekre leplet, vagy ilyesmit. A dekoltázsomra felülről rádobtam egy textilpelust, és ennyi, a gyerek feje nem volt beborítva vele. Igazából megfelelő ruha kérdése az egész, én pl. nagyon szerettem ebben az időszakban gombos ruhákat hordani, akkor elég volt csak kicsit kigombolni, de szerettem a trikó + ing kombót is, vagy a bővebb nyakú felsőket, nyári ruhákat, amiknek a mellrésze átlapolósan volt megvarrva.

A mellemet maximum az látta egy villanásnyi időre, aki egy az egyben ezt bámulta, mert kb. egy másodpercre került elő, amíg a gyerek szájába ért.

Mondjuk én sose törölgettem semmivel szoptatás előtt, kivéve ha strandon voltunk, és előtte úsztam.

2018. máj. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt nem azzal van a baj, hogy valaki az asztalnál megszoptatta azt a babát..

De egy étteremben nem illik törölgetni nyilvánosan egy nőnek sem a mellét, ha anya az illető, ha nem..


Lehet diszkréten szoptatni..még hatalmas lepel sem kell.


Ha valaki nyílvanosan szoptat meg kell tanulni űgy csinálni,nhogy senkinek se tűnjön fel, csak ha direkt odanéz..


De valaki ekkora körülmennyésséggel teszi, akkor bizony bámuló embereket kap..

2018. máj. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!