Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 1 hónapos babáitok hány...

1 hónapos babáitok hány óránként és hány gramm anyatejet szopiznak/szopiztak?

Figyelt kérdés
Ha 1-2 óránként cicire kell tenni,mert kevés a tej,ő meg éhes,hány gramm az amivel jól lakik? Ha éhezik,tápszerrel pótolnék.
2010. jún. 14. 10:44
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Miért akarsz pótolni? Úgy sosem lesz elég a tej. / hetes korára állt be a kereslet kínálat, lehet nálatok is lesz még vagy két hét, ha addig pótolsz, akkor az a tej rovására megy. A 6 hét alatt volt, hogy két óránként, volt hogy 3 óránként kért enni s kicsi, és alkalmanként 30-40Ml-t evett. Sosem evett többet, pedig volt tej, mert még tudtam belőle legalább ennyit fejni. Ha a kicsi nyugodt, és gyarapszik, akkor elég a tej. Ha éhes, tedd gyakrabban mellre, azzal "csinálja" a tejet magának. Kitartás, és tényleg csak a legvégső esetben adj tápszert!
2010. jún. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%

Én sosem mértem egyik babámnál sem, hogy mennyit eszik. Első gyermekem alacsony súllyal született, őt hetente mértük, hogy lássuk, gyarapszik-e.

A kereslet -kínálat akkor alakul ki, ha akkor adsz neki, amikor kér. Ha óránként, akkor óránként.

Első gyermekem hamar beállt 3 órákra, a második viszont sosem. (Már majdnem 10 hónapos, de épp ma számoltam össze, hogy 8-10x biztosan szopizik még naponta, igaz nála 3 percig tart...)

Ha hetente 100-150 gramm megvan, illetve havonta minimum 450 gramm, akkor kap eleget.

Ha sír, tedd mellre, és hamarosan ki fogod tapasztalni, hogy azért sírt-e, mert éhes volt, vagy "csak" cumizgatni akart, vagy valami más baja volt, és legközelebb ugyanilyen helyzetben nem kell mellre tenned.


Egyet értek azzal, hogy nem szabad pótolni, mert ha pótolsz, akkor annyival kevesebben fog cicizni, és ettől tényleg kevesebb lesz a tejed.

2 gyerekes anyuka

2010. jún. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
hetente illetve havonta gyarapodásra gondoltam a 100-150 és a 450 grammal, bocsánat.
2010. jún. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem érted a lényeget.


Ha tápszerrel pótolsz, akkor sosem lesz elég a tejed. Azért kell többször cicire tenni, hogy a melledet több inger érje, és ezáltal több tej termelődjön. Ha a babád jóllakik a tápszerrel (amit ráadásul CUMISÜVEGBŐL kap meg, ugye), majd bolond lesz szopni a melledből, ami ráadásul nagy fáradtság a cumisüveghez képest. Villámgyorsan kialakul a cumizavara, neked meg elapad a tejed, mert nem éri elegendő inger, hogy tejet termeljen, a tápszergyártó meg jót röhög a markába, mert havi tízezreket kaszál ahelyett, hogy a babád anyatejen nőhetne fel.


Kérlek, tájékozódj a szoptatásról, mielőtt tök feleslegesen tápszerhez nyúlsz: [link] és [link] Hatalmas irodalom van róla.


1 hónapos korában a fiam legtöbbször 30-60 mili tejet ivott, néha 80-90-et.

2010. jún. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%

Szia! Mi vagyunk az ellenpélda! Mindenki azt szajkózza, hogy cumizavar, meg a tápszer a "mumus". Nos én adtam tápszert amikor nem volt elég tejem, de mostanra már elhagytuk. A cumisüveget viszont nem, mai napig használjuk, a lefejt tejcit abból kapja, mert sosem szopik eleget, lusta. Sajnos nem tudom egész nap szoptatni (óránként mellre tenni), mert van egy 3 évesem is, akire szintén kell figyelnem + a házimunka.

Tehát nem törvényszerű ez sem!

A fiamnál is ez volt a szitu és ő sem lett cumizavaros és 3-4 hós korára már nem is kellett a pótlás a cumisüvegből, addigra ügyesedet a szopási technikája és már tudott eleget szopizni.

2010. jún. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsóval egyet értek! Nem mindig elég a tej és amíg nem termelődik elég és a baba nem fejlődik rendesen kell a pótlás! A mi babánk most egy hónapos és egyáltalán nem akart szopni akármit csináltunk! Így a tejem se volt elég! Cici után kap pótlást,de egyre kevesebbet és a cumisüveg inkább segített, mert egyre jobb az étvágya és küzd azért, hogy jóllakjon!

Sajnos egy ismerősöm annyira erőltette a cicizést amikor hazavitte a babát, hogy majdnem kiszáradás lett a vége, mert nem volt ereje a babának szopni, de így nem is evett!

Nem akarta cumisüvegből adni még a lefejt tejet se! Csak szoptatni!

Nem minden baba egyforma! Van akinek több idő kell hozzá, hogy rendes szopis legyen! Amíg tudsz addig inkább fejjél neki és azt add pótlásnak! Ha nem ne ijedj meg a tápszertől sem! A lényeg az egészség és a jó fejlődés!

Biztos, hogy vagy olyan jó anya, hogy tudd mire van szüksége a gyermekednek!

Nagyon jó egészséget!

2010. jún. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
A cumisüveget viszont nem, mai napig használjuk, a lefejt tejcit abból kapja, mert sosem szopik eleget, lusta. - Ezt nevezik cumizavarnak...
2010. jún. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
14:27-es vagyok. Pontosítanék, nem mindig lusta a szopásban az 1 hós kislányom! Azt tapasztalom, hogy ügyesedik, mert van amikor egész szépen szopik és potlást akkor már kevesebbet is kér! Szerintem nem ez a cumizavar! Olvastam itt, hogy sok anyuka azt írja, hogy a cumisüveg miatt el se akarja fogadni a baba a mellet, ill. csak nyamnyog rajta! Nos az én babám mindig nagy kedvel kezdi a szopit, soha nem utasította még el, csak a probléma az, hogy van mikor 5-6 perc elteltével teljesen bealszik és hiába noszogatom akkor már. Nálunk már egyszer működött a kettő együtt (szopi és cumisüvegezés) miért ne működne ismét!? Szerintem a lényeg, hogy elsőként MINDIG szoptatni kell és ha nem képes a baba eleget szopizni, akkor jöhet a pótlás (kényszermegoldásként).
2010. jún. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy "nem szopik eleget, lusta", ugyanúgy cumizavarnak tekinthető, bár a fogalom tényleg zavaros. Mert ha nem cumisüvegezne, akkor valószínűleg szopna eleget, nem kéne fejni és pótlásként odaadni.

Mindemellett ez még mindig jobb megoldás, mit a tápszerezés, hosszú távon viszont a tejmennyiség csökkenéséhez vezethet ez a megoldás is.

2010. jún. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!