Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van itt olyan aki azért...

Van itt olyan aki azért vetélt el, mert terhesen szoptatott?

Figyelt kérdés
1 éves a lányom. Lassan szeretnék kistesót, de a védőnő azzal cseszegtet, hogy akkor válasszam le a lányomat, mert el fogok vetèlni. Tudom, hogy a szoptatás méhösszehúzódást okoz, amely okozhat vetélést, de én még soha nem hallottam, hogy valakivel ez tényleg megtörtént. Kislányom jelenleg még nagyon igényli a szopizást és csak nagyon drasztikusan tudnám leválasztani, azt meg nem szeretném. Szerintetek ez tényleg mindennapi, általános jelenség, hogy valaki emiatt elvetél?
2018. máj. 28. 09:39
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
Dehogy, azért adok hálát, hogy ahol élek nincs védőnő, ezek többsége nem normális. Sz@rd le.
2018. máj. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%
Dehogy is. Rengeteg ilyen ismerősöm van, sőt, akad olyan is, aki a kisebb születése után is szoptatta még a nagyot is.
2018. máj. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

Szia,én a terhességem elején véreztem kicsit mindennap,de csak amíg nem kezdtem el szedni a Magnéziumot..a nőgyógyász szerint se a szoptatás miatt véreztem..

Most 18hónapos a kisfiam és a pocaklakó 7hónapos,kisfiam még napi 2x cicizik.

2018. máj. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Hát ez elèg régi tèvhit, nem bizonyitott hogy ha valaki el is vetél a szoptatás okozta. Èn is szoptattam tovább, de a 12. hétre kb magától leválasztotta magát a 2,5 èves kisfiam.
2018. máj. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld kéz. Én is így gondoltam ahogy ti mondjátok, de most már teljesen megnyugodtam.
2018. máj. 28. 13:46
 6/7 anonim ***** válasza:
57%

En bar nem szoptattam, de magas volt a prolaktin szintem es elveteltem.

A magas prolaktin gatolja a progeszterontermelest, korai terhessegben szoptatas mellett az alacsony progi miatt szoktak elvetelni.


Utalom a vedonoket en is, de most igaza van.

2018. máj. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tesóm emiatt vetélt el, kétszer is, mert a nagyot szoptatta még, aztán a negyedik terhességére rájött végre, hogy el kell választania.
2018. máj. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!