Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Genetikától függ hogy mennyi...

Genetikától függ hogy mennyi tejem lesz?

Figyelt kérdés
Augusztusban fogok szülni. És eddig semmi jelet nem tapasztalom annak hogy megnőtt volna a mellem(nincsenek nagy melleim)de úgy hallottam a mellméret nem befolyásolja a tejtermelést, mert ugye csak zsírszövet. Akkor a genetikától függhet ugye? Köszönöm a válaszokat ☺

2018. jún. 6. 00:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

Nem, vagyis csak nagyon kicsi részben.

Attól függ, hogy jól csatlakozik-e a gyerek, jó technikával (rá lehet vezetni, ha csak nem izomtónus probléma okozza - ez utóbbi is orvosolható, csak több idő),

illetve hogy milyen gyakran kerül mellre, milyen kitartó vagy.

2018. jún. 6. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%

1. par hetes koratol tapszeres volt.

2.10 hos koraig csak a cicit fogadta el,2,5 evesen sikerult leszoktatni.

3. 2hos koraig kinlodtunk a cicivel,aztan feladtam es tapszeres lett.

Ha genetika lenne akkor mindharmat tudtam volna szoptatni,vagy egyiket sem.

Sokkal tobbet szamit a lelki allapotod,az,hogy eszel e rendesen,hogy mennyire vagy nyugodt/ideges sztem.

Es sok fugg a gyerektol,a masodiknal az elso heten fajt csak a mellbimbom,szepen szopizott.a masik kettonel kataztrofalisan neztek ki a bimboim,vereztek,vastagon sebesek voltak.

Mindharom csaszaros volt,es pl a 2.a korhazban sem latott uveget.terhesseg feletol dolt a mellembol a tej.

2018. jún. 6. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Nálunk az egész családban a nőknek gondja volt a szoptatással, szinte mindenki tápszeres volt. Erre nekem már 18 hetesen rengeteg tejem volt, és 1 hónap alatt miután megszületett a babám kb 10 liter tejet tudtam elrakni, olyan sok volt. Utána más okból tápszeres lett a babám, de attól még sok tejem volt. A mellméret nem befolyásol semmit.
2018. jún. 6. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az fontos, hogy izgulj a kérdésen. Ha sok lesz, az jó, de ha nem, attól még lehet egészséges, kiegyensúlyozott gyermeked!
2018. jún. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2018. jún. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%
Befolyásolja a mellméret is, mert nem csak zsir, hanem tejmirigyek is vannak meg kötőszöveti sejtek. De kicsi ciciből is lehet sok tej ennek ellenére.
2018. jún. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem hinném. Anyukám 3 gyereket szült, és engem és a két bátyámat is probléma nélkül szoptatott, nekem meg 0 tejem volt sajnos a kisfiammal. Pedig előtej pl. volt rendesen... Mondjuk én császárral szültem, ő mindhármunkat simán, nem tudom, ennek van-e jelentősége.


Mindent megpróbáltam, amit csak lehet, kézi-gépi fejés, masszírozás, baba sűrűn cicire rakása, tejserkentő tea, homeopátiás cuccok (pedig nem hiszek bennük), a gyerekorvos tanácsára még barna sört is ittam vagy egy hétig, de semmi nem segített. Max 10-20 mili tejem volt minden étkezésnél, 2-3 hét után meg már annyi sem.


Már most mondom, hogy ha ne adj' Isten neked sem lenne, akkor ne stresszelj és ne keseredj el, nem ezen fog múlni, hogy milyen anya leszel. Így 2 év távlatából simán pofánröhögném az akkori önmagamat, aki napokig bőgött, hogy nincs teje. Mondom ezt úgy, hogy természetesen tisztában vagyok az anyatej összetételével, fontosságával, jelentőségével, és a következő gyerekemnél ugyanígy mindent meg fogok tenni érte, hogy legyen. De ha nem lesz, sem dőlök majd a kardomba, az is biztos.

2018. jún. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Senki nem tudott szoptatni csak pár hétig a családban, ehhez képest nálam dől a tej. A lányom nagyon ügyes, szinte csak az első pár napban fájt a bimbóm de ki sem sebesedett olyan ügyesen szopizik és folyton cicin van ha igényli. Kicsi, éppen hogy A kosarat elérő melleim vannak alapjáraton. Úgyhogy véleményem szerint nem feltétlenül genetika.
2018. jún. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szepen mindenkinek a válaszokat nagyon aranyosak vagytok. Igazabol azért kérdeztem mert anyumnak nem volt és ezért féltem kicsit de már megnyugodtam köszönöm szépen 😊
2018. jún. 6. 19:17
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem inkàbb szerencse kérdése.

Minkét gyerekkel ugyanúgy csináltam mindent, az első 4 hónap után magától hagyta abba a szopizást (félig tápszeres volt mert kevés tejem volt), a második lassan 2,5 éves, még mindig van tejem

2018. jún. 7. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!