Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ma már mindenki igény szerint...

Ma már mindenki igény szerint szoptat?

Figyelt kérdés

Nem vagyok gyakorló anyuka, én csak kíváncsiskodom a témáról.


Korábban a 3-4 óránkénti etetés volt a javasolt, azt tudom. Most meg sok helyen olvasom, hogy igény szerint, minden apró nyűgösködére mellre kell tenni, és ha nem így teszel, akkor rossz szülő vagy. Hiszen ez alig 13-15 alkalom naponta...


Őszintén én sokkot kaptam ezt olvasva. Mert én úgy érzem ezzel lehet egy hét alatt egy anyukát rögtön tropára tenni.

(Persze, nyilván a tej belöveléshez szükséges, de én az utána való időszakra gondolok)

Én laikus fejjel, nem anyukaként rendszer párti vagyok. És az igény szerintiben nincs rendszer.


Kérlek titet anyukákat, hogy meséljetekc hogy is van ez, és miért olyan jó? És miért lesz rossz anya valaki, ha 3 óránként szoptat?


2018. jún. 22. 15:07
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
65%

Nekem ikreim vannak, így technikailag sem tudtam volna igény szerint szoptatni.Én igyekezdtem egy ritmust, napirendet kialakítani, így bevallom néha húztam az időt.

Tiszteletben tartom azt aki igény szerint szoptat, mindenki maga érzi, hogy mi a jó neki és a babájának.

(Az ikreim lassan 10 évesek, az egyik nagyon rossz evő, a másiknak jó étvágya van.)

2018. jún. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
83%

Az első hónapban egy szoptatás simán eltarthat egy óráig kétóránként (de nem feltétlen, gyerekfüggő meg tán attól is függ, mennyi tejed van és milyen gyorsan jön). Aztán 3-4 hónapos kör körül már ügyesebbek és 10-20 perc alatt letudják.

Szóval ha újszülöttként még órákig nyammog és úgy tűnik intravénásan is cicit kérne, akkor ez nem azt jelenti, hogy ha nem neveled meg majd a munkahelyéről is hazajár cigiszünetben :)

2018. jún. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
86%

3-as vagyok, nálunk kb. 30 perc egy etetés pelenkázással együtt.

A szobája a lakás legtávolabbi pontján van, így vettünk bébiőrt, ami az éjjeliszekrényen van jó hangosra állítva. Így éjszaka már az első jelzésére felébredek, máskülönben szerintem már ordítana, mire a mély alvásból feleszmélnék. De szerencsére nagyon jó alvó.

Nappal szerintem nemcsak az etetések miatt nincs nagyon idő magunkra meg a hátimunkára. Játszani vele, tornáztatni, napi több órát kint lenni a levegőn stb....

2018. jún. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
79%
Azért a baba nem csak eszik és alszik. :) Főleg pár hét után. Az enyém rengeteget van ébren napközben, akkor pedig vele foglalkozom. Ha betenném szegénykét az ágyba, akkor bizony sírdogálna. :( Bár mostanában 10-20percig elnézegetni az ágya felett forgót meg a rácsvédő mintáját:)
2018. jún. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
38%
Én iszisz szoptatok. Az elején eszik-alszik babám volt, majdnem pontosan 3 órás ritmusban. Aztán ahogy kezd kicsit eszmélni, fedezi fel a világot, egyre több minden kell anyától (kéri a csörgőt, hogy vegyem fel, jelez ha tele a pelenka - ezt nem minden baba csinálja) de ha a cici kell, akkor az egyértelmű. És nagyon változó, hogy mikor, de jellemző, hogy ha elmentünk valahova, akkor amint kivettem a kendőből otthon, rögtön kérte, illetve kéri pl ha el esik, vagy beteg vagy fáradt... Máskor meg 4-5 órán át sem (már hozzátáplálunk, 9 hós). Az az első, hogy neki jó legyen, egyrészt emiatt vagyok itthon nem háztartást vezetni, másrészt ő meg nem érti, hogy csak 5 perc, szeretném megmutatni, hogy rám mindig számíthat, most ő a legfontosabb (persze a rántást nem hagyom odaégni, a wc-ről sem ugrom fel félkészen). De azt nem szabad elfelejteni, hogy szoptatni öröm is lehet, hogy milyen szerencsés vagyok, hogy így tudom őt táplálni, mennyire megkönnyíti a dolgom, hogy nem kell tápszert méregetni, kevergetni, éjszaka számolgatni, hogy bármikor meg tudom nyugtatni. Amúgy az igény szerinti szoptatás jó fogzásra, hasfájásra, lázra, álmatlanságra stb is. Ideális esetben az ember akarja a babát, és nem úgy éli meg, mint egy akadályt a mosogatás ellen pl...
2018. jún. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
95%

"hogy bármikor meg tudom nyugtatni"


Ehhez azért nem kell mell. :)

2018. jún. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
87%
Ha a játszótér közepén vagy az utcán elesik, rögtön elő kell kapni a cicit? :)
2018. jún. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
44%
Az első évről beszélek kb. A mell igenis sokat segít.
2018. jún. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
68%

Nekem az első babám tápszeres volt, szépen kiszámíthatóan kb 3 óránként evett.

Második babám anyatejes volt, igény szerint szoptattam, nála ez annyit jelentett, félóránként szopizott alig 20-30 ml-t. Nem tudtam átállítani, bármennyire igyekeztem, üvölteni nem hagytam, sétától stb. nem nyugodott meg. Ugye éhes volt, de többet nem tudtam vele megetetni egyszerre. Nagyon rossz volt ez így, nem volt kiegyensúlyozott baba, rosszul aludt, éjjel is állandóan kelt. Biztos vagyok benne, ha az elejétől 3 óránként kap enni és nem erőltetik állandóan a mellre tételt nem ilyen lett volna!

Lehet, hogy van olyan baba akinél ez bejön, de nálunk gyakorlatilag elrontotta az egész babakor élvezhetőségét (bevásárlás közben is szoptatnom kellett, mert nem bírt ki annyi időt). Megfogadtam, ha lesz még babám, 3 óránként kap enni az elejétől!!!

2018. jún. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem nagyon jo, hogy mar elore tajekozodsz, kerdezel, nyitottan allsz hozza. Igy lesz majd tobb szempontbol ralatasod, otleted, mikor majd kesz gyereked, es eppen kitapasztalod, hogy neki, mint egyedi gyereknek, es neked, mint anyanak mi az, ami a legjobban bevalik.


Epp ezert en tanacsot max. annyit adnek, hogy ne hallgass lehetoleg senkire, csak a megerzesedre es a gyerekedre, illetve magabol a szoptatasbol keszulj fel alaposan majd, ha szoptatni szeretnel, mert sok mindenen el tud bukni a dolog, nem is gondolna az ember elore (ajanlom majd a Szoptatas noi muveszete c.. konyvet).


En rendszer-parti voltam, arra is keszultem. Kisagy, nemileg rugalmas, de idore etetett gyerek, bevettem a dumat, hogy a rendszer mar a legkisebb korban is biztonsagot ad minden babanak. Csakhogy az en babam ettol nagyon sokat sirt. El sem tudtam volna kepzelni, hogy minden nyikkra mellre teszem. Miert tennek ilyet? Aztan nem segitett semmi, hiaba hordoztam, hiaba aludtam vele, az csak nemileg javitott a helyzeten. Meg 2 orat sem birt ki ket “etetes” kozott (akkor meg igy gondolkodtam a szoptatasrol, azota tudom, hogy ennel joval tobbrol van szo.


Vegul csak eljutottam odaig, hogy ajanlottak a szopta tasi tanacsadok kepzesi anyaganak kivonatat ( [link] ), illetve a babak normalis alvasarol szolo irasokat ( [link] es [link] )

Akkor vegre megertettemsok mindent. Es a siras elmult. Eleinte nagyon gyakran es sokaig kerte, mint aki nem hiszi el, hogy vegre barmeddig kaphatja, de par nap utan hiaba lett joval gyakoribb a szopi, sokkal kevesebb ideig tartott osszessegeben, mint elotte. Meglepetesemre megszunt a bukas es onnantol meg bufiztetni sem kellett. Az iszsz-rol szolo cikkben benne vannak a miertek. A kisagyat eladtuk, fekve szoptattam, magam melle vettem, es aludtunk, felalomban csak oda kellett adnom a cicit, es mar alhattam is vissza, nem kellett felkelni.


Egyebkent a babak nem fogadjak el a cicit, csak akkor, ha tenyleg az kell nekik. Az en gyerekem legalabbis elutasitotta, ha nem az volt a baja. Ha pl. az a gond, hogy melege van, hiaba kinalja az ember, de sokfele igenyt kielgit, amik csecsemokorban meg osszefolynak, es igy nem kell agyalni rajta, hogy ehes/szomjas/megnyugtatasra vagyik/aludni akar /lappango betegseg van jelen. Szoval sokoldalu es egyszeru dolog, es nagyon babafuggo a gyakorisag is.

2018. jún. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!