Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ma már mindenki igény szerint...

Ma már mindenki igény szerint szoptat?

Figyelt kérdés

Nem vagyok gyakorló anyuka, én csak kíváncsiskodom a témáról.


Korábban a 3-4 óránkénti etetés volt a javasolt, azt tudom. Most meg sok helyen olvasom, hogy igény szerint, minden apró nyűgösködére mellre kell tenni, és ha nem így teszel, akkor rossz szülő vagy. Hiszen ez alig 13-15 alkalom naponta...


Őszintén én sokkot kaptam ezt olvasva. Mert én úgy érzem ezzel lehet egy hét alatt egy anyukát rögtön tropára tenni.

(Persze, nyilván a tej belöveléshez szükséges, de én az utána való időszakra gondolok)

Én laikus fejjel, nem anyukaként rendszer párti vagyok. És az igény szerintiben nincs rendszer.


Kérlek titet anyukákat, hogy meséljetekc hogy is van ez, és miért olyan jó? És miért lesz rossz anya valaki, ha 3 óránként szoptat?


2018. jún. 22. 15:07
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
71%
Ja es napirendunk igyis lett, kezdetben az ebredes-elalvas korulbeluli idopontja, majd kesobb rugalmasan az alvasokboz igazodva egyre fixebb. Kb. 16 honapos kora ota alszik 1x, azota meg fixebb, szoval szerintem ettol sem kell felni, kialakul az szepen.
2018. jún. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Meg annyit tennek hozza, mert kerdeztel errol is, hogy en egyaltalan nem ereztem magam bekorlatozva a sokszopitol, koszonhetoen a hordozasnak, karikas kendoben es csatos hordozoban nagyon diszkreten lehet barhol szoptatni, kivulrol ugy nez ki, mintha aludna. Sokat setaltam is vele. Volt babakocsink, de abban par perc utan sirni kezdett addig, mig meg nem tanult ulni, es aludni sem aludt benne, mint mas babak. Emlekszem, mikor eloszor magamra kotottem, es setalni mentem, 3 orat vegigaludt, ugy, hogy altatnom sosem kellett, mikor kint hordoztam. Babakocsiban 20 perc volt a max. A kornyezetunk psrsze nyomatta, hogy hagyjam sirni, ne vegyem fel, ne szoptassam gyakrabban - na de megis meddig hagyjam sirni? Mas gyereke sirnihagyas nelkul aludt a kisagyban, babakocsiban, birta a szopik kozotti joval tobb eltelt idot, ataludta az ejszakat. Hosszu hetrk es sok sirasba telt, mire elfogadtam, hogy az en gyerekem nem olyan, neki sokkal nagyobb a testkozel-igenye. Sok nehez oratol megkimeltem volna magunkat, ha kezdettol rugalmasabban allok hozza. Most ugy nezek ki kivulrol, mint egy hippi anyuka, hordozott, igeny szerint szoptatott, blw-sen hozzataplalt, ec-zo, egyuttalvos. Nagyon nem igy kepzeltem, es mindegyik dolognak oka van. Most mar azt is latom, hogy onmagaban semmi sem jo vagy rossz, mindennek van elonye meg hatranya, es a gyereknevelesben az ember ezek menten lavirozik.
2018. jún. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek a sok hasznos, mindenféle szemszögre kitérő választ! :)


A későbbiekben majd ha oda jutok, biztos visszatérek és újra olvasom a javaslatokat!

2018. jún. 23. 21:42
 24/25 anonim ***** válasza:
Nekem az igény szerinti szoptatás olyan mint a mostanában elterjedt "nem neveljük a gyereket"... Én könnyen beszélek mert tápszeresek voltak a gyerekeim. Volt, hogy 1.5 de inkább 2-3 óránként ettek, felmértem az igényt természetesen, nem volt ez kicentizve, de jó volt a beállt rendszer és a gyerekeim sem sírtak, hogy éheztetném őket. Persze kinek mi a jó, engem különösebben nem érdekelt soha, hogy mi a divat, mentem a saját ösztöneim után. Sógórnőm a baba fél éves korára teljesen kiborult az igény szerinti szoptatástól mert náluk úgy alakult ki, hogy szinte egész nap és éjjel is a mellein volt a baba. Akkor már majdnem feladta míg végül rendszert vitt az életükbe és így helyre állt minden. A mai anyukák azt hiszik, hogy teljesen ki kell zsigerelniük magukat ahhoz, hogy jó anyák legyenek, butaság.
2018. jún. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Első gyereket 3 óránként szoptattam. Másodikat igény szerint. A konklúzióm az, hogy az igény szerinti szopi nagyon megterhelő az első kb. másfél hónapban, de utána kifizetődő nagyon is. Spontán beáll egy rendszer, lesz elég tejed, nem kell méricskélned, órát nézned, stb. Nagyon is ajánlom!
2018. jún. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!