Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Úgy érdemes elkezdeni a...

Úgy érdemes elkezdeni a szoptatást, ha csak 3-4 hétig fogok tudni szoptatni, utána tápszerezünk majd?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy több baba nem fogadja el a tápszert az anyatej után. Nem szeretném, hogy gond legyen, így is nehéz lesz szerintem mindkettőnk számára az első pár külön töltött nap/hét, nem szeretnék amiatt is aggódni, hogy esetleg nem fogadja el a cumisüvegből a tápszert.
2018. júl. 8. 22:36
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
51%

Az is számít, ha csak 3-4 napig tudod szoptatni. Minden csepp sztámít.

Mondjuk nem tudnék olyat elképzelni, hogy ne próbáljam meg szoptatni a babámat csak azért, mert nem vagyok vele 0-24-ben. Nem is lóg 0-24-ben a gyerek a cicin, tehát nem is szükséges folyamatosan vele lenni, ha van más elfoglaltság (pl munka, iksola).

Ha fejni nem is (nem megy mindenkinek), amikor nem vagyok vele, akkor tápszer, amikor vele vagyok, cici.

2018. júl. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
38%

Nekem kicsit úgy tűnik, mintha abban szeretnél megtámogatást kapni, hogy felesleges, hiszen majd nem fogadja el a tápszert...

Sajnos aki így gondolkozik (már előre kifogásokat keres) , az talál majd rá 1-2 nap "szenvedés" vagy küzdelem után indokot, miért nem szoptat tovább. (mert az anyatejes táplálás során bizony vannak nehézségek, nem mindenkinek dől a teje a kezdetektől, a baba sem biztos hogy olyan ügyes, vagy nem jó a mellrehelyezés vagy sebes lesz a bimbó bármi elképzelhető de attól még tovább lehet próbálkozni.)

Engem műtéten vagy olyan életmentő gyógyszer szedésén kívül (ami mellett nem lehet szoptatni) semmi se tartott volna vissza akárhány nap szoptatástól sem.


De természetesen nem lesz semmi baja ha kezdetektől tápszert kap , és rengeteg féle tápszer van, nem valószínű, hogy egyiket sem fogadná el.

2018. júl. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
22%
Még egy gyermek születik a világba, aki gondot,macerát és nyűgöt okoz a saját anyjának....Uramisten. Nem is értem miért nem adod örökbe, rengeteg háaspár boldogan teszi félre az egyéb kötelezettségeit egy baba/csecsemő mellett....
2018. júl. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
60%
" Fejni tárolni baromi nagy macera lenne"...Még rengeteg sok "macera" van egy bébivel majd kisgyerekkel egész élete végéig...Előre ne utasítsd el szerintem a szoptatást és a fejést sem, hátha sikerül.
2018. júl. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
62%

Jaj, ne hagyd magad a sok szuperanyának.

Ha nektek így megfelelő, akkor adj neki tápszert. Nem attól leszel jobb anya, hogy éjjeleken át fejsz, hogy másnap azt egye.


Bármi okod is legyen, a tápszer sem rosszabb megoldás. A rossz az, ha éhezik.


Nincs olyan gyerek, amelyik nem fogadja el a tápszert. Max az egyik félét. Akkor ki kell próbálni másikat. De az éhség nagy úr.

Fiam 4 hónaposan kapott kiegészítést, és hamar át is állt a tápszerre, mert az jól lakatta.

2018. júl. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
66%
Már ne is haragudjatok, válaszolók, de kinek mi köze van hozzá, hogy miért nem fog szoptatni a kérdező? Nem az volt a kérdés.
2018. júl. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
45%

Ne ilyedj meg nem azért írom, de az én fiam bizony inkább éhezett minthogy elfogadja a tápszert üvegből! Elkaptam egy hányós hasmenős vírust, semmi nem maradt meg bennem, a tejmennyiségre nagyon rossz hatással volt, éhezett a babám, és a -szinte- üres cicimet szívogatta több napig, a cumisüveget (többfélét próbáltunk, plusz pohár, kanál) nem fogadta el az istenért se, az orvos azt mondta ilyet még nem látott, hogy ennyire tiltakozzon baba és lehet, hogy infúzió kell majd neki, mert már a kiszáradás jeleit mutatta, de addigra jobban lettem és a tejmennyiségem is visszaállt. Szóval van ilyen, ő a cumit sem fogadta el sosem, illetve hozzátáplálni is nagyon nehezen tudtam, de ő nem egy hétköznapi eset.

Szerintem jobb 3-4 hétig szoptatni, mint semeddig, akár akkor is ha üvegből kapja.

Ne haragudj, nem bántásból, ettől lehetsz jó anyuka, de nem értem miért nem úgy tervezed, hogy tovább vele maradsz? Csak vele. A munka megvár, de a babád nagyon hamar felnő és ezek pótolhatatlan pillanatok.

2018. júl. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Nem is az itteni válaszolóknak kell érteni, hogy mi miért döntöttünk így a férjemmel.
2018. júl. 9. 11:15
 19/33 anonim ***** válasza:
51%
De azért itt kérsz válaszokat és megerősítést a hülyeségeidre..... van mit tanulnod.
2018. júl. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
52%
Unatkozol? Megint kell a vita?
2018. júl. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!