Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Csak nekem elcsépelt már ez a...

Csak nekem elcsépelt már ez a szoptatás téma és a tápszeres anyák lehurrogása?

Figyelt kérdés

Ha csak feliratkozok egy babázós oldalra, páe naponta belebotlok ehy szoptatás témáju cikkbe. Valamennyi lényege, hogy szoptassunk minél tovább, mert a tápszer kb. az ördögtől való, és jujj, aki nem anyatejet ad a gyerekének, az kb. sz@r anya, mert biztosan így kényelmesebb neki. Arra nem igazán térnek ki, hogy ezt az anyák nagyobbrészt nem maguk választják és igenis rossz nekik, hogy nem tudják terszetes úton táplálni a gyereküket. Vagy hogy nyilván a valódi anyatej a legjobb, de a tápszer is kiválóan tartalmazza a legfontosabb ásványokat és vitaminokat? Akárhányszor olvasok egy ilyen cikket, szinte már nekem van büntudatom. Abszolut nincsenek empátiával sokan a tápszeres anyák iránt. (Hozzáteszem nekem volt tejem egy jó darabig, de egy ismerősömnek nem, és nagyon irigykedve beszélt mindig... csak akkor tidtam meg miért, amikor később én is kiegészitettem tápszerrel)


Szóval legyenek infók persze, de hogy mindig ez follyon a csapból, pláne mikor egy csomó másban ia lehetne okítani sok anyukát, de nem, ragadjunk le 1nél.


2018. aug. 7. 23:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%
Follyon ?!
2018. aug. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
Én csak akkor találok ezzel a témával kapcsolatban bármit, ha azt írom be keresőbe, hogy pl. "anyatej", "szoptatás", "újszülött taplálás". Ha azt írom be, hogy "foci" vagy " sült kacsacomb", semmit sem ad ki a szoptatásról. Nem látom, hogy a csapból is ez folyna, te vagy egy kicsit mániákus inkább.
2018. aug. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%
#2 Ha az ember nem konkrét cikkre keres rá, hanem időnként kismamaoldalakat olvas, mint egy magazint, akkor tényleg gyakran beleakad a tejnáci lobbi cikkeibe.
2018. aug. 8. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%

Mind a szoptatás mind a tápszerezés magánügy.

Senki nem fog kioktatni, ha nem kötöd mindenki orrár, és szépen teszed amit akarsz, ahogy akarod.


Cikket írni meg valamiről kell. Te mindent magadra veszel?

2018. aug. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Nem kell ezekkel a cikkekkel foglalkozni.

Én két hétig tudtam csak szoptatni, utána tápszeres lett a babám, illetve csak fejni tudtam neki egy ideig.

Senki sem szólt meg érte. Leglábbis a szememben nem, de igazán nem érdekelt ebben más véleménye. Nekem is elég rossz volt, másnak bűntudatkeltésre nem hagytam esélyt. Talán neked sem kéne.

2018. aug. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Én a szoptatós cikkekből azt szűröm le, hogy a legjobb a babának a szoptatás. Ez tény.

De még olyan cikket nem olvastam, amiben leírják, hogy ne adj tápszert, mert az ördögtől való.

Meg a who is csak ajánlás.

Ők így gondolják jónak, te meg eldöntöd, hogy számotokra mi a jó.

A jó tanácsokat sem kell egyből támadásnak és okoskodásnak titulálni.

Ha nekem nem javasolják az első időszakban a bimbóvédőt, magamtól nem próbáltam volna ki, akkor nem tudtam volna szoptatni a gyerekem. De olyan is volt, amit kipróbáltam és nekem rossz volt, így ajánlás ide vagy oda én nem csináltam.


Legtöbb "hiszti" abból van, hogy ha valaki tanácsot ad vagy saját tapasztalatot mesél el, már támadásnak veszi az önbizalom hiányos anyuka. Vannak túlzásba vitt anyukák, meg elavult anyós jótanács, amit szentül hiszi, hogy úgy jó.

De te vagy az anyja, egy felnőtt felelősségteljes nő, aki meghozza a döntést. A többiek fejre is állhatnak, otthon azt csinálsz amit akarsz.

2018. aug. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%

Benne voltam (és nem véletlenül csak voltam) több szoptatós facebook csoportba. Én két évig szoptattam amúgy a lányomat, sosem kellett tápszer.

Az az igazság, hogy a szoptatás propagálásával, a tanácsok osztásával ezek az anyák tényleg jót akarnak, és tényleg elhiszik, hogy jót tesznek. Én láttam ezekben a csoportokban sokszor, ahogy egymás között beszélnek erről, és legtöbben azt tartják elkeserítőnek (amúgy ezt spec én is annak tartom), hogy nagyon sok anya, aki azt hiszi, hogy nem tud/tudott szoptatni, tudna. Csak épp hülye tanácsokat kap, rossz információkat, rossz helyen tájéjozódik. Ezen próbálnak javítani, csak nem gondolnak bele abba, hogy egész egyszerűen nem mindenkinek annyira fontos ez, mint nekik. Sokan úgy vannak vele, hogy megpróbálják, de ha kínlódós, akkor hagyják a francba. Na ezt ők már nehezen értik meg. De tényleg rengeteg van az én ismeretségi körömben is, aki elmeséli, miért nem tudott szoptatni, és látom a hibát, látom, mi vezetett a kudarchoz. Csak én nem térítek, befogom a számat, úgy vagyok vele, hogy akit érdekel a véleményem, az majd megkérdezi, nem akarok mindenáron megmenteni mindenkit. Pláne azért, mert ez pont az a téma, amiben a legjobb szándék ellenére is megbántódhat a másik, mindenki a lelkére veszi.

2018 van, mindenkinek van lehetősége tájékozódni erről a témáról is, hiteles, többféle forrásból. Aki akarja, megteszi, akit nem érdekel annyira, az nem, és majd hallgat a környezetére, ami vagy jó lesz, vagy nem. Egyéni döntés, egyéni felelősség. Megjegyzem, ha én nem olvasok anno sokat a témáról, és anyámra hallgatok pl, valószínűleg én is max 2-3 hónapig szoptattam volna 2 év helyett.

Na ezt a tényt nem látják a szoptatásnáci anyukák, és tényleg jó szándékkal csinálják, amit csinálnak, de az ellenkező hatást érik el. Ezért léptem ki ezekből a csoportokból amúgy, nem bírtam, hogy állandóan az a téma, hogy tudnának téríteni, folyton osztják az észt, és kiakadnak olyanokon, hogy a játékbabát is cumival meg cumisüveggel árulják. Ez már beteg szerintem.

2018. aug. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%

Pont azért, mert 100 nőből 90 itt is csak annyit tud a szoptatásról, hogy ha nem megy elsőre, akkor adjál tápszert, és ne kínlódj. A fiatal anyák tájékozatlanok, és az első, amivel szembesülnek, hogy mennyire elutasító a társadalom a szoptatással kapcsolatban. Ne erőltesd, ne szoptass nyilvánosan, tejeszacskó, szoptatásnàci, ősanya, a férjed is le fog lépni, szétdurrant kályhacső, lehet harangozni, stb.

Mi lesz az első? Írat tápszert.

Még csak terhes, de már azon aggódik, hogy nem tud szoptatni.

Itt sikeres szoptatásnak számít, ha 4 hónapig kap valamilyen formában anyatejet.


Sokkal jobbak ebben azok az országok is, ahol az anya 6 hét után visszamegy dolgozni (4 órában).


Nálunk eleve a kisgyerekes szülők ellen van hangolva a társadalom. Megélhetési szülés, csok, és a többi gumicsont.

2018. aug. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%
Nem annyira téma már ez, pár éve durvábban nyomták, mi tápszerezünk, senki nem szólt be emiatt, oké mondjuk nálam teljesen indokolt volt, hogy ne szoptassak, nekem a szoptatási tanácsadó is azt mondta, hogy, inkább tápszerezzek, szóval nem látom ezt a nagy nyomást, amiről beszélsz.
2018. aug. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
62%
Hát, figyelj, ebből az a tanulság, hogy a vallási fundamentalizmus soha nem lesz elcsépelt és soha nem megy ki a divatból. Ők mindenáron erőltetik a szoptatást, és igazán hisznek ebben a dologban, mélyen és őszintén. Bármi áron. Az ítélkezés és önmaguk dicsőítése az életük. Aztán eltelik az a fránya 9 év a 3 gyerekkel és visszamennek dolgozni és nem törődnek többé a témával. Csak aztán ugye közben lesznek újak...
2018. aug. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!