Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha igény szerint szoptatom a...

Ha igény szerint szoptatom a 3hetes fiam, mondjuk akár óránként. Nem lesz hasfájósabb tőle?

Figyelt kérdés
Mert ugye az előzőt sem emészti meg rendesen és rá eszik még.És ugyanabból a mellből egymás után hányszor tegyem rá,honnan tudom hogy már kiszopizta teljesen?
2010. jún. 23. 12:13
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
én 1-1,5 órán belül ugyanarra a mellre tettem rá, ha feszengett, nem érezte jól magát azon a mellen, akkor áttettem a másikra. sose volt hasfájós és most 20 hónapos és mindig szopizik. Az anyatej a legkönnyebben emészthető táplálék a babák számára. szerintem ez az emésztés dolog inkább tápszeres babáknál lehetséges.
2010. jún. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarod óránként etetni, mi a probléma? Én igény szerint szoptattam, amikor kérte a baba, akkor kapott cicit (az első hetekben akár óránként is, mivel besárgult, sokat kellett ennie, de hamar bealudt). Sosem volt hasfájós! Szerintem a hasfájósság is "adottság", van amelyik baba hajlamos rá, van amelyik nem. Arra figyelj, hogy kb. 3 óránként cserélgesd a melled, hamarabb nem. Onnan tudod, hogy kiürült a cicid, hogy a baba bekapja, szopizná, de elkezd sírni, kiköpi (érdemes 2-3-szor visszarakni ugyanazt a cicit). Akkor lehet, hogy már nem jön belőle és éhes. Ilyenkor átrakod a másik melledre, ha azzal elhallgat és eszik, akkor valószínűleg az első melled már üres. Ha akkor is sír, kiköpi, akkor valami más baja van (pelus, hasfájás, stb.), de ez már más kérdés. :)
2010. jún. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

nem akarom én óránként etetni,de van rá precedens,hogy óra,másfél után újra enne.ilyenkor mindig azt a mellet adom neki,amiből előzőleg evett.

sajnos hasfájós,infacollal próbálkozunk.

érdekes,hogy még a kórházban elég volt neki 3óránként enni,mot 3hetesen 2óránként kéri.

2010. jún. 23. 12:39
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Nekünk sajnos ez hasfájást okozott :( Orvosi tanácsra nem mentünk 2 óra alá és tényleg jobban lett a pocija! Nem okozott semmi gondot, szépen gyarapodott így is.
2010. jún. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Az anyatejet 3/4 óra alatt megemészti a baba, úgyhogykár egy óra múlva kérhet jra. Pláne nyáron. A tej ugyanis nem csak étele, hanem itala is. Ne aggódj, a babád tudni fogja, mikor kérjen. Túletetni nem lehet, a felesleget kibüfizi, a hasát meg nem fogja elcsapni vele.


Mindig az üresebbik mellre tedd, amelyikkel az előző szopinál abbahagytátok. Ha kiszopizta, ki fogja tolni a bimbót a szájából. Ekkor kínáld meg a másik melleddel. Ha éhes maradt, kérni fogja.

2010. jún. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%
Első vagyok: egy barátnőm kislányánál az orvos azt mondta, hogy azért kér sűrűbben enni, mert fáj a pocija és a cici nyugtatja... Ez most jutott eszembe. Érdemes szerintem próbálkozni, bár én nagyon igény szerinti szopi híve vagyok, de mindenkinél más válik be.
2010. jún. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem itt mindenki az igény szerinti szopi híve, még nem találkoztam olyannal, aki éhezteti a gyerekét, de lehet, hogy csak nekem volt szerencsém.


Nálunk kifejezetten hasgörcsöket okozott az ilyen sűrű etetés, természetesen ez nem volt a baba igénye, ezért változtattunk és bejött.


Ki kell próbálni, teljesen mások a babák. Az én babám nem sírt az éhségtől óránként, így nem tudom, hogy ha olyan helyzetben lennék mint a kérdező, akkor melyiket választanám: a hasfájástól üvöltést vagy ezt.

2010. jún. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem teljesen igény szerint szopizott,egy hónapos korában kezdett fájni a hasa,

adtam neki napi egy normaflore-t,3nap alatt rendbetette.

2010. jún. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!