Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák, miért szerettek...

Anyukák, miért szerettek szoptatni?

Figyelt kérdés

Azon kívül,hogy meghitt szoros együttlét a babával. Mert

azt szoptatás nélkül is meg lehet teremteni. Azért kérdezem,mert én most így 1 hónappal a szülés előtt hadilábon állok vele és hátha valaki tud olyat írni ami változtat ezen.



2018. okt. 14. 17:58
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Hát a fejés is probléma😬De tápszerrel is lehet boldog, egészséges, jóllakott baba nem ? Persze tudom,hogy a tej a természetes meg a legjobb összetételű..

De ha tápszert kap azért nem szenved ugye? Nem kínzás, jó tápszerek vannak már.

2018. okt. 14. 19:07
 12/23 anonim ***** válasza:
43%

Pedig nekem tényleg ez a meghitt, szoros összekapcsolódás volt. Nem, nem ugyanaz, mint "csak úgy" összebújni. Olyan is volt persze, sokszor, de a szoptatás nekem sokkal szorosabb összefonódás érzetét keltette.

De egyébként meg igen, egyszerű, praktikus, illetve tudtam, hogy ezzel a legjobbat adom neki, és nagyon örültem, hogy ezt megtehetem.

2018. okt. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
91%

"De ha tápszert kap azért nem szenved ugye?"


Attól függ.

Az első tápszertől a kislányom bizony nagyon szenvedett. Beleszorult a kaka, betonszéklete lett, alig bírtuk kivarázsolni belőle (tornáztatás, szélcső, kamilla...), közben üvöltött, pedig csak napi 1 pótlásként kapta.


A következő rendezte az emésztést, de közben sugárban hányt, míg az anyatejtől nem, de azt meg nem bírta kellő mennyiségben kivarázsolni izomtónusprobléma miatt (később derült ki, hogy ez volt a baj).

Fejtem ezerrel, de nem volt elég, végül 4 hónaposan 100 %-ig tápszeres lett.

Szerencsére végül megtaláltuk a megfelelőt, de nem volt egyszerű.

Nagyon örültem volna, ha anyatejes maradhatott volna. Jó érzés volt szoptatni. Egyszerű annak ellenére, hogy a rossz technika miatt nem volt fájdalmatlan az elején.

2018. okt. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
67%
Nem szerettem. De tudtam, h ez a legjobb amit adhatok, nekem elég volt ennyi indok is.....és nem, nem jó a tapszer. A tapszer szükséges rossz. (Attól függetlenül, h persze ma már telenyomjak vitaminnal stb de attól még egy mesterségesen vegyi úton előállított valami):::
2018. okt. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
57%

Én utaltam szoptatni, fájt, kellemetlen volt, egyszerűen nem volt jó, úgyhogy abba is hagytam. Tapszeres a legeleje óta és soha semmilyen gond nem volt ebből. Rutinból jött már az egész, nem volt egyáltalán macerás, mint ahogyan azt sokan állítják, számomra egy megváltás volt a szoptatás után. Nem fajt tőle a hasa, nyugodt jó kis baba volt, beteg szinte soha nem is volt. Sok barátnőm gyereke volt tapszeres egyébként és náluk is hasonlóan alig volt beteg a gyerekük, tehát ez nettó baromság hogy jaj az anyatejes gyereknek erősebb az immunrendszere és kevesebbet betegeskedik. Francokat. Épp hogy az az anyatejes gyerek, akit ismerek sokkal többet volt beteg, mint az én gyerekem.

Egyébként attól, hogy valaki anya lesz, még nem kell totalisan semmibe vennie magát és ha egyszer fájdalmas és rossz számára a szoptatás, akkor nem kell magát kínoznia halistennek. És nagyon sokszor megváltás volt, hogy nem csak rám volt korlátozva a gyerek x hónapig, évig, mert csak én tudtam etetni, hanem hagyhattam az apjára vagy nagymamára is akár!

2018. okt. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
53%
Én kb. 1 hetet tudtam szoptatni, nem indult be a tej és beteg voltam, járni se tudtam, már a szoptatási tanácsadó is azt mondta, hogy hagyjam a szoptatást, de az a pár alkalom is mélyen megmaradt bennem, hogy mennyire cukin szopizott a kislányom, emiatt nagyon jó és teljesen természetes érzls volt, pedig szülés előtt én is idegenkedtem az egésztől.
2018. okt. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
62%
Az előttem szólók már nagyon szépen leírták az előnyöket és a hátrányokat, viszont én úgy érzem, Te már eldöntötted, hogy nem fogsz szoptatni. Én a magam részéről szoptatom a kisfiamat, és fel sem merült, hogy tápszeres legyen, de mindenkinek szíve joga ezt saját magának eldönteni. Ha nem haragszol meg, szerintem ne itt keress önigazolást, hanem hallgass a szívedre és tedd azt, amit helyesnek gondolsz.
2018. okt. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
78%

próbáld ki 1 hónapig legalább, ha nem jön be és nagyon rossz neked..utána is válthatsz(az első héten nem lesz kellemes,használj lansinoh krémet..de utána egyáltalán nem rossz dolog)


vagy fejsz és üvegből adod neki

vagy váltasz tápszerre


én is idegenkedtem tőle..utáltam,ha valami hozzáért a mellbimbómhoz

de fontosnak tartottam,úgy gondoltam a természetes anyatej jobb neki

5ésfél hónapig intenzíven szoptattam,majd szép lassan kiváltottuk a tízórait-ebédet-uzsit..8-9hónapos korára csak reggel-este szopizott..11és fél hónaposan szoktattam le


nem vagyok mindenáron szoptatáspárti, de próbáld ki.. jó dolog az anyatej

max. abbahagyod,ha annyira nem jön be

2018. okt. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
43%
Akartam én szoptatni, de egyszerűen nem ment. Nekem semmi de semmi tejem nem lett. Hónapokig folyamatosan mellre tettem, fejtem, de semmi. Nehéz volt, sokat sírtam, nehezen fogadtam el, hogy nem tudom táplálni a babámat, tápszeres lett. Én idegenkedtem tőle, hogy más anyától kapjon tejet, emiatt szóltak már meg. A barátnőm tápszer helyett inkább szerzett a kislányának anyatejet, hát mit mondjak... mindketten három évesek már, de az enyém mint a makk, egészséges és erős kislány, a barátnőm lánya meg csecsemőként állandóan kiütéses volt, folyamatosan hasmenéses volt, a hozzátáplálás is egy rémálom volt nekik mert minden kiütötte a gyereket és rengeteget beteg a mai napig, a széklete még mindig nem az igazi. Nem mondom, hogy az anyatej a rossz, hanem hogy nem feltétlenül azon múlik a gyerek egészsége, hogy anyatejes vagy tápszeres, az anyatej sem feltétlenül csodaszer.
2018. okt. 15. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
43%

Úgy voltam vele, hogy ha már van tejem, azt lehetőleg kapja meg, ne vesszen kárba. A meghittség is jó volt, persze lehet szoptatás nélkül is, de ha azt kérdezed, mit élveztem benne, akkor azt. Hogy miért szerettem volna, azt meg az első mondatban írtam.

Pedig nálunk is izomtónus-problémákkal indult a dolog, akkor gyűlöltem az egész szoptatást, mert egy merő seb volt mindkét mellbimbóm és iszonyúan fájt minden alkalom. A tápszert viszont szerencsére bírta, az első választás jó volt. De ahogy erősödött (pár alkalom gyógytorna kellett), megtanult normális vákuumot képezni, a tápszert pedig szép lassan elhagytuk. Ha mégis a tápszerre tértünk volna át teljesen, nem éreztem volna problémának, de úgy voltam vele, amíg van tejem, addig kapja meg, ha lehet.

Most két éves, leszokóban, de nem bánom. Amennyire szerettem szoptatni az első évben, most már kicsit macerásnak érzem. Érzem, hogy kezdi "kinőni".

2018. okt. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!