Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti abbahagynátok ezért a...

Ti abbahagynátok ezért a szoptatást? Rossz anya lennék ettől?

Figyelt kérdés

Nagyon megküzdöttem azért, hogy szoptathassam a kislányom, mert 3 hétig nem indult be a tejem. Most sincs valami sok, épphogy elég neki.

De! Egyre többször foglalkoztat egy újabb gyermek gondolata. Sajnos nem vagyunk már fiatalok és nem lehet természetes úton gyermekünk, így minél előbb bele kellene vágnunk újra a lombikba. Csak ahhoz abba kéne hagynom előbb a szoptatást, hogy a hormonjaim helyreálljanak, és újra el kéne kezdenem szednem azokat a gyógyszereimet, amelyeket a szoptatás miatt abba kellett hagynom.

Most 3 hónapos a kislányom. 6 hónapos koráig mindenképp szoptatni szeretném. Utána viszont el kell kezdenem leszoktatni, ami miatt már most gyötör a lelkiismeret és már most nagyon rossz anyának érzem magam attól, hogy lenne lehetőségem tovább is szoptatni, de nem fogok...

Ti mit tennétek egy ilyen helyzetben?


2018. okt. 20. 23:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Pont ugyanazt akartam írni, mint a 6-os.

A helyedben jegelném a témát és ha 6 hónaposan simán átáll, csak akkor fontolnám meg.

Annál szarabb nincs, amikor anyatej nincs, a tápszert nem fogadja el és rendes ételből még alig eszik. Esze még nincs elég, hogy meggyőzd, ne halljon éhen, táplálni viszont nem tudod. Ha sokat küzdöttél a tejjel, tudod, hogy nem úgy megy, hogy bármikor abbahagyhatod és utána bármikor folytathatod.


Nálunk többször volt tápszersztrájk, a hozzátáplálás csigalassan haladt.

2018. okt. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező, én inkább orvossal konzultálnék erről, hogy ő mit javasol. Itt az oldalon már sz..r anya, aki cumit/cumisüveget ad a gyerekének, vagy aki nem élvezi a szoptatást, hiszen "minden percét ki kell ennek élvezni"...


Biztos nem az itteni anyukáktól kérnék egy ilyen komoly témában tanácsot. És igen, én abbahagynám. Aztán pont nem érdekelne, hogy X, meg Y anyuka mit gondol rólunk.

2018. okt. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Mármint 9-est akartam írnu.

11-es voltam

2018. okt. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
82%
Mégis mi ez a "Ha nem szoptatsz szaranya vagy" ostobaság, ami futótűzként terjed itt a nők között??! Életemben nem hallottam még ekkora baromságot. NEM attól lesz valaki jó anya, hogy szoptat és nem is attól lesz rossz, ha nem!! Ezt próbáljátok már végre felfogni. A kettőnek semmi!! köze egymáshoz. Ismerek nem egy olyan anyát, aki szoptatott, ellenben lelkileg és/vagy testileg folyamatosan bántotta a gyerekét és egy roncsot csinált belőle és olyat is, akinek tápszeres volt a gyereke és maximális szeretetet kapott, normális nevelést.
2018. okt. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
74%

Nah ez az amit sok osanaya keptelen megerteni mint amit a 14-es mondott. Rohejes.


7-es voltam.

2018. okt. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!