Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Többgyerekesek! Van olyan aki...

Többgyerekesek! Van olyan aki azért váltott cumisüvegből táplálásra, mert az állandó ráadásul fájdalmas cicizés miatt nem maradt idő a testvérre /se a háztartásra/?

Figyelt kérdés
Mesélnétek a döntésről, annak bevezetéséről, hatásáról, és a környezettel való elfogadtatástól?
2018. nov. 10. 19:41
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Bocs, ketto poz, de a lenyegeb nem valtoztat
2018. nov. 11. 15:11
 22/30 anonim ***** válasza:
8%

Sz.ar neked, ha azon múlik, hogy lelép-e a férjed, hogy mivel eteted a gyereket.

Leírtad: fáj, tehát eleve rossz a technika. Ezért akarod abbahagyni. Minden más csak kifogás.

Amíg tápszert csinálsz és eteted a kicsit, addig mit fog csinálni a nagy? Ugyanazt, amit szoptatás alatt, nyilván.

Az külön cuki, amikor valaki előadja, hogy nála munka mellett mindig rend és tisztaság van, de kisbaba mellett szalad a ház, ha szoptatni kell. Hogyne, persze.


Mindenki azzal eteti a gyereket, amivel akarja. Adhatsz neki mákos tésztát is, akkor sincs joga senkinek még csak beleszólni sem.

De neked nem kérdésed van, csak buksi simiért jöttél, hogy táppal is fel fog nőni, mindenki belefullad a feladatokba két gyerekkel.

Bocs, hogy más akkor vállal gyereket, ha van rà energiája. Én kérek elnézést.

Te csinálod jól, hogy nincs elég odafigyelés két gyerekre és a háztartásra se. Egész biztosan az a legjobb, ha tápszerezed, és az ezen megspórolt 2-2 perc alatt kifordítod négy sarkából a világot.

😈

2018. nov. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
69%
80% áruld már el, hogy te szoptatás közben vagy a kétszoptatás közti időben jössz ide böfögni??
2018. nov. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
76%

22.-es Na és ha azért nem akar szoptatni mert fáj neki? Miért jobb ha anyuka végigszenvedi a szoptatást, feszült és ideges és alig várja, hogy a gyerek végezzen? Szerinted az nem ragad át a gyerekre?


Mellesleg sok baba szeret komfortszopizni ami akár órákig is elhúzódik. Tudom, hogy a "csodamamik" szerint ezt tűrni kell és ha kell 24 órából 20-at szoptatni a "kötődő nevelés" jegyében. (nekem mikor aggodalmam fejeztem ki abban a témában mikor a kisfiam még 4 hetesen is egész napos "cumninak" használt, konkrétan azt javasolták, hogy vigyek az ágyba hideg élelmet és kigombolt felsővel álljak a gyerek rendelkezésére bármikor.) Én erre mindig annyit mondtam, hogy persze tök jó dolog ha ezt valaki megteheti, de nem mindenkinek van segítsége a gyerekágyas időszakban, esetleg több gyereke is van, és persze nem ilyenkor kezd az ember tavaszi nagytakarításba de azért az alapvető házimunkákat nem hanyagolhatja az ember teljesen csak azért mert gyereke van.


Én több hétig csináltam a Klinikán javasolt Iszsz szoptatást, de az én kisfiam extrém cicifüggő volt, és bevallom több hét után már kezdtem kikészülni és komolyan az a veszély fenyegetett, hogy még pár hét és fizikailag nem fogom bírni. (fogytam 5 kilót, hetek óta nem aludtam 3 óránál többet) Szóval nekünk nem vált be a non stop szopi...


Tanácsadó csoportban kértem segítséget, ahol persze érzelmi zsarolást kaptam már a változtatás gondolatáért is, hogy "elhanyagolom a gyereket" meg "érzelmileg instabil lesz" stb. És a tejem is el fog apadni ha nem szoptatom 0-24, aztán belinkeltek egy csomó cikket arról, hogy tápszerre gondolni se merjek, mert allergia meg ekcéma meg minden más...

Szóval tanács helyett csak a bűntudatkeltés ment, ami szerintem felháborító.


Kérdező én csak a saját történetemet tudom leírni. nekem 6 hetes korától a védőnő javasolta a szoptatások ritkítását (bukás és hasfájás miatt) nekünk jobban bevált a 2-3 óránkénti rendszer. Ha megnyugtat az én kisfiam idővel megtanult "jó technikával" szopni (ebben segíthet egy tanácsadó, plusz már "tudja", hogy nincs órákon át tartó nyammogás) így egyre gyorsabb. (régi 1-1.5 órás szoptatás szoptatás ma már csak 15 perc) pedig val szerintem próbálj még kitartani mert ez olyan dolog ami idővel sokat javul. (ellenben a tápszerezés az mindig ugyanazzal a macerával fog járni) A fennmaradó időt így is vele töltöm (szóval nem körmöshöz meg takarítani rohanok) de akkor játszunk, vagy sétálunk a levegőn...

2018. nov. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Kedves utolso, koszonom leirtad. A technikaja jo, szervi gond nincs, de annyira eros a tejledado reflexem, hogy brutalisan osszepreseli a mellbimbom, meg a szopis tanacsado is (aki hetente jon!!) kiakadt rajta, iszonyat fajdalmas. De ezt letojnam magasbol mert az ember mindent kibir a gyerekeiert. Es itt a hangsuly, hogy ertuk. Mindkettoert. Nem csak egyikert vagy masikert.


Es en szeretem a tiszta lakast, hogy ha beesik valaki nem a koszra rumlira jon. Meg en kozerzetem is jobb. 😀

2018. nov. 11. 18:51
 26/30 anonim ***** válasza:
9%

23: 😉 Szoptatás közben.


Kérdező: persze, mert takarítani csak szoptatás helyett lehet. Akinek több gyereke van, és őket helyezi első helyre, azt a kosz megeszi. Még patkányok is vannak. Sőt, a férje is csalja, ha még nem lépett le.

Arról szó sem lehet, hogy rosszul csinálsz valamit, esetleg más nálad jobban csinálja.

Hisz te tökéletes vagy.

De akkor miért írsz ki kérdést?

2018. nov. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
80% nagyon ügyes vagy! Már csak azt kéne megtanulni, hogy ne ugatni járj ide!
2018. nov. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

En megrtelek, nekem a sok ejszakai ebredes miatt fordult meg a fejemben a tapszer, hogyha lesz masodik gyerek, lehet, adok neki, hogyha azzal jobban alszik, hogy ne legyek idegroncs a rengeteg ebredestol.


Irod, hogy egyetlen pozban tudod csak szoptatni meg eros a tejleadod. Milyen pozban sikerul? Megoldhato lenne hordozokendoben? Illetve gondoltal arra, hogy a szoptatas idejet korlatozd, pl. cumival? Tudom, az is cumizavart okozhat, de nem mindenkinel okoz, es az meg mindig eggyel kevesbe drasztikusabb valtas talan, mint a tapszerre atallas (ami mellett ugyanugy felno persze a gyerek). En azert, ha mar van tejed, megy a szopi, kitartanek meg, szerveznek inkabb segitseget, ha kell, fizetnek takaritonot, vagy gyermekagyas dulat, aki segit mindenben a haz korul, esetleg par hetig rendelnem az etelt, mert utana azert beall a legtobb gyereknel a szopi, gyorsabban is vegeznek vele, meg ritkabban is kerik altalaban a noivekedesi ugrasokat leszamitva.


A tapszerre atallas egyik lehetseges hatasa, hogy nehezen fogja elfogadni, vagy nehezebb lesz talalni olyat, amit el is fogad, es a hasa sem faj tole. Johet egy ebredosebb idoszak, olyankor a szopival visszaaltatas nalunk rengeteget segitett abban, hogy ne legyek hullafaradt (oldaltfekve, egyuttalvassal), nem pedig ejszaka sokszor tapszert kavargatva a konyhaban. Illetve a tapszer mellett gyakoribbak a kakigondok, szorulas.


A kornyezettel en nem foglalkoznek a helyedben, max. a parod velemenyevel. Annak a velemenye relevans ebben szerintem, aki rendszeresen reszt vesz a hetkoznapjaitokban, es a dontes kovetkezmenyeivel el egyutt.

2018. nov. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Phej a magyar nők ismét megmutatkoztak. Még jó, hogy nem személyesen beszélitek ezt mert már rég nem élne a kérdező.

Az én szerény véleményem szerint folytatni kéne a cicizést és kialakítani egy rendszert. Pl nem igény szerinti szopi, hanem 3 óránkénti. És amikor sír, lefoglalni mert nem biztos, hogy éhes. Én az elején igény szerint szoptattam kb 1 hónapig amíg beállt a tejmennyiség. Aztán átálltam a 2 majd a hozzátáplálásnál a 3 óránkéntire. Most 9 hós a kicsi, 3 a nagy. 6kor kelünk, cici és a kicsi mesét néz, a naggyal elkészülünk oviba és utána a kicsit is felöltöztetem amíg reggelizik a nagy. 8ra érünk az oviba. Hazaérünk olyan 10re, kap gyümit a kicsi és alszik. Gyors háztartás. Ebéd cici majd pihenünk egyet, 3-ra elhozzuk a nagyot és kicsi gyümit kap, 6-ig játszunk a naggyal közösen, 6-kor fürdés, vacsi a kicsinek (cici) és alszik. A nagynak is vacsi, fürdés, mese és 8kor alvás. 8tól jut időm magamra.

Szervezd meg a napod könnyebb lesz fel a fejjel!

2018. nov. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Meglepődve olvastam az egészet.. ÉN a második gyerekkel vagyok várandós, de a szoptatásnál nagyon szívtam az elsőnél.. cumi zavaros volt sehogy nem akart szopni az elején órákig szopiztunk .. de nem ment.. sehogy sem elaludt stb. nem evett eleget és a cumisüvegből meg megitta.. én lefejtem neki minden kajánál.. egy éves koráig.. és cumisüvegből kapta.. Persze mindeki hülyének nézett.. hogy nem vagyok normális stb.. de amikor több napig nem volt hajlanó sehogy sem szopni akármit csináltam és akármilyen jó tanácsokat hallgattam rájöttem hogy hülye voltam.. egyrészt hogy fejés stb.. elment vele majdnem egy évem stb.. és tényleg baromi nehéz volt tejet is csinálni még elején tápszrt is kapott kiegészítésnek.. de fontos volt anyatjet kapjon.. eléggé meg lettem bélyegezve hogy leszívom de nem tudtam másképp amúgy egy nagy rend alakult ki nálunk 3-4 óránként evett és egy idő után már szépen aludt..és azért mert eleget evett igen is számít hogy mennyire fáradt alszik el szopi közbe mert nem eszik eleget fel is fog kellni .. és a tápszeresek ebbe fáradtak bele hogy mindig a fejé meg az hogy egy két órákat szoptatnak és hogy mindig kellni kell még egy gyerek mellet lehetetlen.. ráadásul nekem mellszívóval és mellszívó nélkül is nehezen jött le a tejem egy fajta szoptatós teát is ittam semmi más nem segített.. de azt megfogadtam hogy a lányom érdekébe aki négy éves csinálni fogom a szoptatást de ha úgy alakul akkor megint üvegből kapja és csak addig csinálom a szoptatást amig bírom mert eléggé megviselt az egézs főleg a sokáig tartó fejés stb.. nem szabad ebbe az egészbe tönkre menni.. és meg tudom érteni azt aki áttér a tápszerre mert nem bírja én is órákig görnyedtem a fejés fölött azzal rengeteg időm elment.. hogy ne kelljen tápszert venni borzalmas volt... és több gyerek mellet ez kivitelezhetetlen.. de minden baba elétérő lehet te szerencsésebb vagy és kiszívja jobban atejed..
2019. jan. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!