Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Többgyerekesek! Van olyan aki...

Többgyerekesek! Van olyan aki azért váltott cumisüvegből táplálásra, mert az állandó ráadásul fájdalmas cicizés miatt nem maradt idő a testvérre /se a háztartásra/?

Figyelt kérdés
Mesélnétek a döntésről, annak bevezetéséről, hatásáról, és a környezettel való elfogadtatástól?
2018. nov. 10. 19:41
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
16%
Egyet értek az utolsóval, és most egy 6 hetes babáról beszélünk....
2018. nov. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
92%

10.es Ne is haragudj de az, hogy te szoptatáspárti vagy az egy vélemény, teljesen rendben van...(amúgy ha ennyire benne vagy a témában biztos hallottál már a D-mer jelenségről, mely szerint nem mindenki "szeret" szoptatni, sőt van akinek kifejezetten rossz élmény.)


Viszont, mint anya kérdezem, hogy írhatsz olyat egy másik anyának (akinek nem látsz bele az életébe), hogy a "csokért" szült? Szerintem ez durva. ("childfree" párok szokták ezzel sértegetni a nőket, de egy "sorstárstól" az ember azért több empátiát várna)


A kérdező felvetett egy kicsit tabudöntögető témát amire tapasztalatokat/véleményeket várt...


Mellesleg sosem értettem miért az a "jóanyaság" fokmérője, hogy valaki egész nap csak szoptat. (szopis csoportokban reklámozzák az anyukák, hogy akár féléves-éves gyereket is napi 15-20x mellre tesznek,meg minden este cicivel a szájában altatnak, mert az milyen "intim") Azért egy nagyobb csecsemőt (nyilván nem újszülöttre gondolok, mert annak valóban csak ez az egy kontaktus van) azért már máshogy is boldoggá lehet tenni. (játék, hordozás, babusgatás, ének stb.)


Ettől függetlenül én is azt javaslom, hogy a kérdező próbálkozzon még a szoptatással (kicsi még az a baba) de ha segít én megpróbálnék rendszerességet vinni a dologba. A lényeg, hogy olyan megoldás kell ami a család minden tagjának (baba, tesó és az anya is) elfogadható.

2018. nov. 11. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
70%
Egyetertek az utolsoval!
2018. nov. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
4%
10-nél a pont! Röviden, tömören ennyi a véleményem!
2018. nov. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
90%

Megnevelni a nagyobbat... Tehát te meg pont azért szrod le a.nagyot,mert jaj a kicsi... Gratulálok!

Le is pontoztalak, nyugi! Engem is le lehet!

De te 10-es nagyon kisarkítottad ezt! Nem letudni akarja ez a szerencsétlen kérdező a kicsi gyerek etetését, hanem nem akar megőrülni abba, hogy megfelelő mindennek. De biztosan el mondja egy nap 50szer,hogy "most várj egy kicsit, mert szoptatok, pelenkázó, büfiztetek, altatok stb."

Nagyon fsza lehet a nagyobb kisgyereknek is ezt hallgatni állandóan! 6hetes a kicsi, nyilván nem találta meg az arany középutat a kétgyerekes létben a kérdező! Majd megfog ja, ebben biztos vagyok. De csak ezért leszranyázni valakit??

Neked se kellett volna a csokra szülni, ha a nagyobbakat telibeszrod, mert jaj te egész nap szoptatsz! (ezt csak azért írtam, mert kb.ilyen színvonalú volt a hozzászólásod is)

Nagyon bicskanyitogató egy stílusod van!

2018. nov. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
9%

A tápszer nem arra van, hogy ne kelljen foglalkozni a babával, hanem hogy ne haljon éhen, ha nincs tejed.

Téged csak a saját kényelmed érdekel, nem a gyerekek.

2018. nov. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
24%
Én megértelek. De hosszú távon sokkal jobb és könnyebb a szoptatás. Az eleje nehéz, de ha mindketten belejöttök 100x könnyebb lesz. Akkor tényleg 3 óránként 20 perc pelenkázással. Az anyatej nem fogy el, mindig steril helyről jön. Azért baromi nehéz ám egész nap mérni, figyelni az adagolást, sterilizálni, vizet forralni, lehűteni,vagy babavizet cipelni a boltból.
2018. nov. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
75%

Azért nem kell hazudni, a tápszerrel táplálni a babát ezerszer könnyebb és kényelmesebb.


Mit kell egész nap mérni, figyelni? Előre ki lehet mérni az adagokat, az meg egy felnőtt embernek (mert nem, egy tápszeres babát nem csak anyuka tud megetetni!) csak nem okoz problémát. A sterilizálás sem egy nagy kaland, meg amúgyis, azt egy anyatejes babánál is meg kell csinálni. Mikrós/elektromos sterilizálóval még egyszerűbb. Vizet forralni... Nagy áruld el, abban mi a nehézség? Neked kell előtte tüzet gyújtani az udvaron, vagy mi? Lehűtés ugyanez... Ott állsz felette, és fújod? Időben kell megcsinálni, nem akkor, amikor már ordít a gyerek. "Babavizet cipelni a boltból" :DDDD Ne haragudj, ez a mai világban tényleg érv?! Mikor már mindenki kocsival szaladgál, vagy házhoz rendel?


Az meg, hogy az anyatej nem fogy el... De, képzeld, elfogyhat. És baromi jó lehet, mikor anyucinak csorog a vér a mellbimbójából szoptatás közben, és nyeli a gyerek.

2018. nov. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
59%

17: 😑 Szerinted ezt csinálja? Ne viccelj. Az is sokáig tart.

Ismerek olyat, aki reggel bekeveri a napi adagot, be a hűtőbe, és amikor etetési idő van, akkor mikróban kicsit meglangyosítja. 6 hónaposan 8,5 kiló a gyerek, de legalább csend van.

2018. nov. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek a valaszt, meg a bunko kihaennem osanyaknak is, akik a koszfeszekukben mindharom gyerekre (amennyire ugye megeri a csok) ugyanannyi idot tud szakitani, es hosszutavon is szoros lesz a viszonyuk, egy amugy lelepett vagy felrelepett apuka mellett.


Koszonom azt is aki itelkezes nelkul tudott valaszolni, foleg hogy egy arva szoval sem emlitettem sehol hogy azonnal tapszert szeretnek neki adni, mivel a gondolataimban az suhant at, hogy eleinte nappalra fejnek, reggel este kapna cicit ugyanugy, de a nagy amikor itthon van az elore lefejtet kapna cumisuvegbol. Nyilvan masodik gyerekes anyakent tisztaban vagyok vele hogy ez egyenes ut idovel a tapszerre, amit kapott pl az elso gyerek is, mert ott vert izzadva ket szoptatasi tanacsado segitsegevel sem sikerult sokaig szoptatni, pedig ott aztan tenyleg nem volt hatraltato lelki tenyezo, es belefert a nonstop cici is. De igen szaranya voltam akkoris biztosan mert bar megtettem mindent, megis elapadt a tejem.


Koszonom annak is aki szerint neveletlen a nagy, gondolom az o gyerekukkel nem olyan a viszonyuk hogy beleszakad a szive ha kozli vele a nagy hogy most mar jo lenne ha visszavinnem a kicsit oda ahonnan jott hogy vele is jatszak. Megemlitenem hogy messze az egyik legjofejebb es legszofogadobb gyerek a kornyeken, oviban is tobbszorosen kiemelkedik a tobbiek kozul a nyugalmaval, de en vagyok ismer a szar amikor ezt szeretnem fenntartani ami annak is volt koszonheto hogy nem a tv/telefon/nagymama/testver/szomszedasszony nevelgette hanem en es az apja ultunk felette es foglalkoztunk vele, a kotodo neveles alapjait elore veve. De jelenleg igen valoban le se tudok melle ulni, mivel a kicsi log rajtam, es halistennek szoptatasi tanacsado ide vagy oda kemeny egy pozban fogadja el a cicit ami meg nem az a poz ahol leulsz a szonyegre kozben foglalkoztatni a nagyot.


Szoval koszi mindenkinek a valaszt, remelem soha egyikotoknek sem kell vagy kellett orlodnie magaban, mert mindenki artatlan es szent es elsore megtalalta az arany kozeputat.

2018. nov. 11. 15:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!