Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Volt olyan, hogy elkezdtétek...

Volt olyan, hogy elkezdtétek a tápszert anyatej mellé és el tudtátok egy idő után hagyni, mert újra elég lett a tejci?

Figyelt kérdés
4 hónapos a kisbabám, 800 ml körül eszik anyatejet, 2x kell pótolnom tápszerrel, az 60-60 ml. Mindig előbb cicire teszem, próbálkozok nagyon, hogy minél több tejem legyen, fejek ezerrel. Lehet, hogy újra lesz annyi, hogy nem kell majd ez a kevés tápszer?
2010. jún. 26. 09:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, nekem igy volt. Mikor megértettem agyilag, hogy túletetem a gyereket, akkor abbahagyam a tápszert.

Az anyatej mennyisége MINDIG alkalmazkodik a gyerek igényeihez, csak a mai anyukákat jól összezavarják ezen a téren, anya, barátnő, internet, stb.

Utána 9 hónapig szoptattam (egy működő mellből), majd ikreket 13 hónapos korukig.

Elég volt a tej...

Rögtön, amint nem görcsölsz rá a témára, akkor abbahagyhatod a tépszert. Hidd el, nem fog éhen halni.

2010. jún. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 xStefix ***** válasza:

Simán, ha ügyesen csinálod. A napi 2x 60 mili nem nagy mennyiség. Ebben az esetben szerintem a kicsit "durvább" serkentő módszer is hatékony lehet, azaz: néhány napra összefekszel a babáddal és szoptatod az első (szopizós) nyikkanásra. Ez azt jelenti, hogy ezalatt valószínűleg éjjel is újra kell szoptatnod, de ez nem baj, sőt, mert az éjjeli szoptatás különösen jó tejserkentő!

Az ennél nagyobb pótlásmennyiségeknél viszont már érdemesebb a lassabb, fokozatosabb megoldást választani, hogy a baba ne bukjon ki nagyon a hirtelen megcsappant tejmennyiségtől. Ilyenkor a tápszer mennyiségét kell napról napra 10-20 milikkel csökkenteni etetésenként és ezzel párhuzamosan gyakrabban szoptatni, esetleg fejni.

Én az első módszert csináltam és már a 3. napra érezhetően több lett a tejem.

(A fejés ilyenkor azért kevésbé célszerű, mert a lefejt tejet is oda szokták adni pótlásként és legtöbbször üvegből. Az üveg ugye zavart okozhat, a lefejttel pótlás pedig megintcsak nem serkent, mert annyival ritkábban éri inger a mellet. Meghát, sokkal kényelmesebb, ha a tej rögtön a babába megy, nem kell kerülőutazni. :)

2010. jún. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekünk volt ilyen, két hét alatt álltunk le teljesen a tápszerrel, és további három hét múlva a fejéssel is leálltam:) Most 11 hónapos, még mindig szopizik, úgyhogy sikeres volt:)
2010. jún. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én az anyatejjel csináltam ezt. Pluszban fejtem le, és ha nem volt elég, amit szopizott, kipótoltam. (Lassú a tejcsim, és a babám is komótos, ezért akár órákig is szopizna, ha hagynám...:)) Egy pár nap után kicsivel több tejem lett, és nem kellett pótolni. De addig fejtem minden szopi után, ittam a teát, sört, stb.
2010. jún. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
egyetértek az elsővel!nekünk is így volt!
2010. jún. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!