Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 10 napos kicsi baba csak...

10 napos kicsi baba csak anyára vágyik?

Figyelt kérdés

Napközben a nappaliban, zajban tud aludni. Este a saját ágyába berakom, és 2-3 perc múlva felkel. Kipattannak a kis szemei, viszont mellettem 5 órakat képes/tud éjjel aludni.

Ez később ha napközben aktívabb változik ugye?



2018. nov. 23. 07:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%
Ha raszoktatod h veled alszik akkor nem feltétlen.
2018. nov. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

10 napos...születése előtt szerinted hol volt? Legyél kicsit türelmesebb vele, hisz neki minden új.

"rászoktatni", ha az mindenkinek kényelmes, nem tudom mi baj van vele?

2018. nov. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%

Gondold át, hogy neked mi a fontosabb: az, hogy külön ágyban alszotok, vagy az, hogy nyugodtan aludjon.

És amelyik módszert választod, amellett tarts ki következetesen.

Az az egyetlen garantáltan rossz megoldás, ha te se tudod, hogy mit akarsz, és hol a saját ágyba teszed, hol magad mellé.

2018. nov. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

Neked kell eldonteni hogy bevallalod hogy ordit es felkesz mindig es probalod az agyaba szoktatni vagy inkabb magad melle teszed es alszotok.

En mindig magam melle vettem oket ha igenyuk volt ra. Mindegyik alszik a sajat agyaban egyebkent. De vannak idoszakok amikor valamiert oda akarnak jonni. Aztan visszaallnak. Orokre ugyse akar veled aludni. Kesobb meg mikor mar felno meg lehet visszakivannad ezeket a pillanatokat.

Ez az oda szokik es hasonlo dumak, ha mar nagyobb is es veletek akar aludni idonkent, az nem hinnem hogy egetvero gond lenne, mindig meg kell probalni az agyaba tenni eloszor es kesz. Volt hogy ha mar nagyon kenyelmetlen volt ejszaka visszatettem az agyaba. Semmi gond nem volt abbol se. Tudjak hogy sajat agyaban alszik mindenki, de ha ugy van johetnek is.

Egy ekkora baba meg biztos tudatosan oda akar szokni...

Egyebkent meg vannak babaoblok, osahuzod az agy melle, melletted van de megse teljesen, es idovel egyre lehet tavolitani az agytol ( nem tudom a hianyzo oldalhoz adnak e racsot) . Vagy a kisagyat. Odahuzod es fokozatosan tavolitod az agy mellol.

Te dontsd el mi fer bele es mi nem, mit vallalsz be es mit nem, es ahogy irtak, tarts ki mellette.

2018. nov. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nekünk is babaöböl kiságy van, és a korházban is az volt és már ott sem aludt benne.

Igazából csak gondoltam felteszem ezt a kérdést, persze ez nem változtat semmin.

Imádom, neki legyen jó csK kérdeztem hogy ez azért változik e esetleg később.

Szopi után kidőlt, beraktam az ágyába, 2 percig bírta. Beszéltem hozzá, simogattam.

Kipattant a kis szeme, aztán ezt eljátszottuk 2* (minden este ez van) majd mellettem elaludt.

2018. nov. 23. 08:39
 6/13 anonim ***** válasza:
Amikor pici volt az enyém, hasonló volt nálunk is. Este 10 előtt nem akart elaludni. Utána olvasgattam a témában, valahol írták, hogy sok baba késő este a legaktívabb. Én hagytam, hogy ébren legyen, csak akkor tettem cicire, amikor látszott rajta, hogy álmos, és csak ezután fektettem be az ágyba. Reggel viszont mindig egy picit korábban ébresztettem az előző naphoz képest. Nem fektettem be közénk, nem tudnék nyugodtan aludni így. Egyébként cseresznye méretű gyomruk van, teljesen normális, ha éjjel is esznek 3-4 óránként. Tudom, hogy fárasztó, de meg fogod szokni. Ja, és esténként hajfájós tornáztunk, kisajtoltam belőle pukikat, az is segített. Kitartás, jobb lesz ez.
2018. nov. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%
nem, Samsung Galaxy S8+ -ra vágyik a tíznapos gyermek.
2018. nov. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
44%

Persze, hogy valtozik, nem marad igy orokre:)

Nekem ezek a cikkek segitettek elfogadni:

[link]

[link]


En szivattam magunkat idorol idore viszonylag sokaig olyan ertelemben, hogy probalkoztam kulontenni, felebredt, zombik voltunk. Aztan feladtam. Olyan 1-1,5 eves kor korul mar meg lehet probalni mashogy szoktatni. Olyan is van, hogy a kisagyat magat nem szereti, kap ifjusagi agyat, azt viszont igen.

A masik, hogy ez egy nagyon sok valtozassal teli idoszak, marmint az elso par ev. Az en gyerekem 2 eves kor korul aludt huzamosabb ideig a kisagyban, aztan ujra ebredni kezdett... Onnantol megint mellettem. Most 2,5 eves, es ugy csinaljuk, hogy elso ebredestol alszom vele, elotte a masik szobaban vagyok a ferjemmel. Mikor kicsi volt, volt babaoblunk is - disznek... El is adtuk, nem akart benne aludni. A gyerekek sem egyformak, az enyem extranagy testkontaktusigenyu volt picinek (mostmar pont az ellenkezoje).

2018. nov. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
44%

8 hetes a pici, de van egy harom evesem is, akivel szinten igy csinaltam.

Sajat agyaba rakom le, ha ebred es birom akkor fotelba megszoptatom es ott visszaaltatom, ha nagyon faradt vagyok es keptelen vagyok meg ott csucsulni akkor atviszem magunkhoz es ott alszunk tovabb, felalomba fekve szoptatva. Tovabba ha igenyel atjon, ha nem akkor nem. A naggyal anno aludtunk mindenhogy, megis 10 hos korara maga alakitotta ki hogy kulon szoba kulon agy. Mai napig igy van, de ha beteg atjon es senkit nem zavar.

2018. nov. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mostantol mindig minden valtozni fog:) de legyen egy elkepzekesed, h hogyan szeretned szoktatni...persze 10naposan nem kell vele trukkozni, picike meg, par het mulva mar igen.
2018. nov. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!