Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » SOS! Egy 3 hónapos babának...

SOS! Egy 3 hónapos babának egy étkezésnél hány ml tápszert kell megennie?

Figyelt kérdés

Vettem Beba Ha Startot, és ott 180 ml van feltüntetve. Ez nem sok.

Tegnapról mára elapadt a tejem. Teljesen puhák a cicijeim, és épphogy pici jön belőlük.

Kétségbe vagyok esve. Idegességemben még egy cigit is elszívtam, pedig a pozi teszt óta eszembe se jutott.

Most mit csináljak.

Mindjárt ébred a Kicsikém, és nem tudom mit adjak neki enni.


2010. jún. 27. 13:04
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
Nekünk is pótolnunk kell tápszerrel, de én mindig cicit adok neki először. Van amikor elég is neki a tejcsi, van amikor még kér tápszert. Szerintem először próbáld meg ciciből és ha utána éhes még csak akkor adj tápszert. Nem biztos, hogy nincs tejed attól, hogy puha a melled. Mindenképp próbáld meg megtartani a tejcsit, még akkor is, ha kevés van.
2010. jún. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
Nekem is "vegyesen" evett a kisfiam, de kizárólag a cici volt az első. Hidd el, hogy ha az éhségtől sír, akkor jó lesz neki a tápszer cici után egyből. Viszont a tápszertől sokkal jobban eltelítődik, mint a tejcsitől, és akkor nem fog még annyit sem szopizni. és tényleg nem marad tejcsid, mert szép lassan elapad
2010. jún. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:

FONTOS!!!

Először a cici vagy az anyatej utána a tápi!! Nem szabad fordítva!! És úgy sem, hogy pl. cici-tápi-cici!

2010. jún. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 xStefix ***** válasza:

A felpuhulás nem azt jelzi, hogy elfogy a tejed, hanem azt, hogy kezd beállni a kereslet-kínálat egyensúlya (annyi termelődik, amennyi a babádnak kell). Ha viszont most elkezdesz tápszerrel pótolni, biztosan apadni fog!

A tej nem úgy termelődik, hogy csak x óra múlva lesz tele a mell, addig meg üres vagy félig van! A tejadagnak csak a kisebb része gyűlik össze a mellben két szoptatás között. A legnagyobb része pont szoptatás közben termelődik! Ha tehát tápszert adsz neki legközelebb, akkor a szervezeted azt a jelzést kapja, hogy nem kell annyi tejet termelni, mert a baba nem kér szopni.

Semmi mást nem kellene ilyenkor csinálni, csak gyakrabban szoptatni. Nem az órát kell lesni, hogy eltelt-e már x idő, hanem szoptatni, amikor csak kéri. A leglassabban működő anyukáknak is max. 1 hét alatt újratermelődik az elegendő mennyiség!!!

Lányok, komolyan, elkeserítő, hogy ezeket az alapinformációkat ennyien nem tudják... :(

2010. jún. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 xStefix ***** válasza:
Arról nem beszélve, hogy szerintem pont növekedési ugrásnál is tartotok (3 hósan pont van egy), ami miatt meg pláne szoptatnod kellene ezerrel... Az, hogy egyik napról a másikra hirtelen kevésnek tűnik a tejed, tipikusan erre utal.
2010. jún. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget! Megfogadtam a tanácsot, először cici volt, majd cumós üveg.

Mindkét ciciből evett a Kislányom, és utána megkínáltam, és lazán begyűrte a 100 ml tápszert.

Szomorú vagyok, hogy nem ismerem a Kislányom jelzéseit. Lehet nem is sírós baba, hanem már régóta kevés neki a tejem, és ezt próbálta nekem "elmondani". Hízni szépen hízott, ezért is nem gondoltunk eddig erre.

Az meg, hogy kevesebb a tejem tudom, és látom. Ha megnyomom egy spric és ennyi. Utána gyömöszölnöm kell.

Az első két hónapban igény szerint szoptattam, de ettől úgy fájt a kicsikém pocija, hogy be kellett tartanunk a 3 órás időt az etetések között. Így lényegesen javult a hasfájás problémánk, szóval nem akarom mégegyszer olyan kínnak kitenni, mint ami akkor volt,amikor másfél, vagy két óránként etettem.

Én is az anyatejes táplálás híve vagyok, de ez a rögeszme és az én bizonyítási vágyam ne menjen már a gyerek rovására. Ha éhes, akkor nincs más megoldás, valamit adni kell neki. Csalódott vagyok, de nem adom fel. Minden kajcsinál megkapja majd a két cicit, de mindig elő lesz készítve 80-100 ml tápszer is.

Érdekes módon most nem sír, hanem édesen beszél az ágyon a játszószőnyegén lelógó állatkáknak.

Köszönöm mégegyszer mindenkinek a segítséget, és a jótanácsokat

2010. jún. 27. 14:58
 17/32 xStefix ***** válasza:

Kérdező, ha gondolod, írj nekem egy privátot, mert még így is van 1-2 dolog, amit nem egészen jól csinálsz! Nem akarlak bántani, tudom, milyen érzés. Én 11 hónaposan tanultam csak meg a lányom jelzéseit, szóval...

Pl. a szopik széthúzása nem jó, még akkor sem, ha (úgy tűnik) emiatt múlt el a lányod hasfájása. Van más trükkje is, amitől még a tejed is több lesz valószínűleg!

Ha adnál még egy esélyt a csak szopinak, szívesen segítek benne. :)

(leendő szoptatási tanácsadó)

2010. jún. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
Istenem, mostmár nagyon uncsi ez a lobbizós anyuka itt. Én is az anyatejes táplálás híve vagyok, de hidd el, hogy van olyan, hogy nincs. Én rendesen szoptattam, baba jól fogta a cicit, és mégis kiürítette őket , úgy hogy kézzel sem tudtam belőle kinyomni tejet szopás után.. Ha állandóan szoptat egy anyuka, ha van tejcsi-ha nincs , azzal nem fogja elérni hogy több tej legyen.Max. éhes és nyűgös lesz a baba 2 perc szopás után, mert várja, hogy na most jön -e tejcsi...aztán meg mégsem.Van aki 20szor teszi mellre és mégsem áll be a kereslet-kínálat. A 3-4 órát azért kell tartani, mert akkorra termelődik elegendő mennyiség. Mindegy. A tápszer nem mumus. Ha éhes a baba, és nem elég a tejcsi,akkor szükséges "jó". Az anyuka ne gyötrődjön meg vádolja magát, hogy "dehát lehetne tejem, miért nincs??!". Próbáljon ki módszereket, de a tápszerrel való táplálás nem "vétség" vagy "gaztett".
2010. jún. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

és nem kell az a szöveg, hogy "bezzeg régen tudtak szoptatni az anyák", mert volt akkor is kivétel.Vidéken egymás között hozták-vitték a tejet ("tejtestvérség"), és mindig volt tejleadási lehetőség a nagyobb városokban.

Bocsi, nem akartam kikelni magamból, és bántani Téged 76%os válaszoló , csak nem minden fehér-fekete. Nagyon jó, hogy babád 11 hónapos korában rájöttél a dolgokra, és megy a szoptatás, de nem mindenki Te vagy, a szoptatás sok mindentől függ. Sajnos van , amikor nincs tejcsi és ez nem a fejlődési ugrásnak köszönhető. (csak annyit ehhez, hogy akkor pont hogy nem lecsökkennie kell a mennyiségnek, hanem emelkednie). Adj tanácsot , de ne ilyen "kizárólagosan"....ÉS bocs az offért....!

2010. jún. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

Hát igen........én szívesen meghallgatom, megfogadom a tanácsokat, és tudom nem nagy tapasztalat az én kis 3 hónapom, de sokat tanultam ez idő alatt.

A gyerekem kimondottan rosszul van a köménytől, ezért a tejserkentő teák, és rántott levesek kilőve.

Baromi drágán megvettem a 120 darabos More Milk kapszulát másfél hónapja, mire doktornéni mondta, hogy valószínű ez is baj, és bántja a pociját. Azt kell, hogy mondjam, hogy igaza volt. Miután azt is abbahagytam, végre nem robbant szét szegény gyerekem a szélgörcsöktől. Szóval most is szemezek vele, hogy bekapjam, ne kapjam......de nem merem.

2010. jún. 27. 16:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!