Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » SOS! Egy 3 hónapos babának...

SOS! Egy 3 hónapos babának egy étkezésnél hány ml tápszert kell megennie?

Figyelt kérdés

Vettem Beba Ha Startot, és ott 180 ml van feltüntetve. Ez nem sok.

Tegnapról mára elapadt a tejem. Teljesen puhák a cicijeim, és épphogy pici jön belőlük.

Kétségbe vagyok esve. Idegességemben még egy cigit is elszívtam, pedig a pozi teszt óta eszembe se jutott.

Most mit csináljak.

Mindjárt ébred a Kicsikém, és nem tudom mit adjak neki enni.


2010. jún. 27. 13:04
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
Tehát akkor az teljesen elképzelhetetlen hogy valaki genetikailag ne legyen képes huzamosabb ideig vagy egyáltalán szoptatni???
2010. júl. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 xStefix ***** válasza:

Nem elképzelhetetlen, de elméletileg sokkal ritkább, mint amennyit a gyakorlat mutat.

Ha valami nem megy (pedig elméletben kellene), annak mindig megvan az oka, csak nem mindig jövünk rá. Gondolod, hogy az lenne a Természet Törvénye, hogy az anyukák ekkora hányada képtelen legyen szoptatni? Nem hinném. Biztosan vannak olyanok, akiknek ez fizikálisan nem megy, de ők (kellene hogy legyenek) a kisebbség. Azok közül, akiknek mégsem sikerül, egy csoportnak valószínűleg azért nem, mert valahol hiba van a szoptatási gyakorlatban. De ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy ez mindenképp az anyuka hibája vagy hogy szándékosan akarna/tenne "rosszat"!!! Nem kell rögtön véletekben gondolkodni. Elképzelhető, hogy "csak" az információhiány, a kapott/szerzett helytelen információk vagy a jó információk de helytelen alkalmazása az ok.

Szerintem jópáran akik itt vagyunk és arról beszélünk, hogy a próbálkozó anyukák mit ne csináljanak és mit igen, emiatt vagyunk itt. És nem amiatt, hogy bárkiben lelkiismeretfurdalást keltsünk okkal, ok nélkül.

Én is sokat küzdöttem az elején, de már akkor is tudtam, hogy valamit én nem csinálok jól (sőt, semmit sem csináltam jól). De ahhoz, hogy rátaláljak a megoldásra, tisztában kellett lennem mindezzel. - Én azt szeretném, ha minél több anyuka, aki most még itt van, adna még egy (plusz) esélyt magának és a szoptatásnak és elgondolkodna, hogy merre tovább.

De továbbra is igaz, hogy mindenki maga dönti el, meddig próbálkozik. Én csak azt tudom, hogy (most is) jobb később feladni, mint túl korán.

2010. júl. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!