Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hol van az a pont ahol az...

Hol van az a pont ahol az egész fejés-anyatej-tápszer mizeriat el kellene engednem?

Figyelt kérdés

Sajnos minden probalkozasom ellenére kevés a tejem egy ideje és potolnom kell.


Egy hete csinálom. Etetesek között fejek mint egy megszállott, hogy minél több anyatej legyen a pótlásban. Kezdek iszonyúan belefaradni... Napi nettó 2-3 óra tuti elmegy a fejessel, melegítéssel, tisztogatással. Másból se all a napunk a babával, mint hogy lerakom valahova és nyekereg amíg én a mellemet nyüstölöm.


Anikor ez az egész nem volt sokkal többet játszottunk, szórakozunk :( nem csak az ido a tényező de tok fárasztó is mond mentálisan mind fizikailag az egész hercehurca.


Ugy érzem nagyon sok minőségi közös időt vesztünk. Reggel 100ml jön le, de utána csak 30-40...


Megéri ezzel szenvedni?


2019. jan. 16. 14:20
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
33%
Ugyanaz vt nekem, mint a 10. Valaszolonak, de hat mi biztos nem akartuk elegge azok szerint az anyukak szerint, akit a gyereket 3 evesen is csoccsel kell tomni!!!! Pff.. 😏
2019. jan. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
19%
Egyáltalán nem biztos, hogy a tej kevés. Lehet, hogy a baba nem szív hatékonyan, és nem szívja ki a "hátsó", sűrű tejet, amitől igazán jól lakna. Lehet, hogy szimplán nem jól van mellre téve a kicsi, lehet, hogy nem jó technikával szopizik. Lehet letapadt nyelve, vagy épp lehetnek feszes izmok a baba hátában, nyakában, amiktől nem tud tökéletes vákuumot létrehozni.
2019. jan. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
66%

Le leszek pontozva, de én 2 hos korig szenvedtem, stresszeltem, kiborultam. Piszkáltak, hogy ilyen nagy melleben tuti van tej. Aha, van kb 30ml ami nem eleg. Jött a sok ősanya ismerős meg rokon, hogy az anyatej kell, meg fontos, meg xy-nak 6 hét után lett csak teje, próbáljam. A védőnő is traktált ilyen olyan tippekkel, a-zs-ig mindent kipróbáltam, aztán leültünk a párommal beszélgetni.

Akkor elengedtem, és maradtunk a tápszernél. Ennek ellenére makk egeszséges a fiam, 5 éves és 3x volt nagyon beteg életében, mellette szoros a kapcsolatunk.

Most várom a másodikat, és már előre közöltem, ha nem lesz tejem, nem fogok megint idegileg tönkremenni abban, hogy legyen. A doki szerint talán nincs elegendő tejmirigyem, nem tudom, de nem mindenkinek való a szoptatás. Sógornőmnek rengeteg a teje, de a baba csak cumisüvegből fogadja el, szóval sok eset van, az enyém tragikus, de valahol az én hibám is. Ma már okosabb vagyok... 39 hkm

2019. jan. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
27%
#13 aha, én is ezt mondtam, amikor a másodikat vártam. Én ugyan nem fogok stresszelni a tej miatt, szemrebbenés nélkül adok majd tápszert, én aztán nem fogok kínlódni. Aztán nem egy fityfenét nem. Valami ősi ösztön lehet ez vagy nem tudom, de hiába határozod el, hogy nem fogsz kínlódni a szoptatással, újra végig fogsz próbálni mindent. Ha nem is A-tól Zs-ig, de ùgy M-ig biztosan. Ott lesz a kis csomagod, aki keresi a cicidet, és az jelenti neki a világot. Persze, hogy meg akarod neki adni a legjobbat, amit adhatsz.
2019. jan. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

6 hónapig birtam. Kimerültem totál.

Én azt javaslom, hogy ha már teljesen fel akarod adni, akkor csak a fejést hagy abba. Szopi maradjon amig elfogadja. Rengeteg idő szabadul fel ha nem fejsz, tudom, és igy nincs is az egésznek értelme, elveszi minden szépségét az egésznek.

2019. jan. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Én nem pontoztam senkit, az egész pontozós rendszer egy baromság.


Nem értem azokat akik nem a kérdésre válaszolnak. Nem akartam kilométer hosszú esszét írni de akkor íme: onnan tudom hogy nincs elég tejem, hogy a baba helyes szopási technikával, mindenféle szervi eredetű probléma nélkül, napi 6-7 óra cicin lógással se szaporítja a tejet. Nagyjából egy hete már nem is tudom nagyon sokszor mellre tenni, mert annyira nem jön semmi hogy ordít. Dévényes látta, Orvos látta, szoptatási tanácsadó látta. 4 l vizet iszok egy nap, három doboz alkoholmentes barna sört, tej csináló kapszulát a bazi drága típusból


Ennél többet fizikai képtelenség megtenni. Úgyhogy feltettem ezt a kérdést.


Akinek meg van válasza a kérdésemre annak magyon köszönöm, és természetesen az eddigieket is!

2019. jan. 16. 17:11
 17/25 A kérdező kommentje:
A szoptatást nem akarom feladni, legalábbis ameddig elfogadja, csak az örökös fejésből van elegem
2019. jan. 16. 17:12
 18/25 anonim ***** válasza:
65%
Hagyd a fejest a fenebe, elvezd az anyasagot, aki meg rosszalloan tekint rad, azt meg nevesd ki :)
2019. jan. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
37%

En sokaig szoptattam, de a fejest en is abbahagynam, gondolom, nem fogadja el a cicit, azert fejsz, nem? Ha szaporitas miatt, akkor sokkal jobb (es egyben az egyetlen igazan hatekony szaporito tudtommal) a baba.


A kerdes most az, hogy szeretnel-e tovabb szoptatni. Ha igen, akkor erdemes ibclc szoptatasi tanacsadot hivni, aki szoptanit keszuleket, vagy mast ajanl, amivel egy esetleges cumizavart meg lehet oldani, es vissza tud terni a szopizasra, ami viszont akar 1 het sirassal teli idot is jelenthet, de utana elhagyhato jo esellyel a tapszer.


Vagy abbahagyod ezt az idegorlo rutint, es kap tapszert, te pedig vegre tudsz vele tobb minosegi idot tolteni, es elvezni az anyasagot.


Ha fontos neked a szoptatas, en adnek meg egy hetet az elso lehetosegnek, akkor is, ha nehez, elvennem a cumit, cumisuveget, szoptatasbarat eszkozbol potolnek, es amennyit csak lehet, mellretennem a gyereket. Letezikhazi szoptanit keszulek is, csak egy cumisuveg kell hozza meg 5-os vagy 6-os tapszonda. Igy cicireteveskor kaphatna azonnal a tapszert, es ha emiatt utasitotta el eddig, akkor szep lassanvissza lehetne ra szoktatni, mikozben inger is erne a mellet.


Az, ahogy most csinalod nagyon nehez lehet, en nem hiszem, hogy tudnam ezt csinalni.

2019. jan. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
75%
Ugyanígy éreztem mint te, 3 hónapos volt a kicsi amikor azt mondtam itt a vége. Megváltás volt. Én nem hezitálnék a helyedben ha már ennyire kivagy, annyit nem ér.
2019. jan. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!