Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hol van az a pont ahol az...

Hol van az a pont ahol az egész fejés-anyatej-tápszer mizeriat el kellene engednem?

Figyelt kérdés

Sajnos minden probalkozasom ellenére kevés a tejem egy ideje és potolnom kell.


Egy hete csinálom. Etetesek között fejek mint egy megszállott, hogy minél több anyatej legyen a pótlásban. Kezdek iszonyúan belefaradni... Napi nettó 2-3 óra tuti elmegy a fejessel, melegítéssel, tisztogatással. Másból se all a napunk a babával, mint hogy lerakom valahova és nyekereg amíg én a mellemet nyüstölöm.


Anikor ez az egész nem volt sokkal többet játszottunk, szórakozunk :( nem csak az ido a tényező de tok fárasztó is mond mentálisan mind fizikailag az egész hercehurca.


Ugy érzem nagyon sok minőségi közös időt vesztünk. Reggel 100ml jön le, de utána csak 30-40...


Megéri ezzel szenvedni?


2019. jan. 16. 14:20
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Ja bocs, most lattam, hogy irod, hogy sokat rajtavan a cicin, megis ordit. Cumija van? A gyarapodasa rendben van? Pisi, kaki van eleg? A tapszertol megnyugszik? Tovabbra is azt mondom, hogy en nem szenvednek a fejessel.
2019. jan. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Van cumija a kezdetek kezdete óta, attól aligha lehet cumizavara 3,5 hónap elteltével. Éppen azért kezdtem neki tápszert adni, mert 2 hét alatt sajnos 100 grammot se gyarapodott, szemmel láthatóan vékonyodni kezdett. Akkor már több napja éjjel-nappal szoptattam, totál feleslegesen, nem lett több a tejem és a kicsi is egyre többet sírt.


IBCL tanácsadó tanított meg a kórházban szoptatni és az egyik barátnőm is az. Szóval ezek a körök, higgyétek el, megvoltak. A kérdésem nem az, hogy hogyan legyen sok tejem, hanem hogy Ti a helyemben mikor engednétek el ezt az eszetlen fejést. Most azért küzdök, hogy minél több legyen az anyatej aránya a cumisüvegből adott extrában, de kezd borzasztóan elegem lenni, hogy a kisfiammal hasznosan eltölthető idő alatt a melleimet nyösztetem ipari fejőgéppel 30 mili tejekért. :(


(Amire én gyanakszom az az, hogy körülbelül 3-4 hete valamiért minden szopi elején elkezdett nagyon nagyon erősen jönni a tejem jobb mellemből és a kisfiam kis idő elteltével csak a jobb mellből volt hajlandó enni, később pedig csak amíg ez a gyors tej jött.)

2019. jan. 16. 17:54
 23/25 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok, irtam is, hogy semeddig nem fejnek tovabb. Mit remelsz a fejestol? Ha szoptatod amugy, elfogadja a mellet, annal hatekonyabb szaporito nincs. Ha az nem szaloritja fel, hogy ahogy irtad, napi 6-7 orat mellen van, akkor semmi. Van, akinek segit azert a szaporitasban, de nalad ugy tunik, nem.
2019. jan. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Most lesz 7 hónapos a kisfiam, már nem szenvedek a fejéssel, szopizik annyit amennyi van a többi pedig pótlás. Annyi hogy mi már hozzátáplálunk, emiatt is kezdtük el 4 honaposan mert kevés volt a tejem.Szerintem hagyd, inkább legyél vele sokat, de ez az én véleményem, én sokkal nyugodtabb vagyok azóta.
2019. jan. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Majd 4 hónapig csináltam. Nagyon bántott, hogy nem megy úgy, ahogy eredetileg elképzeltem. Én is végigpróbáltam mindent, de ma már tudom: nem rajtam múlott. A kisfiamat nagyon rossz élmény érhette a szopással kapcsolatban. Lenőtt nyelvvel és gótikus szájpaddal született. Sztájkolt és visítva tolt el magától, minden szoptatás egy masszív elutasítás volt. Nem tudott rendesen vákuumot képezni. Kb 8 hónapos volt mire megtanult cumisüvegből inni úgy, hogy ne folyjon mindenfelé.

A lényeg, hogy tudd mindent megtettél.

2019. jan. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!