Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás után mellplasztika?

Szoptatás után mellplasztika?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Érdekelne, hogy van-e aki szoptatás után megcsinàltatta a melleit? Milyen eljárással? Felvartàk vagy szilikon?

Két gyerekem van, a nagyobbat 2 évig szoptattam, a kisebbiket még most is szoptatom, de egy ideje már csak az egyik mellemből. A másik mellem már teljesen el is apadt és ami utána maradt belőle azt gyakorlatilag egy pici üres lógó zacskóhoz tudnàm hasonlítani.. :(

Eléggé el vagyok keseredve valahányszor ránézek. Nem vagyok egy hú de hiú típus, de a mellem sokkal kisebb mint a gyerekek előtt volt, és mintha csak bőr lenne tartalom nélkül, annyira lóg, megereszkedett, hogy az nagyon csúnya. Nem gondoltam volna, hogy ennyire durva lesz, igaz, hogy sajnos sokat fogytam is, ez is benne van biztosan. Sose gondoltam, hogy valaha is kés alá feküdnèk, de mostanában egyre többször eszembe jut, hogy miután abbahagyja a kicsi a szopit megcsináltatom a melleimet. Van más is aki hasonlóan járt és esetleg meg is csináltatta?


2019. jan. 22. 22:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, a kommentem nem lesz hasznos, de ez engem is érdekel, így követném a kérdést. Én még csak most fogok szülni másodszor, de az elsôt 1évig szoptattam és ugyanezt tapasztaltam már akkor, mint amit leírtál. Én is meg szeretném majd csináltatni... 🙁
2019. jan. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Nem szoptatás utáni megerezkedés, de egyéb okok miatt műtöttek nem régen.

Ha valaki kíváncsi a műtéttel kapcsolatos tapasztalataimra, jó orvosra, szívesen segítek.

2019. jan. 23. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Engem még szülés előtt műtöttek. Sajnos csapnivaló kötőszöveteim vannak, így már 18 évesen is úgy néztem ki, mint más 3 év szoptatás után.

Implantátum + felvarrás segített elérni a kívánt eredményt. És életem legjobb döntésének tartom, még úgy is hogy nyilván most szoptatas után már nagyon nem úgy néz ki mint akkor. De még most is mérföldekkel jobb, mint eredetileg.


Amit mondani tudok, hogy csak akkor szabad belevagni ha igazán akarod, pláne ha a kombinált műtétet választod, mert a felépülés bazi nehéz. Az első napokat úgy éltem meg mint a poklot. A császármetszésem ahhoz képest semmi se volt...

Na de ha igazán elszánt vagy akkor az első napok is úgy telnek hogy nagyon fáj, de életben tart, hogy utána ismét elégedett lehetsz önmagaddal. És ez szuper érzés.

Van aki jobban viseli ezt a műtétet én a lassan és nehezen gyógyulók táborához tartoztam. Még 3 hónappal később is egy rakás dolog kellemetlen volt. De nem bántam.

A másik amit mérlegelj, hogy hiába a plasztikai sebész szövetkímélő varrása, a legmodernebb plasztikai eljárás... A heggyógyulás egyéni. A legprofibb plasztikai sebész sem tudja megmondani és garantálni, hogy a tiéd szép lesz. És te sem tudhatod előre, ugyanis a test más más részein a hegek máshogy gyógyulhatnak. Vagyis nem törvényszerű hogy pl egy vakbél műtét utáni szép heg alapjául szolgál arra hogy milyen lesz a heg a mellen. Szóval azt kell mérlegelni, hogy mi zavar jobban a logó cici, vagy egy csúnyább heg?


Az implantátumól sem kell félni ha azt is fontolgatod. Én magam elmondtam a dokimnak, hogy nem akarok kerek, magason ülő dekoltázst. Kicsit sem akarom hangsúlyozni, hanem egyszerű természetes hatást szeretnek hogy én nyugodt szívvel nézzek a tükörbe. És nem akarom, hogy az ezredik idegennek is egyértelmű legyen a villamos megállóban állva... Pontosan azt kaptam ami kértem, egy nagyon termeszetes hatású megoldást.

2019. jan. 23. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én most fogom csináltatni. Szoptatás abbahagyása után azt hiszem 6hónapot kell várni a műtéttel, illetve, hogy teljesen elapadjon a tej.

Nekem is sajnos két pici üres zacskó maradt. 0 önbizalmam, alig várom a műtétet. Egyedül attól fèlek, hogy egy két éves mellett hogy tudok majd pihenni, de persze lesz segítségem 0-24, de azért akkor is, elég anyás 😕

2019. jan. 23. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Anno én is nagyon megijedtem (kb. 4 évet szoptattam a gyerekeket összeadva), de rá kb. két év múlvára egész szépen visszagömbölyödtek (nem híztam), szóval arra bíztatlak, még mindenképp várj a döntéssel.
2019. jan. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Majdnem három évig szoptattam, nekem eleve kis melleim voltak a szoptatással fogytam is rengeteget 20 kg - ot, pedig eleve sovány voltam. Na, gondolhatod a szoptatás után úgy nézett ki mint kettő mákszem. Persze teljesen kétségbe voltam esve , már el is kezdtem gyűjteni a műtétre. Aztán más nehézségek jöttek így ez háttérbe szorult, azóta eltelt több mint egy év, híztam is valamennyit ( de még mindig a normálisnál soványabb vagyok ) a melleim most teljesen tűrhetően néznek ki, azt kell mondanom , hogy szinte jobban mint terhesség előtt volt! Persze most is kicsi, de teljesen visszament az eredeti helyére nem lóg, nem ráncos és feszes is lett újra! Én is azt mondom, hogy várj mert vissza alakulhat!
2019. jan. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!