Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem sikerül visszahozni...

Miért nem sikerül visszahozni a tejet?

Figyelt kérdés

Tele az internet azzal, hogy amíg egy csepp tej is van addig újra beindítható a tejtermelés. Nekem még sem sikerül... :(

Nagyon elvagyok keseredve. A fiam 3 hónapos és gyakorlatilag majdnem teljesen elapadt a tejem.

A fiam már nem is hajlandó szopizni. 2-3 óranként fejtem, és igazán nem kíméltem magam mert akár egy órát is fejtem, plusz gyakran beiktattam horror fejést is. Ittam Mecsek teát, sok vizet, karamalzot, használtuk a szoptanít eszközt is. De semmi változás... Szülés után 8 héttel megjött a menstruációm. Előtte való napokban csökkent le drasztikusan. De nem ijedtem meg gondoltam pár nap és visszaáll, mindent csináltam, ahogy korábban. De nem állt vissza sőt egyre kevesebb lett.


Mindenhol azt olvasni, hogy ha kereslet van akkor kínálat is. Akkor nálam mi lehet baj? Most már egy óra alatt jön le 2-3 ml. Nekem meg olyan lelkiismeret furdalásom van, hogy képtelen vagyok tejet termelni... Pedig mást se olvasok csak azt, hogy igenis vissza lehet hozni és a menstruáció sem akadály. Közben meg jó lenne elengedni ezt a témát, mert egyre inkább úgy érzem felesleges és a fiamtól veszem el a közös időt. Pl van hogy azért nem megyünk sétálni, mert elhuzódik a büfiztetés, és "jaj akkor nekem már le kell ülni fejni"


Ti mit tennétek a helyemben? Adjam fel? Vagy van értelme még küzdeni? Ha hetek óta nem sikerül visszahozni.


2019. febr. 11. 17:52
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztató szavakat mind az elengedés irányába, mind az újabb ötletekhez.


Egyébként én is mindig úgy éreztem hogy a mellszivó nem indítja meg rendesen. Azzal még akkor is nehezen jött le a tej, mikor még volt. Közben meg mikor a fiam szopizott akkor számtalanszor volt olyan, hogy szinte fuldoklott a hirtelen szájába ömlő tejtől.


Köszönöm az ötleteket, talán adok még egy utolsó esélyt a dolognak.

2019. febr. 11. 21:58
 12/17 anonim ***** válasza:

Én ugyanebben a cipőben jártam, mint te. 1,5 hónapig küzdöttem, hogy visszahozzam a tejem. Mindenféle gyógyszert, teát iktatott velem a doki, de semmi, így elengedtem a dolgot.

A környezetem (és a dokim) szerint sz*r anya vagyok és nincs olyan, hogy egy nőnek nincs teje, de szerintem fontosabb a nyugalom és az együtt töltött idő, mint az állandó stressz/fejés/sírás/önmarcangolás kombó. Más gyerek is felnőtt már tápszeren.

Ha látsz még rá esélyt, hogy visszahozd, akkor próbálkozz, de ha valamiért mégsem sikerülne, akkor ne ragaszkodó hozzá görcsösen.

2019. febr. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Hat ez nagyon gyakori, hogy hiaba a fejes, elapad. Pedig nekem ketfazisu elektromos mellszivom van, stimulalja az elso fazisban a mellem, a babat utanozva, megis alig tdutam vele fejni, hiaba fajtak is a melleim. Ha nagyon szeretned szoptatni, akkor egy szoptatasi tanacsadot is ki lehet hivni hazhoz, ulletve a facebookos Szoptatasi kerdezz-felelek csoportban is sokan vannak, akik vissza tudtak hozni, es tudnak tippeket adni, ott van sok szakerto is. Illetve az lll.hu -n van telefonos segitsegnyujtas ingyenesen, ott is kerhetsz segitseget.
2019. febr. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
A fejes nalad ugy tunik, nem inditja be a tejleadot, vagy nem elegge. A melled elfogadja? Cumija van? Szoptatasbarat eszkozbol tudod adni addigis a tapszert/lefejt tejet? (Kiskanal, sved itatopohar, kis kavespohar, szoptanit)
2019. febr. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Többször kellene mellre tenni a babát, a fejestől nem lesz több. Akkor alakul ki a kereslet kínálat, ha szopik. Minél többet szopik, stimulálja a mellett annál több lesz. Ebben az esetben nem szabadna mérni a babát mennyit evett, max. Napi 1x.


Ha ennek akadálya van, nem tudod mellre tenni, akkor marad a tápszer.

Hidd el ez sem ördögtől való!

Kérlek emiatt ne érezd magad rosszul, mert nem vagy rossz anya!

2019. febr. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Hogy vagytok azota?
2019. febr. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, biztatást, és azt is, aki javasolta, hogy nyugodtan engedjem el.


Végül nem túl nyugodtan, de elengedtem. Annyi tejszaporitás sikerült két hét alatt, hogy a fejésenkénti 3 ml-ből 8 ml lett. Ezt nem tartom eredménynek, miközben a fiam már 150 ml tápszert eszik.. Mostanra nem is hajlandó egyáltalán szopizni. Ordít ha mellre teszem, nem hajlandó vele semmit se csinálni. Szóval azt hiszem mindkettőnk lelki békéjënek érdeke, hogy elengedjem a témát.


De persze nem olyan egyszerű ez. Mert most is pl egy napja motoszkál bennem, hogy végre átalussza az éjszakákat talán most visszhozható lenne a tejem, mert akkor indult el a csökkenés mikor előjött a hasfájás és nem tudtam aludni, csak néha 1 órát max..

Összeségében nagyon bánt ez a kudarc. De ésszel meg tudom, hogy rengetegen nőnek fel tápszeren és köszönik szépen remekül vannak.

2019. febr. 21. 06:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!