Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Növekedési ugrásná (3 hetes)...

Növekedési ugrásná (3 hetes) Ti pótoltátok tápszerrel a tejet amíg nem igazodott hozzá a tejmennyisèg a baba igényeihez?

Figyelt kérdés
Most vagyunk a 3 hetes növekedési ugrasnal és hirtelen kevès neki az eddigi tej mennyiség (60-90) több kell nekik és így folyamatosan cicin akar lenni de így nincs ideje a mellnek vissza telítődni, sűrűbben rá teszem hogy igazodjon a mell a több mennyiséghez de azért egy kis idő a mellnek is kell hogy tudjon termelődni és ne folyamatosan szopizza ki. Ti hogy oldottátok ezt meg? Kiegészítettetek egy kevés tápszerrel ebben az időszakban?

2019. márc. 14. 14:49
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Igen ez igaz és tudom is csak már nagyon féltem mert fél nap fent volt és cicizett és nem akart aludni ha letettem sírt így jött is vissza cicire
2019. márc. 14. 15:23
 12/19 anonim ***** válasza:
39%
Nem egészítettem ki,de 1.5 óràs szopik voltak :)
2019. márc. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Hú az nem semmi és mennyi idő telt el a következő ilyen hosszú szopiig?
2019. márc. 14. 19:01
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk a gyerek szopizott alvas kozben is (szoptalvasnak hivjak [link] ), novekedesi ugrasnal 0-24-ben is kepesek cicin lenni, kitartas, el fog mulni. Ilyenkor amugy igen, ehes, nyugos, mert mar tobbet szeretne enni, nyugodtan a cicin hagyhatod kb. akarmeddig, alvas kozben is, majd o felszaporitja szepen, es akkor majd ritkulni fog a gyakorisag es rovidulni az idotartam. Es nemcsak 3 hetesen lehet, hanem kb. barmikor, de altalaban 6 hetesen, 3, 6, 12 es 14 honaposan szokott lenni. Ettol eltero idopontokban is lehet. Kitartas, jolcsinalod!
2019. márc. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Értem 😊 köszönöm szépen !
2019. márc. 14. 21:52
 16/19 anonim ***** válasza:
Hogy vagytok azota?
2019. márc. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Hát talán már csökken a szopi hossza de még azért így is sűrűn eszik nehezen bírja most ki a két órát is..., És keveset alszik vagy most már ez vajon normális? 4 hetes
2019. márc. 18. 18:26
 18/19 Coffelia ***** válasza:
100%

Növekedési ugraskor teljesen természetes az ugynevezett "cluster"-szopizás, vagyis az óriási, tömbszerű időmennyiségeket végigszopizás, es a komfortszopi is. Ezzel csinálja meg magának a baba a tejet, szó szerint, hiszen ingert ad a mellnek, ami erre reagál a tejtermeléssel. Ha tápszert kap, akkor a valós igényeit nem jelzi a mellen, tehát a mell nem fogja tudni megtermelni az igényeknek megfelelő mennyiséget. Így szokott megkezdődni a lassú apadás, úgyhogy én nem javaslok tápszerezést, mert a természetes mennyiségnövelés útját állja.

A mellnek nem kell feltelítődnie, amit a baba leslukkol, annak a tejnek a 80%-a konkrétan a szopi alatt realtime termelődik. Feltelítődni addig szokott csak, amíg nem állt be a kereslet-kínálat aránya, vagy ha véletlenül később került mellre a pici, mint szokott. Pl. éjjel épp kicsit hosszabban alszik egyben, mint máskor.

Szóval add neki a cickót, amennyit csak kéri, pár nap alatt beáll a keeslet-kínálat, és aztán mar nem fog folyton cicipiercingként működni a gyerek :D

2019. márc. 21. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Coffelia ***** válasza:

Olvasd el ezt, nagyon hasznos:

[link]

2019. márc. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!