Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak ha kevésnek...

Mit csináljak ha kevésnek érzem a tejem?

Figyelt kérdés

Lassan 2 hónapja szoptatok és most kezdem érezni azt hogy kevésnek tűnik a tejem!

Hogyan miként tudom többet termelni?

(Ja hozzá teszem a fiamat szinte óránként rakom rá)


2019. ápr. 27. 20:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha gyarapszik rendesen és megvan a napi 5-6 pisis pelus, akkor elég a tejed, csak már hozzászokott a melled a “terheléshez”. Amúgy gyakori mellretétel, sok folyadék és szénhidrát. 😊
2019. ápr. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Miből gondolod hogy kevés? A baba a legjobb tejszaporitó.
2019. ápr. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen gyarapszik a babám!

Hát onann hogy lóg a mellem és olyan mint egy tejes zacskó ami már kezd kiürülni 😓

Sőt az a fura hogy a bébim jól lakott mert szinte kettő három nagy bufit szokott csinálni , és utána is szopja a kezét! Én onann is veszem ezt!

De hozzá teszem elsőnek vagyok anyuka

2019. ápr. 27. 20:06
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát ugye én múlt héten kétségbeestem és a védőnőmet felhívtam hogy mérjük le és akkor meg nyugszom én is meg a párom is!

Mert ugyan is állandóan sírt és a cicimen is sírt!

Egy hét után le mértük akkor egy hét alatt hízott 25 dkg ot

2019. ápr. 27. 20:10
 5/9 anonim ***** válasza:
32%
Ha meg akarsz bizonyosodni arról, hogy mennyit eszik a babád, vegyél vagy kölcsönözz mérleget és akkor tudni fogod eleget eszik-e.
2019. ápr. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2 hónap körül van pont az, amikor már nem kemény a melled, nincs olyan tele van érzeted. Attól még van benne elég, csak beáll nagyjából a kereslet-kínálat, és nem termel pluszt. Szóval nyugi, nincs semmi gond, ha eddig volt elég, és igény szerint szoptatsz, biztos, hogy van most is. Én egyébként Laktoherb teát iszom, naponta egy Karamalzt, elvileg ezek is segítenek, én inkább azért nyomom, mert finomak :D Legjobb, ha a baba sokat van cicin, abból baj nem lehet :)
2019. ápr. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tuti van tejed, ne aggódj. Már nem fog feszülni a melled csak ha pl 3-4 óráig nem szoptatsz, legalábbis nálam igy van. Az meg teljesen normális hogy a kezét szopizza a baba, ez nem az éhség jele. Ha havonta megvan a minimális gyarapodás akkor megnyugodhatsz.
2019. ápr. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Amikor szoptattam, és elbizonytalanodtam a tejem mennyiségét illetően, megfogadtam egy jó tanácsot: bevettem magam 2-3 napra a nagyágyba a kisbabámmal, és szinte nonstop a mellemen volt, akkor szopizott, amikor Ő akart, akkor komfortszopizott, amikor Ő akart és annyit, amennyit csak kívánt. A tanács arra is kitért, hogy legyen minél több bőrkontaktus, én is, a kisfiam is legyen meztelen felsőtesttel, hogy a bőrkontaktus hatására jobban beinduljanak a hormonjaim, és gyakoribbak legyenek a tejleadóreflexek, ami, ugye, egy hormonális folyamat amellett, hogy a mellbimbó gyakori stimulálása is beindítja a reflexet.

Szval, én a kisfiammal ezt tettem, és 2 nap alatt úgy felturbózta a tej mennyiségét, hogy sosem volt gond a szoptatással. Majdnem két évea volt, amikor abbahagyta a szopit.

Ezt egy babával könnyű szerrel meg lehet tenni.

2019. ápr. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Jól van utolsó meg fogadom!

Habár mindig a cicimen lóg 😀

A többinek is köszönöm a válaszokat :) meg nyugodtam

2019. ápr. 28. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!