Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Honnan tudom ha nem elég a...

Honnan tudom ha nem elég a tej? Mik a jelek?

Figyelt kérdés
2019. máj. 6. 18:07
 1/3 anonim ***** válasza:
50%

Gondolom, a szoptatásról van szó.

Ha állandóan sír a babád, és folyton szopna, akkor bizonyára keveset eszik és éhes. Akkor lehet, hogy kevés a tej.

Ha bizonytalan vagy, szerezz be egy babamérleget, azon minden szoptatás után le tudod mérni, eleget szopott-e a baba.

2019. máj. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amit az első leirt abbol pont nem lehet megitelni, hogy eleg-e a tej. Nem tudom mennyi idős a kisbabad, de a babak szamara a szopas nem csak taplalkozasi celt szolgal, szuksege van a testkozelsegre igy tud megnyugoni igy teljesen normalis ha egesznap szopizna es sir erte. A mericskelesnek szinten nem sok ertelme van mivel az anyatej nem homogen mint a tapszer van higabb elotej ami szomjoltasra szolgal es zsirosabb hatso tej amivel jol lakik a baba. Raadasul egy igenyszerint szoptatott baba lehet hogy tobbszor eszik kevesebbet. Erdemes a pisis es kakis pelenkak szamat figyelni igy biztosan tudhatjuk eleg-e az anyatej. A babad kora alapjan utana tudsz olvasni, hogy mennyi pelust kell termelnie:)
2019. máj. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőtöknek igaza van. Anyatejes a babám, egyszer elbizonytalanodtam én is hogy elég e a tejem. Babamérlegen kezdtem méricskélni a lányomat, szopi előtt, után. Egyszer ennyi volt, máskor meg duplája. Úgyhogy ezután én már nem is néztem, mert van elég pisis/kakis pelusa és a havi minimális hizása is megvan eddig bőven.
2019. máj. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!