Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi történik, ha kerek-perec...

Mi történik, ha kerek-perec megtagadom a szoptatást a kórházban?

Figyelt kérdés
Gondolom nem kényszeríthetnek vagy ilyesmi, de ekkor gondolom nekem kell gondoskodnom tápszerről, igaz?

2019. máj. 7. 22:05
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
62%

Írtad a fejést. Azt úgy nem fogod tudni. Általàban sokkal kevesebbet lehet kinyerni és nem elég a tejtermelés beindulásához.

Nekem 3 alkalommal kell fejni ahhoz pl hogy 1 étkezésre elég legyen, pedig bőven van tejem, ha a baba nyeri ki magának.

2019. máj. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
84%
Én utáltam szoptatni.5 hétig bírtam,aztán tápszer. Tökéletes kapcsolatom van a gyerekemmel. Most ismét várandós vagyok,a kórhazban biztos szoptatok majd (nem kell a cirkusz,és a colostrumot is fontosnak tartom) otthon meg ahogy meglátom. Max.1 hónapig vagyok hajlandó szoptatni. Utána meg szólok a dokinak,hogy apadni kezdett,kérek tápszert.plusz drágábban ugyan de bárhol tudsz venni vagy netről rendelni. Ennyi.
2019. máj. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
5%

Akkor,rossz anya vagy!!!

Hisz a gyereked immunrendszerét nem támogatod, nem segíted.

Beteges lesz szegény.

2019. máj. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
56%

"Beteges lesz szegény."


Egy nagy frászt. A legtöbb ismerősöm, aki szoptatott legalább fél evig, folyton panaszkodik, hogy már megint beteg a gyerek. Míg az én 100% tápszeres fiam évente nagyon max 2x náthás és ennyi.


Kérdező:

Azt tanácsolom, amit én tettem a másodiknál. A kh-ban eljátszottam a nagy szoptatáspartit, persze minsig mentem x óra ciciztetés után a pótlásért. Én kaptam, mert kijelentettem, hogy nem fogom éheztetni, mert kamu az, hogy cseresznye nagysagú a gyomruk. Egyik gyerekemnél sem igy volt. Ráadáaul a kicsi annyira erősen szívott, hogy mondtam benn, hogy leszakadnak a bimbóim, ha megint rá kell tennem. Így nekem adtak pótlást olyan 5-6 óránként. Assig valamennyit talált a mellemben, belefáradt, elaludt. Az utolsó éjjel a mellemmel a számban aludt, hogy ne sírjon folyton.

Itthon nem akartam szoptatni, de igényelte, kellett neki, de éjjel kizárólag tápszert adtam neki, nappal sokat fejtem, adtam neki üvegből, mert nekem a szoptatás nyűg volt, és körülményes. Aztán megjött 3 hosan a mensim, és miutan elmult az istennek nem kelletr nwki tobbet a mellem, de a tej sem uvegbol. Igy elengedtem.

A nagynál hagyták éhezni a gyerekem, aki orditott amint megerezte a mellemet a szajan, es nyomtak ezt a szoptatas propagandat, amitol mar oklendeztem. Szoval a nagy egy csepp anyatejet nem kapott, annyira eroltettwk, hogy befeszultem, es tejem se indult be.


Azt tanacsolom, hogy a korhazban probald meg, aztan otthon eldontod, mi lesz a jo. En is ellene voltam.


Amugy valaszolok, nem azt kerte a kerdezo, hogy beszeljetek ra a szoptatasra szerintem.

2019. máj. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
28%

"De nagyon durva ellenszevet vált ki belőlem a gondolat."


Az nem vált ki ellenszenvet, hogy a hüvelyeden át távozik a gyerek a testedből???


"mint hogy bizarrnak tartom. Plusz kenyes is vagyok a szoptatas pedig faj"


Az nem bizarr, hogy a nemi szerveden keresztül adsz életet valakinek???

És elárulom, a szülés is fáj ám...


Béranyán még nem gondolkoztál???


Érdekes: a szülést nem tudod elkerülni, ha gyereket akarsz, az nem aggaszt. A szoptatást ki tudod kerülni, az mégis aggaszt.

Beszéld meg az orvosoddal, kérsz tejapasztó gyógyszert, mert nem vagy hajlandó szoptatni. De akár le is fejheted, adhatod cumisüvegből is.

2019. máj. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
52%

8 hónapja szoptatok. Talán az első pár hét volt fájdalmasabb, volt, hogy begyulladt a mellem is, lázas is lettem. Volt, hogy én is úgy éreztem feladom. De azóta meg minden jó. Egyáltalán nem fáj, nem idegesít, úgy terveztem fél éves koráig minimum szeretném szoptatni, most 8 hónapos, még mindig rengeteg tejem van, 1 éves korig remélem tudom, de ha ő 2 évig igényli akkor 2 évig. Mostmar hozzátáplálunk, nem napi 8szor cicizik. Ahogy nő, egyre kevesebbet kell majd szoptatnod, esznek minden mást is majd. Sokkal könnyebb hajnalba csak előkapni a cicim és fekve szoptatni, ugyanúgy alszom tovább...

Erőm se lenne kimenni, felkelni, tápszerezni...

Bárhova eltudunk menni bármennyi ideig, a cicim mindig velem van.

Próbáld meg kérdező!

2019. máj. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
62%

35. Nálunk letojták, harmadik napon kitettek (gyulladt mellel), napi 5 perc vizit volt. Egyszer sírt éjjel, kaptunk tápszert, pedig nem kértem (elfogadtam és adtam persze).


Szerintem a szoptatás nèha nehezen indul, tehát az első 2 nap alapján nem lehet dönteni. Nekem 6-7. Napon lett tej, addig szörnyű volt. Azóta nekem technikailag semmi gond. Szerintem ha vki akarja, az adjon több időt rá, de ha nem, akkor nem érdemes.

2019. máj. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
100%

37. Hát én meg nem tudok eljutni. Tök sok tejem van, de fejni nem tudom, akkor alig jön. Nem szeretek nyilvánosan szoptatni, ebbe a baba-mama szobák és a szüleim otthonában a volt üres szobám is beletartoznak.

Nem olyan könnyű ez.

2019. máj. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
60%
Én nagyon megszenvedtem a szoptatást mindkétszer. A második alkalommal is csak a gyerek immunrendszere miatt szoptattam az első hónapokban, közben potyogtak a könnyeim. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy lehet, hogy fájdalmas, de az első pár hónapban érdemes csinálni a gyerek érdekében. Az elsőt 3 hónapig, a másodikat 4 hónapig szoptattam. Szóval lehet egy ilyen kompromisszumos megoldáson is gondolkozni, mert ugye a gyerek az első és nem a mi kényelmünk.
2019. máj. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 A kérdező kommentje:

36-os. Itt a lenyeg. Az egyiket nem tudom elkerulni, igy beletorodtem. A masikat meg igyekszem elkerulni, ha mar egyszer megoldhato.


Koszonom akik nyiltan beszeltek rola, hogy ez valoban egy letezo dolog, hogy valaki nem akar szoptatni es attol meg egeszseges gyerekek nonek fel 🙂

2019. máj. 8. 19:34
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!