Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek ekcéma lehetséges?

Szerintetek ekcéma lehetséges?

Figyelt kérdés

4 hós a kisfiam.


nemrég feltűnt az arcán 1-1 kisebb folt.


Néha rózsaszínes, általában mikor reggel ébred, napközben színtelen, de ha fény éri, látszik, picit hámos,száraz. Kenegetem neki, de ugyanúgy ottvan.. Érintésre nem húzza el a fejét, nem olyan,mintha irritálná,vagy viszketne neki, de engem aggaszt kicsit,mert kiskoromban én pl nagyon ekcémás voltam, 18 évesen pedig pikkelysömör jött ki rajtam.

a gyermekorvos nem foglalkozik vele, hiába mutattam meg neki, aztmondta, ő nem lát semmit.



2019. máj. 31. 10:30
 1/4 A kérdező kommentje:
* kiegészíteném,hogy anyatejes születése óta.
2019. máj. 31. 10:31
 2/4 anonim ***** válasza:
Ekcemanak hangzik a leirasod alapjan. Nalunk a tejfeherje-erzekenyseg egyik tunete ez volt, allergologus-borgyogyasz tanacsara elhagytam az etrendembol a tejtermeket (cimkeket is neztem, mert a felvagottakban, egyeb etelekben is van). 6-8 hetre javasolta a nulldietat, utana visszaterhelessel, ez alatt az ido alatt elmult, majd visszaterhelesre visszajott, nalunk igy biztosan az volt.Ha atopias, akkor is csak annyit tudsz csinalni, hogy kizarod az immunrendszeret terhelo dolgokat, az egyik ilyen a tejfeherje (melle nalunk meg a tojasfeherje, gluten is hozzajott).
2019. máj. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam arcán is voltak ilyen nagyobb, piros, száraz foltok. Először azt mondták rá tejsömör, aztán mikor 4 hós korában is ott virított írt ki rá a dokinő ilyen pici gyógyszertári krémet, nem drága és nagyon szépen rendbe hozta.
2019. jún. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2019. jún. 2. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!