Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3,5 hónapos babámmal voltunk...

3,5 hónapos babámmal voltunk a védőnönél és fél kg hízott egy hét alatt normális ez?

Figyelt kérdés

A védőnő teljesen ki volt akadva hogy hogy lehet ennyit hízni egy hét alatt....

Ugye a kisbabám szopik és szinte fél óránként kéri a cicit, aztán annyit mondott a védőnőm hogy várjam ki vele a két és fél két órát, adjak neki babavizet mert az enyhíti neki az étvágyát, És most ott tartunk hogy a kisbabám szinte amit megevett, kihányja ez arra utal állítólag hogy vagy túleszi magát, vagy meg van repedve neki a gyomorszája, és most kaptunk időpontot a gyerekorvoshoz aki ultrahangon megnézi a kis gyomrát hogy mi a helyzet ott aki volt már így azt kérem írjon köszönöm!!


2019. jún. 21. 09:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Milyen gyomorszáj repedés??? Gondolom túleszi magát és mivel a csecsmők gyomorszája még nem zár rendesen, visszabukják a megevett folyékony táplálékot (reflux). A kisbabák jelentős része küzd ezzel, egy éves korukra zár majd rendesen a gyomorszáj. Sűrítőt szoktak adni (Nutrilon pl.), hogy gyomrában jobban összeálljon a kaja, ne folyjon vissza olyan könnyen.
2019. jún. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Kedves 1 Hát nekem ezt mondta a védőnőm szerintem ő se tudja mit mond aztán ennyi de azért köszönöm szépen a választ....még egy kérdésem lenne ha segítenétek ebben a három és fél hónapos babám mindig hason volt amikor ő szeretett volna lenni és azt vettem nála észre hogy 2 hete elég jól tartotta magát a könyökén hogy támaszt a magát most a védőnőnél elkezdett repülő zni ez normális szerintetek 3 hónapos korban
2019. jún. 21. 10:08
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

Repülőzni minden baba szokott. Ez ilyen internetes rémisztgetés, hogy baj. Persze van, hogy probléma, de az esetek nagyrészében nem az.


A védőnőd hülye. Bocs. De ez a véleményem. Gyomorszáj repedéssel ijesztget? Pff

2019. jún. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Ezzel ijesztget sajnos!

nem mert nekem azt mondta a védőnő hogy a repülőzés nála visszafejlődik azt mondta hogy kezd vissza fejlődni a babám

2019. jún. 21. 10:47
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

Kicsit bízz jobban a babádban. Te mit látsz? Fejlődik, ügyesedik? Ha igen, akkor ne foglalkozz a károgó védőnővel.

A 7 hónapos fiam is csinálja, pedig már kúszik, lassan mászik is. De ha izgatott, vagy dühös akkor csinálja.

2019. jún. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Igen én bízom a kisbabámmal Hát már nézegeti a Kis kezeit a lábát Mikor pelenkázzunk!! Hát én meg nem vettem rajta észre hogy húzza a vagy ilyesmi Csak mikor hasra teszem akkor egyből SZét tártja a kezeit és a fejét furja bele a lepedőbe
2019. jún. 21. 10:55
 7/17 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek a helyesírásért
2019. jún. 21. 10:55
 8/17 anonim ***** válasza:
87%

A vedonod valoszinuleg tapszeres babakra keszuilt novekedesi gorberol tanult, ami a szoptatott babaketol elter:

[link]


Egyebkent meg barmikor johet egy betegseg, vagy oltas utan is stagnalhat a sulyuk, vagy novekedesi ugraskor, stb,. A szoptatott babak novekedesi uteme az elso par honapban sokban elterhet a tapszereseketol, lehet sokkal gyorsabb is. Amugy a tapszeres babak miatt talaltak ki eredetileg a novekedesi gorbeket, meg hogy a sulyukat ennyire figyelik, mert aggodtak, hogy vajon jutnak-e eleg tapanyaghoz, a szopis babakat nem feltettek, manapsag meg ez sok esetben a visszajara fordult.

2019. jún. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
91%
Adtal neki babavizet, es kihuztad vele a 2,5 orat, vagy ugyanugy adtad neki fel orankent? Nalunk pont a tul sok varakozasi idotol bukott sokat, mikor atalltunk a nagyon gyakori szopira (foleg ilyen melegben, mikor az nekik a folyadek is...), akkor onnantol konkretan bufiztetni sem kellett, annyira rendbejott. A vedonod meg igyon 2,5 fel orankent akkor ebben a melegben.... A babavizet nem ajanljak kizarolag szoptatott babaknal, hanem gyakori mellretetelt, de ez nem meglepo, hogy nincs rola kepben. Szoptatasi tanacsado a kompetens ebben, nem o.
2019. jún. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Így van igazatok van!

Csak tudjátok azt nem értem hogy most elküld minket a gyerekorvoshoz hasi ultrahangra mert ő gyanakszik rá hogy meg van neki repedve a gyomorszája,és ezért bukik annyit

2019. jún. 21. 11:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!