Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Alkohol kiürül az anyatejből...

Alkohol kiürül az anyatejből 3 óra alatt?

Figyelt kérdés

Ezt most olvastam egy pécsi szoptatási tanácsadó oldalán:

Az elfogyasztott alkohol szintje a vérben és az anyatejben nagyjából azonos, és az első másfél órában a legmagasabb a koncentrációja a vérben és a tejben is. A fogyasztás után három órával azonban kiürül a vérből és a tejből is. Tehát nem szükséges lefejni és kiönteni az anyatejet, ha előző este megivott pár pohár bort.


Ez kb. ellentmond az eddigieknek, hogy szoptatás alatt tilos az alkoholfogyasztás.


Mi erről a véleményetek?



2019. jún. 30. 13:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
ilyenkor egy kicsit mindig szkeptikus lennék, és várnék 5-6 órát.. de ez így nem túl egzakt megfogalmazás, a mennyiségtől nagyon nagyban függ.
2019. jún. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, hogy aki megiszik 1 sört, 3 óra múlva nem ül autóba, mert a szonda kimutatja.
2019. jún. 30. 13:18
 3/20 anonim ***** válasza:
27%
A véleményem az, hogy tök mindegy, mert egy szoptatós anyuka ne piáljon.
2019. jún. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%
Én 2 éve szoptatok.Most már igazából csak este esetleg délutáni elalváskor.Jó fél nap van két szoptatás között,így 1 pohár bort este fektetés után pld meg merek inni ha kedvem szottyan rá.De, hogy ha éjjel felkel biztos nem szoptatom meg.Elvileg 8 óra min kell, hogy lebomoljon az alkohol, gondolom nem mindegy hogy mennyit ivott valaki,meg mit.
2019. jún. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%
Annyi alkohol nem mennyiség. Semmi baja nem lenne tőle, főleg egyetlen alkalommal. Csak akkora tabu ezt így leírni, hogy reggel már lehet az orvosi kamara fogad lángoló kereszttel a kapuban.
2019. jún. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Igen, ez tényleg tabutéma. Én már másfél éve szoptatok, de igenis jól esik néha egy pohár bor esténként, amikor már alszanak a gyerekek, mi meg zenét hallgatunk, beszélgetünk a férjemmel, vagy egy jó hideg sör, pl. tegnap is nagy családi összejövetel volt, kánikula, gyerekek pancsoltak, én meg ittam egy pohár sört. Anyósom kiakad, hogy ezt tilos.... Amúgy soha nem iszom, de akkor olyan jól esett 😊
2019. jún. 30. 13:54
 7/20 anonim ***** válasza:
66%

Ez azért butaság, mert a véredet folyamatosan szűri a veséd, szép lassan megy el belőle az alkohol.Az anyatej meg kiválasztódik a mellben, utána ott azt már azég világon semmi nem szűri meg.


Néha fél deci bor max, de szerintem se nagyon igyon aki szoptat

2019. jún. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
30%
Ja, mindenki azt mondja, hogy ő egyébként soha nem iszik, ehhez képest mégsem bírjátok ki pia nélkül.
2019. jún. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
De kibírjuk. Mégis miféle rossz, erkölcstelen anyák, akik néha isznak egy pohár bort.... felháborító. 😁
2019. jún. 30. 14:07
 10/20 anonim ***** válasza:
21%
Igen, számomra felháborító, ha valaki szoptat és piál, de az ország nagy része alkesz, úgyhogy sok megértő, támogató hozzászólást fogsz olvasni.
2019. jún. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!