Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Alkohol kiürül az anyatejből...

Alkohol kiürül az anyatejből 3 óra alatt?

Figyelt kérdés

Ezt most olvastam egy pécsi szoptatási tanácsadó oldalán:

Az elfogyasztott alkohol szintje a vérben és az anyatejben nagyjából azonos, és az első másfél órában a legmagasabb a koncentrációja a vérben és a tejben is. A fogyasztás után három órával azonban kiürül a vérből és a tejből is. Tehát nem szükséges lefejni és kiönteni az anyatejet, ha előző este megivott pár pohár bort.


Ez kb. ellentmond az eddigieknek, hogy szoptatás alatt tilos az alkoholfogyasztás.


Mi erről a véleményetek?



2019. jún. 30. 13:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
75%

jaj hagyjuk már, szerintem egy merev, idegbeteg, mártír anyuka sokkal károsabb a gyerekére, mint aki 3 hetente egyszer este neadjisten lelazul a férjével..


nem tudsz amúgy félretenni anyatejet? azzal lehetne kicsit matekozni :D ja, és egészségedre!

2019. jún. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
93%

8


Gondolom a saját ismeretségi körödből indulsz ki ,ahol a tablettás bort literszám borogatják a torokba.Mást nem tudok elképzelni, a hozzászólásod azt érezteti, hogy min alkoholista vagyok, amiért havi kb 3.5dl normális,minőségi bort meg merek inni úgy, hogy amúgy mint írtam fél nap min van a két szoptatás között.Az első 2 évben semmit se ittam azt is túléltem.Intenzív szoptatás alatt én sem tartom okos dolognak,de ettől még aki aktívan szoptat se volna alkoholista.Ha ez az alkoholizmus akkor valószínűleg nem volna miért kocsmákat nyitni, vagy nem az alkohol eladásból élnének meg, de lelked rajta:) Gondolj amit akarsz.

2019. jún. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Igen


lll.hu -n hiteles információt találsz.


Nem kell mártíenak lenni. Persze iszákosnak sem.


Anyany középút is van.

2019. jún. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Arany
2019. jún. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
62%
Jah és a tej jórésze a szoptatás közben termelődik!
2019. jún. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
71%
Régen pálinkába (50% alkohol) áztatott kenyérrel altatták el a babákat, most meg megy a hiszti a tejben lévő pár ezreléknyi (tizedszázaléknyi) alkohol miatt. Mintha legalábbis kumiszt itatnál a gyerekkel úgy kikelnek magukból egyes "ősanyák".
2019. júl. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%
A régi szokások jók voltak, csak azért mert régiek? Az ősember meg nyrs húst evett...
2019. júl. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Nagyon nagy tévedésben vagy, aki azt hiszed, hogy pálinkás kenyértől aludtak el a babák! Óriási tévhit, akkor sem tömték alkohollal a babákat! Azért raktak a babák ínyére pálinkás kenyeret, mert ugye sírtak a babák nagyon, amikor jött a foguk, az alkoholos kenyér pedig kissé zsibbasztotta, enyhítette a fájdalmat. Szó sincs róla, hogy adták az alkoholt!
2019. júl. 3. 11:41
 19/20 anonim ***** válasza:
De kérdező, a babák el is aludtak az alkoholtól, az felszívódik a vérbe, nem olyan mint a helyi érzéstelenítés a fogorvosnál.
2019. júl. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Coffelia ***** válasza:
100%

Az alkohol elfogyasztása utáni 30-90 percben a legmagasabb a véralkoholszint, ekkor nem ajánlott szoptatni. A máj és a vese folyamatosan dolgozik, és a tej nem termelődik állandóan, tehát nagy eséllyel 3-4 korty olyan anyatej jut a gyerekbe, aminek az alkoholszintje egyáltalán közelít az anya legmagasabb véralkoholszintjéhez. Csakhogy a szopizott tej nagyrésze a szopi közben termelődik, tehát 2 óra múlva az anya szervezete az elfogyasztott alkohol nagyrészét már lebontotta, így a frissen termelt tej alkoholmennyisége is egyre elenyészőbb. Az anya súlya befolyásolja az alkohol lebontásának tempóját, 80 kilóval hamarabb feldolgozza a szervezet az alkoholt, mint 60-nal.

Tehát 1 egységnyi alkoholfogyasztás után (másfél deci bor, pikoló sör...) 2-3 óra elteltével nagyságrendileg szinte semmi nem jut az alkoholból a gyerekbe.

Mivel a tényekkel tisztában vagyok, időnként megengedtem magamnak én is. A teljes absztinenciáért nem jár semmilyen extra anyaerőpont, gyakorlatilag semmi különbség nincs az absztinens, és a kulturáltan, szabályokat betartva alkoholt fogyasztó anya között.

2019. aug. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!