Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ecettel leszoktatni a szopiról?

Ecettel leszoktatni a szopiról?

Figyelt kérdés

Nincs már más ötletem. 2 éves elmúlt, tehát már semmi nem indokolja, hogy egyfeszt szopizni akarjon.

Minden mást próbáltunk már. Volt, hogy egyszerűen nem adtam, és akkor végig sírta a napot. Estére kikészültem én is, nem tudom ezt csinálni. Próbáltam mondani, hogy fáj. Ad rá egy puszit, megölel, és csomagolja is ki.

Szomszéd néni mesélte, hogy az öccse is ilyen kis cicifüggő volt. Az anyukájuk úgy szoktatta le, hogy bekente ecettel, így nem ízlett neki, és pár nap alatt elhagyta, nem is kérte.

Próbálta ezt valaki? Működik? Nem árt a gyereknek?

Más ötletem már nincs. Magától nem fog elválasztódni még sokáig, az biztos.



2019. júl. 3. 09:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%

Baromság.

Nemet kell mondani. Ha sir, akkor is. Nem kell megengedni, hogy "kicsomagolja". Nem és kész. Par napig lesz sírás, aztán abbahagyja. Ecet nélkül

2019. júl. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%
Következetességnek hívják. Ha apuka esti söréért vonyítana álló nap, azt is engednéd? Ugye hogy nem? Pont így kell nemet mondani erre is. Fáj, kiürült, nem kapsz. Pont.
2019. júl. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%

nálam bevalt egy módszer.. amit mindegyik gyerekemnel bevált, es a baratnőim gyerekeinel is..


egy ket napig mondogattam nekik hogy mivel mar nagy, igy lassan nem lesz már jo a tejci a cicibe.. aztán másnap:ma még van cici, de holnap már rossz lesz.

És amit en csináltam: citromot fėlne vâgni, mellet bekenni, es mielőtt a szájába vennė figyelmeztetni hogy már nem jo!! nyilván ki fogja próbálni.. es szembesül azzal hogy tényleg nem jó. pár napig a kezemügyėbe volt a citrom, hogy ha kell akkor bedörzsölhessem vele a cicimet. de már másnap elfogadta hogy nem jo a tej.. es többé nem kėrte.

2019. júl. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
28%
Hát én még nem tartok itt, de az ecetes verzió sokkal humánusabbnak tűnik, inkább ezzel próbálkoznék a helyedben...
2019. júl. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
60%
A gyerekkel megértetni kell a dolgokat. Amikor azt akarod, hogy ne érjen hozza a tűzforró kályhához, akkor elmondod neki, hogy azért ne, mert forró, vagy inkább rányomod a kezet, hogy megégesse?
2019. júl. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
64%

gondoltam hogy le leszek pontozva.., de bevált..

Nyilván en is hónapokig probaltam csak siman nemet mondani, stb. de amig nem szembesült azzal hogy tényleg nincs jo ize.. addig nem hitte el es csak huzta tėpte a ruham.

Es nem történt semmi drasztikus, hiszen csak epp a nyelve ert hozzá mar érezte a savanyú izt. ez csak citrom volt.., nem chili..

2019. júl. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
45%

Utolso !


A lényeg az lett volna, hogy nemet mondasz és nem engeded, nem az hogy nem, nem, nem, oke, most az egyszer, nem, nem, most utoljára, nem, nem, nem, na megegyszer utoljára....

2019. júl. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
26%
5ös,nem rányomom, de a közelébe tartom hogy ėrezze hogy meleg..
2019. júl. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
41%

Ecettel? Nane!

(Ha mar ilyen brutalis akarsz lenni, akkor citrom)


Nekem is elmult 2 eves, mikor leszoktattam, fokozatosan. Addig huztam a szopit mig lehetett, anyum, parom volt vele, h engem ne is lasson stb.

Mondtam neki, h ez mar faj nekem (valoban fajt is), meg h o mar nagy, a nagyok nem ciciznek, vagy pl pszichologus javasolta, ha egy nap nem cicizik kapjon egy matricat, ha osszegyujt 4et, akkor kapja meg a vagyott jatekot stb


Vannak itt modszerek, de nyaljon az ecetet, aki ezt a hulyeseget tamogatja, ne egy artatlan, naiv gyermek!

2019. júl. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
32%

8!


De ezek konkrétan rányomják. "Nem jó a cici, kóstold meg". Ahelyett hogy nem jó, nem adok. Ennyi. Nem kell ide se ecet, se citrom, csak értelmes emberek.

2019. júl. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!