Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » SOS! Vmi nem jó a tejemmel,...

SOS! Vmi nem jó a tejemmel, fogyott a babám a múlt heti méréshez képest, lent részletezem?

Figyelt kérdés

12 hetes lesz holnap.

4 napja éles, erős sírásban tör ki, alig lehet megnyugtatni, nem tudtam mi a gond, de rájöttem! tegnap elkezdtem mérni és csak 80g-okat szopizott. tegnap már csak 40-et!! kész szenvedés, rángatja a cicim legtöbbször és sír, abbahagyja a szopizást, és ha utána megnyomom a mellem, még spriccel a tej. tehát valószínűsítem, hogy nem mennyiségi gond van. bár mintha az is kevesebb lenne.

amúgy azért kezdtem mérni, mert azon kaptam magam, hogy nappal 2 óránként szoptatom!! eddig simán kibírt 3-at is. nagyokat aludt, a héten örültem, ha 2x sikerült elaltatnom, akkor is 20-30 perc után felriadt sírva és alig lehetett megnyugtatni. de most éjjel már éjfélkor felébredt, ami azért furcsa, mert éjjel 2-3ig aludni szokott, akkor szopizik és reggel 6-7 órafelé. most éjfélkor, 2-kor, fél 5kor, és 7kor is evett. visszaraktam 8kor, így most elaludt, de nem tudom meddig.

azt tudni kell, hogy alig ettem a héten, rengeteg elintéznivlónk volt, így szinte egész héten úton voltunk. gondoltam, bizti a napirendjének felborulása a baj. ( persze lehet, hogy ez is közrejátszik.)


ezért gondolom, hogy talán felhígult a tejemés nem elég a tápértéke.

felhívtam a nővérem, és azt mondta kezdjek l egy kis gyümit adni neki ( délelőtti szopi előtt 2 kiskanál almapépet) vagy krumplit vagy répát.

azt is mondta, tegem többször cicre a babám, ne idegeskedjek és egyek-igyak.


mindenképp adjak pótlást?? tápszerem nincs itthon.

ha most rendesen eszem-iszom, nem lehet hogy helyreáll a rend? mennyi idő kell vajon? lehet hormonális gond is, bár nem volt még havim, de este vmi barnás rutyit kezdett folyni belőlem, most mintha már kezdene hasonlítani a vérzésre, még tart, de nem túl erős.


múlt héten pénteken volt 5550g, ma reggel pedig 5530g csak. (3710g-mal, 57 cm-rel született), eddig mindig szépen gyarapodott.


A LÉNYEG: HOGYAN OLDANÁTOK MEG A HELYZETET? MIT TEGYEK?

ADNÁTOK KIEGÉSZÍTÉST, ÉS HA IGEN, MIT? TÁPOT VAGY GYÜMIT?

SZABIN VAN A DOKIM, AZÉRT HÉTFŐN VIGYEM ORVOSHOZ BABÁM?


KÉRLEK SEGÍTSETEK, TAPASZTALT ANYUKÁK!!


2010. júl. 10. 09:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

7 hetesen a kisfiam 3napos szopi sztrájkot hirdetett, már attól ordított, ha meglátta, h a cicihez közelítem. CSak sírt, mert éhes volt, aludni nem bírt mert éhes volt, aztán meg fáradt,fejtem, mint a bolond, h el ne apasszak, a lefejt tejből is csak 1-1 kortyot fogadott el, nagyon kiborultam, mikor már nem bírtam a folyamatos sírást kiváltottam neki tápszert és sírva elkezdtem itatni vele (nagyon semmitérőnek éreztem magam, aki még szoptatni sem tud!!!!) és láss csodát: az én kisfiam elkezdte nyelni, mint kacsa a nokedlit és onnantól újra szopott. Maradt a tápszer pótlásnak, majd 4 és fél hónapos korában többször is kiöntöttem a hűtőből a bekevert tápszert, mert nem kellett. Tegnap volt 7 hónapos a kisfiam, naponta 5-6x szopik még mindig, úgy hogy ha az megnyugtat adj neki tápszerpótlást, sokkal hamarabb helyrejön a tejtertmelésed, mintha idegeskedsz, h mit csinálj vele, és lám, le tud szokni róla. Sok gyógyszertárban rendesek a gyógyszerészek, adnak tápszert, ha másnap beviszed a receptet. Ja és enni-inni kell neked? meg ha van lehetőséged, akkor hagyd valakire egy órát a babádat és menj el otthonról kiszellőztetni a fejed akkor is ha sír, aztán könnyebb lesz!

Kitartás! Szorítok Nektek!:)

2010. júl. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

köszi, elmentem ügyeletre,írattam tápszert, mrt a végén már csa40ml-t tudott szopizni. én is semmitérőnek érzem magam, és küzdök a tejért, nem idegeskedem, mert jóllakott.

remélem, ez csak átmeneti állapot.

:-)

2010. júl. 11. 10:32
 13/13 anonim ***** válasza:
Cumit,cumisuveget hasznaltok?Lehet hogy cumizavaros es nem tud hatekonyan szopizni a cicin es ezert szopik egyre kevesebbet?
2010. júl. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!