Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Zalaegerszegi kórházban...

Zalaegerszegi kórházban szülés élmények? Tudnátok mesélni?

Figyelt kérdés
2019. szept. 20. 11:03
 1/4 anonim ***** válasza:
25%

Magyar egészségügy...

Ne várj csodát!

Ne várj semmi extrát!


Egyáltalán semmit ne várj és akkor nem fogsz csalódni.


Ha rózsaszín pihepuha mesét vársz ne olvasd el! Mert én a valóságot írom le!


1,5 éve szültem ott ELVILEG ez a menete:


ha túlhordod akkor befektetnek és este méhszájérlelő tablettát kapsz, melytől megindulhat a szülés, azt hiszem 2-3 este adják utána ha akkor sem indul el nem tudom mit csinálnak.

szóval:

2ujjnyival felvesznek a szülőszobára, előkészít a szülésznő (borotválás, beöntés, zuhanyzás) átmész a szülőszobára, bekötik az oxitocint, rádrakják az nst-t (vagy mi az ami a szívhangot meg a fájásokat is nézi), nézik a fájásokat, az alapján állítgatják az oxitocint, majd ha elért a méhszájad egy megfelelő tágulást akkor burkot repesztenek (ha még magától nem indult el) és ha már tolófájásaid vannak akkor leszíjazzák a lábadat, nyomsz nyomsz nyomsz vágnak (ha kell ha nem, hisz több pénzt kap a kórház az államtól egy gátmetszéses szülésre, mint egy sima "háborítatlan" szülésre. a császárról meg ne is beszéljünk... Azért ez megyei kórház kicsit több pénz jut, mint a másik 2 kórházra a megyében, kevesebb is a császárok aránya mint keszthelyen... ) és megszülsz. Aztán egyből elvágják a köldökzsinórt, rádteszik a babát, (igen úgy véresen, dzsuvásan) közben kitépik a méhlepényt, (ha jó szülésznőt fogsz ki akkor ügyes és egyben kihúzza, ha bénát akkor maradnak benned cafatok) Nem, nem várják meg hogy te majd megszüld szépen természetesen... majd elviszik a babát mosdatni felöltöztetik, vizsgálják stb... közben téged rendbe raknak, küretkanállal kiszedik a bennmaradt cuccot, összevarrnak, közben visszahozzák a babát és mellre teszik. Amíg varrnak, mosdatnak stb addig veled van a baba utána még kb 10 percet hagynak apukával hármasban "aranyórázni" hogy elmondhassák hogy bababarát kórház aztán jönnek és viszik el a babát a csecsemős osztályra. Alád ágytálat tolnak, hogy pisiljél, ha nem tudsz s később sem akkor 5-6 óra múlva megkatétereznek. Az első zuhanyzásra készülj fel, fura lesz a hasad, a varratod minden...


Aztán felvisznek téged is a csecsemős osztályra, első éjjel rábízhatod a csecsemősökre a babát hogy te tudjál aludni, de hajnali 4kor már hozzák is hogy anyuka itt van... onnantól végig veled lesz az ágy mellett kis kocsiban, fürdetni és vizsgálni viszik csak el.


A csecsemős nővérek aranyosak, a szülésznők is mind tündériek, a dokikról pedig ne beszéljünk... Protokoll meg van, és eltérni nem lehet akárkinek...

2019. szept. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát ez nem hangzik túl jól, a gátmetszés akkor is kötelező ha szólok előre hogy gátvédelmet szeretnék? Vagy ez választott orvos nélkül elkerülhetetlen? :( köszönöm a választ
2019. szept. 20. 17:36
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én szültem így is, úgy is. Nekem pozitív élmény volt mindkét szülés. Első hüvelyi volt. Elfolyt magzatvizzel mentem be. Kaptam antibiotikumot, volt nst és hagytak egy szobában magam vajúdni. 3 ujjnyinál mehettem szülőszobára. Volt előtte beöntés. Oxitocint nem kaptam, gámetszés nem volt (ezt előre megbeszéltem az orvosommal és a szülésznőmmel). Lefeküdnöm csak kitoláshoz kellett, szíj nem volt. Már a szülőszobán megkaptam szoptatni a fiamat. 2 óra után felmentünk, ott is végig velem volt. Csecsemősök sok vizet nem zavartak, segítőkész egy volt közülük, gyermekorvosok nagyrészt normálisak voltak.

Második szülésem előtt bent voltam egy hónapot a szülészeten. Mindenki nagyon rendes volt velem, az orvosok is. A szülésznők angyalok! Programozott császár volt. Nyugodt légkör volt a műtőben, végig mondták mi történik, babákat is behozták megmutatni, mindenki rendes volt. Ami engem zavar, hogy apuka nem lehet bent a császárnál. Itt a koraszülöttre kerültünk. Szakmailag hatalmas csalódás, súlyos károkat okoztak nekünk. Inkább nem részletezem, de az szuper, hogy 0-24 lehet látogatni az intenzíven is, amikor pedig stabil a baba, akkor anyukával lehet rooming-inben. Ha újra szülnék, csak a pic es a gyermekorvosok miatt nem szülnék itt. A szülészet résszel maximálisan elégedett voltam. Orvosom a koraszülöttön is segített, mind emberileg, mind szakmailag kimagasló, amit tőle kaptunk. De januártól nem lehet szüléshez orvost fogadni, így lutri, hogy pl gatvedelem párti orvost fog-e ki az ember, császár pártit stb.

2019. szept. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Most olvasom az első válaszát.

Én pl megszülhettem a lepényt és nem volt küretem szülés után. A gyerek is 2 órát folyamatosan velem volt. Szülés után megmutatták, elvitték 10 percre, visszahozták és 2 órát hármasban voltunk (néha benézett a szülésznő, csecsemős). Mondjuk ez leginkább attól függ, hogy mennyi szabad csecsemősnővér van és mennyire szeretnék szuloszoban ülni.

Amikor bent feküdtem, akkor sokan szültek gatvedelemmel, szobatarsam ikreket. Bátran kérdezz és mond el, hogy mit szeretnél. Nem mondom, hogy nincsenek rossz napjai az orvosoknak, de velem a bent fekvés és a nőgyógyászati műtéteim (6 volt) alatt mindig normálisak voltak.

3-as voltam

2019. szept. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!